Karadeniz Pet

jumbo kuşumun 6. yumurtası 3. gün geldi.

Citroen

Yeni Üye
arkadaşlar jumbo kuşumun 6. yumurtası 3. gün geldi. ilk 5 yumurta 2 gün aralarla gelmişti. sizce bu durum bi sorun teşkil eder mi? yoksa son yumurtalarda yada son yumurtada gecikmeler olur mu?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:16 -->-> Daha önceki mesaj 21:40 --

Uretim yapan arkadaslardan yardim bekliyorum :) hic kimsenin bir fikri yok mu acaba ?

Son düzenleme:
Yanlisiniz vardir..6 yumurtanin 3 gunde gelmesi imkansiz..Ama yaptiysa da herhangi bir sorun olmaz..Kus yumurtaya yatiyorsa sorun yok demektir.

Serkan bey yanlisim oldugunu dusunmuyorum, yumurtladigi gunleri, saatini yaziyorum, 6. Yumurtasini tam 3. Gunun sonunda yapti. Ama yatiyor disi cok sukur :)

He bu arada 6 yumurtayi 3 gunde yapmadi, 6. Yumurtayi 3. Gunun sonunda yapti yanlis anlasilmasin :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:49 -->-> Daha önceki mesaj 17:25 --

Uretim yapan degerli arkadaslarim sizin basiniza hic boyle bir olay gelmedi mi ?

Son düzenleme:
sorun olmaz ama siz yinede 8. günde bir yumurtaya bakın

merak etmeyin önlem olarak poposuna zeytin yağı sürebilirsiniz çıkartmakta zorlanmasın.

tıkanma olmaması için yağ sürmenizi öneriyorum bende :) ama strese girmeden yöntem yok gibi.

Bazen yumurtalar arasında 2 gün değil 3 gün olabiliyor, ya kuşun vücudunda mineral azaldığı için ya da çiftleşmeye ara mı veriyor bilmem ama bizim de başımıza arada sırada geliyor...

Anlasilan olagan bi durum bu, bende tikanma olacak diye korkuyorum. Insallah boyle birseyle karsi karsiya gelmeyiz :(
Butun yorum yapan arkadaslarima com tesekkur ediyorum ilgi ve alakaniz icin.

benim kuşumda daha dün 3 gündür yumurtlamıyordu yumurtladı bende yumurtamı sıkıştı ne oldu dedim çünkü 2 tane yumurtası vardı bir dahaki kontrol edişimde 3.yüde yumurtlamıştı 3 gün aradan sonra anormal değil :) oluyor bazen

6. Yumurtasi son yumurtasiymis belki ondan gec gelmis olabilir, bi sorun daha var yumurtalardan birini disi yada erkek disari atmis insallah diger yumurtalarada ayni muameleyi yapmazlar :(

Dostum onlar kus. Makine degil hersey saati saatine dakika dakikasına olsun. Zaten tam 48 saatte bir yumurtluyorsa kork kustan. İcinde bilgisyar mı var bunun diye. Bszen bir gun arayla bazen uc gun arayla yumurtlar. Ortalama 2 gundur yani. Sıkıntı olmaz

Geri