Karadeniz Pet

Kuşum 2 haftadir ishal

EmrekAya

Yeni Üye
Muhabbet kusumda yaklasik 2 haftadir ishal var ama 2 gundur diski biraz katilasti yinede arada sulu yapiyor gun icinde istahsiz fazla su icmiyor yem yemiyor kabarip uyuyor.Sulphamezathine ilaç temin edemedim flagyl surup alacağım yarın bir arkadasimda nidazol şurup varmiş icerikleri ayniysa hiç almayayim flagyli ve nidazolu kaç damla kullanmaliyim suluğu 50ml fazla su içmedigi icin sabah aksam 1 damla damlatsam bir sıkinti cikar mi

Kuşumda iştahsızlık zayiflama yesilimsi ishal tuyleri kabartma gozleri kapatma var.Forumda flagyl kullanip tedavi eden olmuş arkadasimda kuş besliyor onda nidazol varmis arastirdim ikisininde iceriği aynı demişler.Ben bilmiyorum tabi bir yanlisim olduysa affola birde yaziyi duzenleyim derken iki konu açmisim kusura bakmayin.
Bu ilaçların hepsi başka etken maddelere sahip biri koksidiyoz için diğeri kursak mantarı için? Bu ilaçları kullanma sebebiniz nedir?

aLJ2vR.jpg
daha yeşilimsi olan yeni dıskı arada katı dıskiladiğida oluyor ama geneli boyle diskida yem yok besinden kaynakli ishalin simdiye gececegini bunun bakteri vs olabileceğini dusunuyorum sizce ne yapmaliyim

aLJ2vR.jpg
daha yeşilimsi olan yeni dıskı arada katı dıskiladiğida oluyor ama geneli boyle diskida yem yok besinden kaynakli ishalin simdiye gececegini bunun bakteri vs olabileceğini dusunuyorum sizce ne yapmaliyim
Ağızda peynirleşme yada pamukçuk var mı?

Dışkılara bakarsak kuşta Trichomonas mevcut... Flagyl, ronidazole,Carnidazole yada dimetridazole ilaçlarından birine hemen başlayın.

Ağızda peynirleşme yada pamukçuk var mı?

Dışkılara bakarsak kuşta Trichomonas mevcut... Flagyl, ronidazole,Carnidazole yada dimetridazole ilaçlarından birine hemen başlayı
Yok gibi ama tam emin olamiyorum dilinin ustu temiz

Geri