Karadeniz Pet

Kafes Yeri

• Konbuyu başlatan Eren ERDEM
  • Başlangıç tarihi
E

Eren ERDEM

Guest
Arkadaşlar daha önce konularda söylemiştim ama yineleyeyim; 3 aylık bir çiftim var. Daha yavrulamalarına uzun bir süre olduğunu biliyorum lakin şimdiden kafes yerlerini yavrulayacakları ortama hazır etmek istiyorum.

Yani yavrulayacak çağa geldiklerinde haydi sizi sessiz bir yere yerleştireyim filan olayı yapıp hayvanları strese sokmayayım.

Şuan oturma odasında televizyonun yanında durmakta kafes. Yani sesli bir ortamda. Tabi gece bu oda tamamen sessiz.

Alternatif olarak benim odam ve hol var. Benim odamdaysa kum torbası sorunu bulunmakta. Aşırı ses oluyor kum torbasına çalışıldığında. Bu da kuşları korkutabilir.

Hole gelince kışın soba holde olduğu için sıcak oluyor orası.

Sizce şuan bulundukları yer iyi midir?
Ya da tavsiyeleriniz nelerdir?

sessiz bir ortam lazım doğru...televizyonda yanı olmaz ani seslerde kuş ürker yuvalıktan cıkarsada her şey başa döner..Bence kum torbasını sen televizyonlu odaya alıp kendı odanı sessiz sakin bırakmalısın..holde olabilir..

sessiz bir ortam lazım doğru...televizyonda yanı olmaz ani seslerde kuş ürker yuvalıktan cıkarsada her şey başa döner..Bence kum torbasını sen televizyonlu odaya alıp kendı odanı sessiz sakin bırakmalısın..holde olabilir..

Oturma odasına kum torbası asarsam annem beni kum torbasının yerine asar :D
Hol iyi sanırım

Holde cereyanda kalma olasılıgı olabilir mi?

Holde cereyanda kalma olasılıgı olabilir mi?

Evin müstakil olduğunu düşünürsek kapı açılıp kapandıkça rüzgar alacaktır. Valla ne yapacağımı şaşırdım. Oturma odası ses dışında en müsait ortam gibi görünüyor. Ses ileride çiftleşmelerini ne kadar etkiler acaba?

Ortama alısıklarsa bir etki olacagını sanmıyorum. Bende tek cift varken oturma odasında bircok yavru aldım. ama tabi kusla da alakalı. oturma odasında yüksek bir yere asarsanız belki faydalı olabilir.

Ortama alısıklarsa bir etki olacagını sanmıyorum. Bende tek cift varken oturma odasında bircok yavru aldım. ama tabi kusla da alakalı. oturma odasında yüksek bir yere asarsanız belki faydalı olabilir.

Valla kafes epey büyük bir kafes çok da asılacak gibi değil :D

Yavrulamalarına aşağı yukarı bir sene olacağını düşününce alışırlar sanırım :D

Hol biraz tehlikeli gibi geldi bana. En makul yer oturma odası gibi geldi acıkcası :D

Hol biraz tehlikeli gibi geldi bana. En makul yer oturma odası gibi geldi acıkcası :D

Dediğim gibi ses dışında bir problem yok. Güneşi en iyi alan oda oturma odası. Sıcaklığın filan uygun olduğu da bir oda. Alışacaklar mecburen :D

Alısırlar alısırlar :D

Ekstra bir konu açmayayım buradna sorayım. Bende iki adet kafes var birisi En:47 Boy:36 Yükseklik:90 CM ölçülerde. Diğeri bildiğimiz küçük kafeslerden. Şuan kuşlar büyük kafeste. Kafesi değişmem gerekir mi?

kafes ne kadar büyükse kuşlar için okadar rahat olur geniş hareket alanı iyidir.

Kafesin boyutları iyi ;)

Geri