Karadeniz Pet

İshal ve bitkin

mstf34

Yeni Üye
Arkadaşlar bu gün bir abiden bakamadiği için bir kuş sahiplendim geldiği zaman ishaldi tüyleri kabarikti hemen yumurta mamasini falan taktim yemeye başladi başka ne yapmam gerek getiren kişi deep fix diye bir multi vitaminde verdi yaninda suyuna ondan da damlattim ve kafasinda biraz tüy yok neden acaba nr kullanmam lazim

Son düzenleme:
IMG_20161003_095629.jpg
IMG_20161003_095608.jpg
IMG_20161003_095629.jpg

Arkadaşlar bu gün bir abiden bakamadiği için bir kuş sahiplendim geldiği zaman ishaldi tüyleri kabarikti hemen yumurta mamasini falan taktim yemeye başladi başka ne yapmam gerek getiren kişi deep fix diye bir multi vitaminde verdi yaninda suyuna ondan da damlattim
İSHAL KUŞA ; VİTAMİN- MAMA Kesinlik ile verilmez!!!! Derhal alın önünden. Eyer mama yiyor ise haşlanmış patateş ve kuru mama ile hazırlayın öyle verin mamasını . Yem olarak 2 gün boyunca sade kanarya yemi(aspur) verin suyuna ; yarım suluğa 6-7 damla limon damlatın. rüzgardan ceyrandan uzak tutun oda sıcaklığı sabit kalsın

İSHAL KUŞA ; VİTAMİN- MAMA Kesinlik ile verilmez!!!! Derhal alın önünden. Eyer mama yiyor ise haşlanmış patateş hazırlayın onun ile yapın mamasını . Yem olarak 2 gün boyunca sade kanarya yemi(aspur) verin suyuna ; yarım suluğa 6-7 damla limon damlatın. rüzgardan ceyrandan uzak tutun oda sıcaklığı sabit kalsın
Tamam öyle yapıyım o zaman kafa kısmında olan tüy dökülmesi neden bi sprey verdi getiren avispray diye bit icin falan diyo kullansam mi acaba tüyü neden dökülmüş olabilir

Tamam öyle yapıyım o zaman kafa kısmında olan tüy dökülmesi neden bi sprey verdi getiren avispray diye bit icin falan diyo kullansam mi acaba tüyü neden dökülmüş olabilir
kuşun ölümle cebeleniyor boşver tüyünü felan önce sağlığına kavuşsun tüy yapısı ile sonra ilgileniriz

Patesi çok iyi şekilde haşla, az birşey petshop dan aldığın kuru mama var ise ondan karıştır ver. yoksa haşlanmış patatesin iyi ce soğuduktan sonra ufak parçalar halinde onu ver kendi yemez ise iyi ce ezip ara arar verebilirsin azına az miktarlarda

Patesi çok iyi şekilde haşla, az birşey petshop dan aldığın kuru mama var ise ondan karıştır ver. yoksa haşlanmış patatesin iyi ce soğuduktan sonra ufak parçalar halinde onu ver kendi yemez ise iyi ce ezip ara arar verebilirsin azına az miktarlarda
Tamam çok tesekkur ederim yapcam simdi

Hayvanı bu hale getirdikten sonra bakamaz duruma gelmiş olması epey ilginç.

Umarım iyileşmesine vesile olursunuz.
Değişimi ve süreci paylaşırsanız memnun oluruz.

Mama vermeyin kanarya yemi verin geçmiş olsun

Insallah iyilesir patates ve limona ek olarak aspur (kanarya yemi ) verirseniz kolay kirar yorgun bitkin hayvancagiz ishale de iyi gelir

Akşama kadar biraz topladi kendini yarın daha iyi olur inşallah yem mama falan baya yiyo uyuyo dinleniyo kabarık hala ama hareketlendi baya kaç aylık acaba bu kuş
IMG_20161003_164840.jpg
IMG_20161003_165521.jpg
IMG_20161003_164849.jpg
IMG_20161003_164840.jpg

Ekli dosyalar

• IMG_20161003_165127.jpg
    IMG_20161003_165127.jpg
    868.7 KB · Görüntüleme: 8
  • IMG_20161003_164849.jpg
    IMG_20161003_164849.jpg
    771.4 KB · Görüntüleme: 7
Yalnız o mama ishalin devam etmesini sağlar.
Evde yaptığınız yumurtalı havuçlu mama ise.

Yalnız o mama ishalin devam etmesini sağlar.
Evde yaptığınız yumurtalı havuçlu mama ise.
Yok patates haşlamasi var içinde havuç çok az koydum yesin arada patateste gitsin diye ℅90 patates ℅5 bebe biskuvisi ℅5 havuç var

Yok patates haşlamasi var içinde havuç çok az koydum yesin arada patateste gitsin diye ℅90 patates ℅5 bebe biskuvisi ℅5 havuç var
havuç hiç yok a yakın olsun ve koyduğunuz havuçun suyunu tamamen sıkın o şekilde kalsın. mümkünse eyer yiyorsa havuçsuz daha iyi olur. haşlayıp bıraktınız patates 5-6 saat den fazla kalmasın mamalıkta sabaha tekrar yeni haşlayıp verirsiniz

Size veren kişi ne kadar süre beslemiş biliyor musunuz?
Tek renk olduğu için tüylerinden bir şey anlamak güç.
Gözde gri halkada oluşmamış sanırım.
Bir de ilerleyen günlerde kuş kendisinj topladıktan sonrası diğer erkek kuşunuz bunu görmesin.
İlgisi kendi dişisinden çok bu kuşa kayabilir.

Geri