Karadeniz Pet

Kuşlarım ve kafes hakkındaki yorumlarınızı bekliyorum.

ObreuS

Meraklı Üye
Merhaba arkadaşlar. Bazı arkadaşlar Bbiliyorlarki aldığım iki kuşumda erkek çıkmıştı. Bende bir üretici arkadaşımdan bir çift ve 2 dişi kuş alarak 3 çift yaptım. Kafesi ise tamamen kendim yaptım. Kuşların ırkları ve sağlık durumları hakkında bilgi verirseniz sevinirim. İyi yada kötü yorumlarınızı bekliyorum.

Teşekkürler.

Kafes :
ma3yna3a.jpg

İlk Çift :
zuvetute.jpg

İkinci Çift :
e3ady7up.jpg

Üçüncü Çift :
mezyse6a.jpg

Teşekkürler..

Ekleme olarak bu kuşun cinsiyeti hakkında tekrar yorum alabilirmiyim..
usapyqaq.jpg

Maşallah demeyi unutmayınız lütfen :)

Son düzenleme:
kafesleri keşke saydam bir malzeme ile yapsaydın bir de kuşlar oyuncu hayvanlardır kafese birazcık oyuncak koya bilirsin ve tabi ki salıncak kafesler geri kalan şekli ile güzel tüneğin tahta olması iyi kuş da kız galiba

kafesleri keşke saydam bir malzeme ile yapsaydın bir de kuşlar oyuncu hayvanlardır kafese birazcık oyuncak koya bilirsin ve tabi ki salıncak kafesler geri kalan şekli ile güzel tüneğin tahta olması iyi kuş da kız galiba
Hocam kafese oyuncak konulmaz kendi çapımızda yavru almaya çalışıyoruz :)

[MENTION=6387]Levent ACAR[/MENTION] Hocam sizinde yorumlarınızı bekliyorum..

Son düzenleme:
Obreus kardeşim bende senin gibi 3 katlı kafes yaptırdım gayet iyi kullanışlıdır , senin kafesin önüne istersen pvc eleklik yaptır boydan açılmalı ben öyle yaptım ne tüy dökülüyor ne yem elekligin kenarlarına da kapının kenarlarına yapışan fitil süngerler var ondan yapıştırdım on numara oldu konularama bakarsan görürsün.

1.çiftinden çok güzel renkte yavrular alırsın ekleme dediğin resimdeki kuşun erkek

Hocam kafese oyuncak konulmaz kendi çapımızda yavru almaya çalışıyoruz :)

[MENTION=6387]Levent ACAR[/MENTION] Hocam sizinde yorumlarınızı bekliyorum..

YAvru almak için kafese oyuncak konulmaz diye bir mantık olamaz. Benim kuşlarım bütün kafes oyuncak kaplıylen hatta oyun bakçeleri varken yavru verdiler ve veriyorlar. Oyuncak kuşların zekalarını geliştirir. Yavruyken oyuncakla tanışan kuşlarım hepsinden zeki oldular.

Obreus kardeşim bende senin gibi 3 katlı kafes yaptırdım gayet iyi kullanışlıdır , senin kafesin önüne istersen pvc eleklik yaptır boydan açılmalı ben öyle yaptım ne tüy dökülüyor ne yem elekligin kenarlarına da kapının kenarlarına yapışan fitil süngerler var ondan yapıştırdım on numara oldu konularama bakarsan görürsün.

Evet hocam gayet kolay kullanımı olan bir kafes oldu. Plexi cam yapacağım ön taraflarına, zaten görmüşünüzdür 7-8cm boşluk bıraktım tüy ve yemler orada biriksin diye. Plexi cam siparişini verdim bugün gelecek hayırlısıyla. Teşekkürler Yorumunuz İçin.

Maşallah, hayırlı üretimler olsun. Kafes güzel olmuş.
Kuşlar yerli gibi duruyor. Sadece cobalt mavi olan çekoslavak sanırım.
Profildeki kuş ta Erkek Maşallah.

