Karadeniz Pet

Kafes düzeni ve Eksiklikler?

• Konbuyu başlatan halityvz
  • Başlangıç tarihi
H

halityvz

Guest
Herkese Hayırlı Cumalar
İlk kuşumu bu akşam saatlerinden itibaren beslemeye başlayacağım hayırlısıyla. Ve kafesini filan şimdiden hazırladım. Sizede bir gösterip sorayım dedim. Eksik bir şey varmı? Şu anda gaga taşı, kalamar kemiği, yem, kum ve oyuncak var. Harici olarak suyuna vitamin, yemine ilaç vs vs gibi şeyler almam, katmam gerekiyormu. Ve Son olarak bu kafeste 2 kuş rahat bir şekide yaşarmı??

Kafes ölçüleri Boy: 37 cm Derinlik: 34 cm Yükseklik: 47 cm

n0rh.jpg

0n7v.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
bence kafesiniz uygun değil...daha geniş dikdörtgen şeklinde bir kafes daha uygun olurdu...
eğer iki kuş besleyecekseniz kafesteki oyuncakları,salıncakları,aynayı v.s. çıkarmanız gerekir...vitamin ve bit spreyi de alabilirsiniz...uygun zamanlarda kullanırsınız...

şu anda sadece 1 kuş besleyeceğim 2nci kuş olursa diye bir sorayım dedim onu. Fakat kafesin ölçüleri diğer kafeslere göre daha büyük petshoplarda dükkanlarda satılan bir çok kafesten daha büyük. Ölçüler; Boy: 37 cm Derinlik: 34 cm Yükseklik: 47 cm Tek kuş için durumu nasıl?

Görünüş bakımından göze hitap ediyor fakat kuşlar için pek rahat bir kafes değil

içine oyuncak zıvırtılarını koyma al kuşunu eline ilgilen kafesde değil odanda yaşasın at oyuncak denen zıvırtıları

Kafes ölçü olarak büyük ancak çift çatılı ve çatıları daralıyor. Bu yüzden hareket imkanları kısıtlı olur. Oyuncakları koyunca bu kısıtlı imkanlar daha da kısıtlı hale geliyor. Çift ya da tek ayna koymayı kimse tavsiye etmiyor zaten. Tünek, yemlik, kumluk, suluk bence yeterli kuşlar için. Salıncağı genelde aşağı atıyorlar zaten :D

Geri