petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Kafeste durmuyor

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve ragadust tarafından 3 Aralık 2013 başlatılmıştır.

1. ragadust
    Gizli

ragadust Guest

Merhabalar;

Resimde gordugunuz kuşum 1bucuk aylik. Kendi ciftlerimden aldigim bir yavru. Birde dişi kardesi var. ikiside ayri kafeslerde ayri odalarda.

Birkac sorunum var umarim cevap alabilirim.

1- Kusu egitiyorum,cok hizli bir sekilde bana alisti, omzuma basima uzerim hatta bazen elime konuyor. Ama cogu zaman cok asabi ve elime saldiriyor isiriyor,bazen opmeye calistigimda burnumu ve yuzumude isirdi. Hic ani yada ters hareket yapmadim avuclamadim ama elimi uzattigimda kaciyor,kacmadigi zamanlar uzerine kondugunda surekli gagasini vuruyor ve isiriyor ve hergecen gun sinirli bir kus oluyor. (ilk gunler cok sakindi). ve inanilmaz hiperaktif. dakikalarca yorulmadan ucuyor. surekli hareketli.

2- Kafesinde durmuyor. Surekli disari cikmak istiyor. Kafeste oldugunda kendini ordan oraya atiyor cirpiniyor,garip hareketler yapiyor. kisacasi cildiriyor. birkac gun cikarmayim alisir dedim,ama butun gun (arada dinlenme molalari alarak) bu davranislarina devam etti. Tabiki kafesten cikarmak istiyorum ama kafesine de alismasini istiyorum. her dakika onu cikaramam. (ayni sey kardesi icinde gecerli oda surekli cikmak istiyor kendini yerden yere vuruyor)

3- Kusumun erkek oldugunu dusunuyorum ,ceresi pembe birde size sormak istedim fotografi ektedir. (disi olandan eminim buz mavisi ve burun deliklerinin etrafi beyaz)

Tesekkur ederim

http://imageshack.us/photo/my-images/197/uz23.jpg/

#1 ragadust, 3 Aralık 2013
    Son düzenleyen: Moderatör: 3 Aralık 2013
  2. Hakan VATANSEVER

Beğenileri:
    0
    flaşsız çekerseniz daha iyi olur flaş yanıltıyor

3. Mehmet Nuri Alkayış

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    maşallah ikisi de birbirinden güzel mavi göğüslü benim kuşu aynısı ama benimkinin cere de beyazlık yok tek mavi

4. ragadust
    Gizli

ragadust Guest

arkadaslar cok rica ediyorum cevap verebilecek kimse varmi?

5. mhmtpkr

mhmtpkr New Member

Beğenileri:
    0
    Benim kuşum da kafesinde resmen çıldırıyor, sürekli dışarda olmak istiyordu. Yem bile çok az yiyordu tellere tutunup çıkmaya çalışmaktan. Bize çok düşkündü, evde çalışırken sürekli ilgi istiyordu, ben de ilgilenemediğim için üzülüyordum. Bu yüzden kendisine bir arkadaş aldım şimdi. Kafesinde çok sakin artık, sürekli öpüşüp koklaşıyorlar. 2 günde bir de benden uzaklaşmasın diye çıkarıyorum, eskisi kadar olmasa da ilgileniyor benimle. Sizde de bu durum devam ederse ve rahatsızlık vermeye başlarsa yanına arkadaş alın bence. Gerçi daha küçük, umarım kafesine alışır.

6. Boncuk

Boncuk New Member

Beğenileri:
    0
    benim kuşta öyleydi büyük kafes aldım şimdi çıkmak istemiyor :D

7. ali yapılıcan

ali yapılıcan New Member

Beğenileri:
    0
    bende o problemi yaşadım zincirli bir zil taktım şimdi onunla oynamaktan dışarıya çıkmak istemiyor..oyuncak şart..

8. ermann

ermann Member

Beğenileri:
    2
    kafesini mümklünse büyütün ve içine oynayabilecekleri oyuncaklardan koyun dışarıya alışan kuşlar kafesde de rahatlık arıyorlar.

Sayfayı Paylaş

Kullanıcılar bu sayfayı, aşağıdaki kelimeleri arayarak buldu :

1. kusum kafeste durmuyor

,
  2. kus kafeste neden cirpinir

,
  3. muhabbet kuşu kafeste çırpınıyor

,
  4. muhabbet kuşu kafeste durmuyor,
  5. muhabbet kuşum kafeste çırpınıyor