Teşekkür ederim Levent hocam. En ilk çiftin erkeğinin ayağında bilezik var. TKF 13 ile başlıyor. 2013 dogumlu bir erkek kendisi. Aldığım arkadaş Onlar norveç kırığı diye verdi bana. Gerçekten kuyrukları çok uzun ve Erkeği gerçekten kabardığı zaman yiyecek gibi duruyor :) Kendilerinden 2 sefer yavru alınmış.

Ben hepsinin yerli olduğunu düşünmüyorum aslında, çünkü 3. çiftdeki iki kuş diğer çiftlere göre gözle görülür şekilde küçükler. Aralarında en büyüğü 1.çiftin erkeği ile 2.çiftin erkeği kobalt mavi olan. Yorumunuz İçin Teşekkür Ederim. Irklara bi daha bakarsanız memnun olurum :)

1.çiftinden çok güzel renkte yavrular alırsın ekleme dediğin resimdeki kuşun erkek

Bilal hocam 1.çiftin erkeğinin ayağında bilezik var. Benimde çok hoşuma giden bir çiftti. İnşallah güzel yavrular almak nasip olur. Teşekkürler.

YAvru almak için kafese oyuncak konulmaz diye bir mantık olamaz. Benim kuşlarım bütün kafes oyuncak kaplıylen hatta oyun bakçeleri varken yavru verdiler ve veriyorlar. Oyuncak kuşların zekalarını geliştirir. Yavruyken oyuncakla tanışan kuşlarım hepsinden zeki oldular.

İlknur hanım zaten çiftler daha yeni. 1.çift hariç diğer iki çifti yeni eşe attım. Tutmaları gerekiyor yani :) İçine oyuncak koyarsam hayvanlar kesinlikle birbirlerine yanaşmazlar diye düşünüyorum. Teşekkürler yorumunuz için.

Arkadaşlar ekleme yada şöyle yapsan daha güzel olur diyeceğiniz yorumlarınızı bekliyorum.

Teşekkürler.

hayirli olssun emege saygi :)

İlknur hanım sizin kuşları çok merak ediyorum acaba kuşlarınızı , kafesinizi bir de oyun baKçelerinin fotolarını çekip foruma koyabilirmisiniz. :) Şimdiden teşekkürler.

Kafese gelecek olursak eğer içini yadırgamazlarsa 1 ay mama takviyesi ile yumurtlayabilirler. Birde o ışıklar çok parlak , kuşlarınızın gözüne zararı olabilir , güneş ışınlı ışıklar var , forumdaki bir çok arkadaş ondan kullanıyor , çok parlak olmaması daha iyi olur sizin için.

hayirli olssun emege saygi :)

Teşekkür ederim hocam.

İlknur hanım sizin kuşları çok merak ediyorum acaba kuşlarınızı , kafesinizi bir de oyun baKçelerinin fotolarını çekip foruma koyabilirmisiniz. :) Şimdiden teşekkürler.

Kafese gelecek olursak eğer içini yadırgamazlarsa 1 ay mama takviyesi ile yumurtlayabilirler. Birde o ışıklar çok parlak , kuşlarınızın gözüne zararı olabilir , güneş ışınlı ışıklar var , forumdaki bir çok arkadaş ondan kullanıyor , çok parlak olmaması daha iyi olur sizin için.

