Karadeniz Pet

konuşturmak için yardım

• Konbuyu başlatan online
  • Başlangıç tarihi
O

Guest
öncelikle herkese merhabalar.arkadaşımdan 7 aylık dişi muhabbet kuşu aldım yaklaşık 15 gündür bende ilk günlerde çok korkaktı bugünlerde birazda olsa alıştı fakat elimden yem yedirmek istiyorum bunun için de 1 gün yem vermemeyi düşünüyorum sizce ne kadar doğru olur bu yapacağım?ayrıyeten dişi olması ve 7 aylık olması konuşmamasına engel mi tavsiyelerinizi bekliyorum şimdiden teşekkürler

hayvanları aç bırakarak kendinize alıştırma yönetemi son derece yanlış bir yöntem. ama maalesef bilinçsiz bakıcalar ve cahil insanlar tarafından uygulanmakta. bu yönetimi kullanmanızı kesinlikle tavsiye etmiyorum.

diğer konuya gelince;
kuşların size alışması ve konuşması için en uygun dönem yem kırmayı öğrenip yuvadan atladıkları 2-3 aylık dönemlerdir. 2-3 aylık kuşları alıp kendinize alıştırmanız ve konuşturmanız oldukça rahattır. erkek kuşlar daha çabuk alıştığı için ve konuşma kapasiteleri dişilere nazaran daha fazla olduğu için erkek kuş tercih sebebidir.
sizin kuşunuz alışma ve konuşma için biraz büyük. ancak alışmaz, konuşmaz demek yanlış olur. ilgi, alaka ve sevgiyle kuşunuzu kendinize alıştırıp konuşturabilirsiniz. :) güle güle büyütün

ben elimden yediriyorum cokta guzel alıstı cok fazla ac brakmadan dene derim.

Geri