Karadeniz Pet

ishal ilacı önerileriniz nedir

Kusunuzu sicak tutun papatya cayi verin icme suyuna .Yesilik vermeyin .Bve c vitamini kompleksi yardimci olur

suyuna 2/1 oaraninda papataya cayi kat ayrica kirmizi bir lamba yada varsa sicak tutmak icin kafesi sicaksu torpasi koy yemine kuskömuru kat biraz yesilik verme sakin

arkadaşım anladığım kadarıyla baya bir evhamlısın.. sürekli olmuyorsa sıkıntı yok. ama herkesin çok yaptığı bir hata vardır. internette ne gördüyse uygular.. ben tavsiyede bulunucam uygulamak sana kalmış..

öncelikle vitamin ishal ilacı vesaire hepsini kes..
yem olarak ne kullanıyorsun bilmiyorum ama mix kulanıyorsan açık değil kapalı al ayrıca birkaç hafta ak darı ile besle.
mama yapıyorsan içine çok az kalsiyum koy.. yok bulamam diyorsan yumurtanın kabuğunu iyice ez mamaya karıştır.
yeşillikti krakerdi bunları kes.
suyunu hergün muntazam değiştir.. mümkünse çeşme suyu değil kapalı su ver..

son olarak dert etme kuşlar bazı sebeplerden dolayı zaman zaman böyle yapar geçer..
tek isteğim hayvancağıza yüklenme

Sn Tempusfight, avidiare tetrasiklin içerir. Kalsiyum kaynakları tetrasiklini tutar ve hem kalsiyum hem tetrasiklin vücutta fayda etmeden atılmış olur. Antibakteriyel, antifungal, antiprotozoner ilaçlarla tedavi süreci bitmeden ilaç kesilirse mikroorganizma hangi çeşlt olursa olsun ilaca ve etken maddeye bağışıklık kazanır ve tekrar tedavi olasılığı oldukça düşüktür. Çünkü artık birçok ilaç etki etmeyecektir. Veli beyin kuşunun tek sorunu kusma değil. Hatta anladığım kadarıyla bu kusma sıradan bir kusma ama hastalık geçmişini okumadan yöntem önerip kuşu riske atmışsınız. Daha bilinçli bir şekilde yardımcı olmaya çalışırsanız sevinirim. Dua edelim de Veli bey sizin söylediğinizi yapıp ilacı kesmiş olmasın. Başından okusuysanız şu an kullandığı ilaç kuşun hastalığı üzerinde etkisini gözle görülür şekilde göstermiş. Neye dayanarak kesmesini söyleyebiliriz, anlayamıyorum bunu. Darı yağ oranı düşük bir yiyecek değildir. Zaten bazen tek yönlü beslemne bile ishale neden olurken nasıl sadece ak darı öneriyorsunuz? Ak darı ve diğer darı türevleri ishali kesmez hatta düşük oranda da olsa artmasına neden olabilir. Verilecekse dal darı verilir, kuş dal darıdaki darıyı normal yem karışımındakilerden daha kolay kırar, dal darı da ishali kesmez, genelde yem yiyemeyecek kadar hasta olan kuşlara verilir. Mamasını verirsiniz, birde kendisi biraz dal darı yerse mutlu olur. İshal kuşa ak darı filan değil aspur önerilir. Mama ise ishal başlangıcında denenmeli, dediğim gibi tek yönlü beslenme sorun olduysa düzeltecektir ama mikrobik ishale mamayla müdahale edilmez. Su konusunda katılıyorum. Özellikle suya ilaç konulacaksa su kaynatılıp soğutulup verilmeli. Sudaki klor bazen ilaçla etkileşim gösterip etksini azaltabiliyor. İçne suyu dahi olsa-ki içne suyu kullanmalısınız- kaynatılmalı tedavi süresince.

Veli bey kuşta düzelme olduğuna göre doğru yoldasınız. Tedaviyi sonuna kadar devam ettirin. Probiyotik ve vitamini unutmayın. Bİr de aynı konu için sürekli başlık açmayın. Zaten bir tedaviye başlamışsınız, daha fazla öneri istemeyin. Yöntem çok. Hepsini 1 gün denemeye kalksanız 1 ayınızı alır. Çok başlık açılması takibi de zorlaştırıyor. Bİr yerde ishal ilacı soruyorsunuz, bir yerde kusma sorununa çözüm arıyorsunuz. Kusma başlığınızı görmeyen biri ishal ilacı öneriyor; ishal ile ilgili başlıklarınızı görmeyenler kusmaya çözüm öneriyor. Bir hastanın bir dosyası olur ve oradan takip edilir hastahanelerde. Penisiline alerjisi olan bir hastanın 50 tane dosyası olursa, 51. dosyayı açan doktor alerji durumunu bilmediğinden basar penisilini. Artık tek başlıktan devam edin ki, yardımcı olacak insanlar şikayetin nasıl başladığını ve geliştiğini görüp doğru şekilde yardımcı olabilsin.

sayın ceren hanım.. söylediklerim tamamen deneyim ve bu ülkenin muhabbet kuşu konusunda önde gelen birkaç vterinerin mutabık sonuçlarıdır. bu hastalığı binlerce kez tedavi ettim ve günler haftalar sürmedi..

Ayrıca sizin gibi "bilimsel" konuşan onlarca veteriner yüzünden 10 000 tl lik kuşumu kaybetim ki hayatımı bu kuşlardan kazanırım. kümesime gelen her veteriner onlarca kuş ölüsü bırakıp çıktı kümesten. arkadaşın sorunu çok büyük bir sorun değil hergün karşılaştığım sorun.. bu yüzden neye dayandığımı ormayın şayet vterinerseniz veterinerlere karşı güven problemim var..

bir de şu yanlış anlaşılmasın kaybım sadece maddi değildi.. yıllarca uğraşıp elde ettiğim ırklar bir haftada kayboldu.. şu an bulamıyorum saf ırk bir kuş..

sırf bilgisiz denyimsiz veterinerler yüzünden bile muhabbet kuşu konusunda ülke olarak ilerleyemiyoruz ve almanydaki birkaç üreticinin eline bakıyoruz

saygılarla

Geri