Oğuzhan hocam kafesin içindeki ışıklar foto makinasında parlak görünmüş. Normalde 12Volt ile çalışan LED ışıkları ben 7.5Volt ile çalıştırdım. Hatta ışığın parlak olmadığını düşünerek 9Volta yükseltmeyi düşünüyordum :)

Masallah kuslarda kafeslerde cok guzel isigin guclu oldugunu dusunyyorum ben sadece birde kumu yeme mi karistirdiniz ayri bir yemliklede kum bulundurun kafeslerde tabi kalamar kemigide bunlari zaten biliyorsunuz ama resimlere bakan amator arkadaslari bilgilendirmek icin yazdim ayrica uretim kafesinde oyuncak ilk defa duymus olduk forumca :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 09:24 -->-> Daha önceki mesaj 09:23 --

Olur tabi neden olmasin ama ilgiyi baska yone ceker kuslari basbasa birakmak lazim ;)

Son düzenleme:
cisiyet sordugunuz kuş %100 erkek

Masallah kuslarda kafeslerde cok guzel isigin guclu oldugunu dusunyyorum ben sadece birde kumu yeme mi karistirdiniz ayri bir yemliklede kum bulundurun kafeslerde tabi kalamar kemigide bunlari zaten biliyorsunuz ama resimlere bakan amator arkadaslari bilgilendirmek icin yazdim ayrica uretim kafesinde oyuncak ilk defa duymus olduk forumca :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 09:24 -->-> Daha önceki mesaj 09:23 --

Olur tabi neden olmasin ama ilgiyi baska yone ceker kuslari basbasa birakmak lazim ;)

Ömer hocam öncelikle yorumunuz için teşekkür ederim. Işık hakkındaki yorumlar hep aynı yönde, bu kadar kişinin aynı yorumu yapması haklılık payını çoğaltıyor aslına bakarsanız :)

Eve gidince 5Volt ile deneyeceğim birde bakalım o nasıl olacak.

Kalamar kemiği ve gaga taşı yemliğin sol tarafında mevcut ancak kuş kumunu alıp koymadım. İnşallah çarşıya çıktığımda eksik olan 2 adet yuvalığı ve kuş kumunu alıp ön tellerdeki yem girişlerine 1er adet olarak kuş kumu koyacağım.

Oyuncak konusunda ise gerçekten kuşların birbirlerine olan ilgilerini azaltacağını düşündüğüm için girişimde bulunmayacağım.

Yorumlarınız için tekrar teşekkürler.

cisiyet sordugunuz kuş %100 erkek

Teşekkür ederim hocam. Halaa o kuşun dişi olduğuna iddaaya girecek petshop sahibi insanlar var :)

Aklımı karıştırıyorlar açıkcası.

Çok alakasız kardesim ışık konusunda yanlış şeyler anlatmışsın.

Doğrusu neymiş söyle de bilelim...

Işıklandırma farketmez paşam demişsinki gözlerini alabilir alakası yok . Herkes senin tarif ettiğin ışıktan kullanması şart değil . Benim kiler bile full led aydınlatmalı .

Son düzenleme:
Işıklandırma farketmez paşam demişsinki gözlerini alabilir alakası yok . Herkes senin tarif ettiğin ışıktan kullanması şart değil . Benim kiler bile full led aydınlatmalı .

Önce şu paşam kelimesini kaldır kardeş cümlelerinden. Üslubuna dikkat et. Gözlerini alabilir diye bir cümle kullanmadım ben , gözlerine zararı olabilir dedim. Bunun içinde istersen şu makaleye bir bak => "MUHABBET KUŞLARINDA ENDOKRİN HASTALIKLARI, DİABETES MELLİTUS, KİLO (Aşırı Yağlanma), GUATR, GÖZLE İLGİLİ RAHATSIZLIKLAR ve Körlük - Vet.Hek.Tolgay AYTAR" , eğer okursan ( okuman var mı bilmiyorum ama ) kornea yanmaları diyor , parlak ışıklar normal bir insan da bile kör etme riski var , kaldı ki kuşların gözleri daha hassas insan gözüne nazaran. O yüzden çok parlak olmaması lazım , örneğin gözüne ışık tutulmuş tavşan neden görme yetisini kaybeder bunu da bir araştır istersen.

Yani bilip bilmeden sallamak kolay, biraz araştırma yapılıp ona göre yorum yaparsan senin için daha iyi olur . Kolay gelsin şimdiden...

Doğrusu neymiş söyle de bilelim...

Önce şu paşam kelimesini kaldır kardeş cümlelerinden. Üslubuna dikkat et. Gözlerini alabilir diye bir cümle kullanmadım ben , gözlerine zararı olabilir dedim. Bunun içinde istersen şu makaleye bir bak => "MUHABBET KUŞLARINDA ENDOKRİN HASTALIKLARI, DİABETES MELLİTUS, KİLO (Aşırı Yağlanma), GUATR, GÖZLE İLGİLİ RAHATSIZLIKLAR ve Körlük - Vet.Hek.Tolgay AYTAR" , eğer okursan ( okuman var mı bilmiyorum ama ) kornea yanmaları diyor , parlak ışıklar normal bir insan da bile kör etme riski var , kaldı ki kuşların gözleri daha hassas insan gözüne nazaran. O yüzden çok parlak olmaması lazım , örneğin gözüne ışık tutulmuş tavşan neden görme yetisini kaybeder bunu da bir araştır istersen.

Yani bilip bilmeden sallamak kolay, biraz araştırma yapılıp ona göre yorum yaparsan senin için daha iyi olur . Kolay gelsin şimdiden...

Hocam lütfen konuyu tartışma ortamına çevirmeyelim.

Ben bir konuya açıklık getirmek istiyorum.

Günışıgı yada beyaz ışık ikiside aynı değerlerde parlaklık veriyor ve ikiside direk baktığınızda göz alabiliyor. Yani ikisinin arasındaki tek fark renk farkı. Bu nedenle Eğer beyaz ışığın gözlere zararı var ise günışığınında aynı derecede zararı vardır. Ben sadece gözüme beyaz ışık daha güzel göründüğü, kafesin içini daha güzel gösterdiğini düşündüğüm için beyaz kullandım. Tercih meselesi kısacası.

Işıklandırma konusunda şimdiye kadar yapılan yorumlara teşekkür ederek, tartışma ortamının devam etmemesi için lütfen ışıklandırma hakkında yorum yapmayınız.

Teşekkürler.

Son düzenleme:
Hocam lütfen konuyu tartışma ortamına çevirmeyelim.

Ben bir konuya açıklık getirmek istiyorum.

Günışıgı yada beyaz ışık ikiside aynı değerlerde parlaklık veriyor ve ikiside direk baktığınızda göz alabiliyor. Yani ikisinin arasındaki tek fark renk farkı. Bu nedenle Eğer beyaz ışığın gözlere zararı var ise günışığınında aynı derecede zararı vardır. Ben sadece gözüme beyaz ışık daha güzel göründüğü, kafesin içini daha güzel gösterdiğini düşündüğüm için beyaz kullandım. Tercih meselesi kısacası.

Işıklandırma konusunda şimdiye kadar yapılan yorumlara teşekkür ederek, tartışma ortamının devam etmemesi için lütfen ışıklandırma hakkında yorum yapmayınız.

Teşekkürler.

Haklısınız , tercih meselesi ama kuşlarınız direkt gün ışığına bakabiliyorlar mı , veya sürekli güneş ışığı vuran bir yerde tutabiliyor musunuz, hayır. Ben de bu nedenle size söyledim siz de gereken açıklamayı yaptınız , teşekkür ederim medeni bir şekilde açıklama yaptığınız için bu arada. Ama yaptığım yoruma saçma denmesi beni tekrar yorum yapmaya itti , herhangi bir kişi ile de tartışma niyetim yok , kaldı ki tartışacağım kişi ile bilgi birikimlerimizin aynı olması lazım ki kafa kafaya tartışalım ama şuan karşımda ki kişide bu nitelikler olmadığı için tartışmıyorum sadece belli konulara açıklık getiriyorum. :)

Geri