Karadeniz Pet

Kuşum 2 haftadır geceleri inliyor.

salvation

Yeni Üye
Merhabalar 15 aylık olduğunu düşündüğüm dişi muhabbet kuşum var iki haftadır özellikle geceleri inleme sesi çıkartıyor (halsizlik falan yok ama) bunu yaparken popo deliği çok açılıyor ve kuyruğu da açılıyor. Ama Sabah olunca ise sanki hiç bir şey olmamış gibi yine çok enerjik ve neşeli ve yaramazlık ta yapıyor. Ve de gagasını açıp kapatıp kıtır kıtır ses yapıyor bazende. Birde sesi biraz daha kalın çıkıyor artık sanki hasta olmuş yada boğazına birşey takılmış gibi. 10 gün önce multivitamin aldım Suyuna katıyorum. Ekte videolar atıyorum. İlginiz için teşekkürler şimdiden. 😊

Videolari yükleyemedim maalesef yardımcı olacak olan varsa mail olarak atabilirim

Son düzenleme:
Videolari yükleyemedim maalesef yardımcı olacak olan varsa mail olarak atabilirim

Yükledim inş olmuştur.
merhaba, moralinizi bozmak istemem ama bu ses ben ve kuşumu mahveden o ses. ciddi mi ciddi bir belirti. bizimki de ilk başta geceleri başladı. sonra gittikçe tüm saatlere yayılmaya başladı. burnuna tuzlu su damlatınca bu ses gitti ama sonra bırakınca yeniden başladı. mantar sandım, tedavi uyguladım olmadı. antibiyotik verdim tamamen kötüleşti. Allah yardımcınız olsun. ben başaramadım umarım siz başarırsınız… kuşunuzu kafesten çıkartmayın. uçtukça daha da tıkınıyor çünkü. çok geçmiş olsun…

Kuşun ense tüylerini iyice açıp ense derisine sadece 1 damla ıvermectin içeren ense damlası damlatıp parmağınızla hafifçe ovalayın. Derisine geldiğine emin olun ve 1 damladan fazla olmamasına dikkat edin.
Bu uygulamayı yaptıktan sonra düzelme olmazsa konuyu güncelleyin. Veterinerlerde ya da üreticelerde bulabilirsiniz. Rica edip 1-2 damla alınız.

Merhaba benim kuşum da aynı şekilde ses çıkarıyor bir süredir. Gayet hareketli ses çıkmadan olduğu gibi davranıyor. Solunum yollarında bir sıkıntı olabilir mi diye düşünüyorum. Konuyu güncel tutalım bulduğunuz bir çözüm olursa paylaşırsanız sevinirim.

Kuşun ense tüylerini iyice açıp ense derisine sadece 1 damla ıvermectin içeren ense damlası damlatıp parmağınızla hafifçe ovalayın. Derisine geldiğine emin olun ve 1 damladan fazla olmamasına dikkat edin.
Bu uygulamayı yaptıktan sonra düzelme olmazsa konuyu güncelleyin. Veterinerlerde ya da üreticelerde bulabilirsiniz. Rica edip 1-2 damla alınız.
Veterinerleri aradım çoğunda yok bir kacinda var bir damla için 150 TL (istiyorlar araştırdım zaten şişesi 200 lira ) o kadar parayı veremem maalesef 😔 bir damlası için 10 -20 lira isteselerde tamam da 150 TL nedir ya.. İstanbul Avrupa yakasında üretici varmıdır bu ivermektin den verse bana bir damla keske

Veterinerleri aradım çoğunda yok bir kacinda var bir damla için 150 TL (istiyorlar araştırdım zaten şişesi 200 lira ) o kadar parayı veremem maalesef 😔 bir damlası için 10 -20 lira isteselerde tamam da 150 TL nedir ya.. İstanbul Avrupa yakasında üretici varmıdır bu ivermektin den verse bana bir damla keske
Üzerine biraz daha koyup kuşu veterinere götürürüm daha iyi.
Avrupa yakasındaysanız veteriner imkanlarınızda çok var. Bence veteriner kontrolünden geçirin. Maddi olarak sıkıntı yaşıyorsanız devlet üniversitelerinin veterinerlik fakültelerine bakabilirsiniz

Merve hanım Merhabalar.. dediğiniz ilaç olan ivermektin i buldum . Onu kullanicam o ise yaramazsa ne yapalım. Hangi ilacı tavsiye edersiniz. Ona göre o ilacida tedarik sürecine bakayım şimdiden geç olmadan. İlginiz için çok teşekkür ederim

Videoların hepsi silindiği için süreci takip edemiyorum. Tünekte yeni videolarını çekip eklerseniz sevinirim. Ayrıca yeni yapılmış dışkısını da ekley
İlk mesajım;
"Merhabalar 15 aylık olduğunu düşündüğüm dişi muhabbet kuşum var iki haftadır özellikle geceleri inleme sesi çıkartıyor (halsizlik falan yok ama) bunu yaparken popo deliği çok açılıyor ve kuyruğu da açılıyor. Ama Sabah olunca ise sanki hiç bir şey olmamış gibi yine çok enerjik ve neşeli ve yaramazlık ta yapıyor. Ve de gagasını açıp kapatıp kıtır kıtır ses yapıyor bazende. Birde sesi biraz daha kalın çıkıyor artık sanki hasta olmuş yada boğazına birşey takılmış gibi. 10 gün önce multivitamin aldım Suyuna katıyorum. Ekte videolar atıyorum. "

İlginiz için teşekkürler şimdiden. 😊Videolari tekrar yükledim bakabilirsiniz ayrıca diskisinida foto olarak koyucam akşama kadar buraya. Bu arada dediginiz şekilde İvermektin i 1 damla boyun arkasına kullandım.

Video 1(inleme sesi)
https://streamable.com/vumbwv

Video2 (gündüz ötmesi ses kalınlaşması)

Vido3 (genel hareketli ve mutlu hâli)

İlk mesajım;
"Merhabalar 15 aylık olduğunu düşündüğüm dişi muhabbet kuşum var iki haftadır özellikle geceleri inleme sesi çıkartıyor (halsizlik falan yok ama) bunu yaparken popo deliği çok açılıyor ve kuyruğu da açılıyor. Ama Sabah olunca ise sanki hiç bir şey olmamış gibi yine çok enerjik ve neşeli ve yaramazlık ta yapıyor. Ve de gagasını açıp kapatıp kıtır kıtır ses yapıyor bazende. Birde sesi biraz daha kalın çıkıyor artık sanki hasta olmuş yada boğazına birşey takılmış gibi. 10 gün önce multivitamin aldım Suyuna katıyorum. Ekte videolar atıyorum. "

İlginiz için teşekkürler şimdiden. 😊Videolari tekrar yükledim bakabilirsiniz ayrıca diskisinida foto olarak koyucam akşama kadar buraya. Bu arada dediginiz şekilde İvermektin i 1 damla boyun arkasına kullandım.

Video 1(inleme sesi)

Video2 (gündüz ötmesi ses kalınlaşması)

Vido3 (genel hareketli ve mutlu hâli)

Video 1(inleme sesi)

Merhaba benim kuşum da aynı şekilde ses çıkarıyor bir süredir. Gayet hareketli ses çıkmadan olduğu gibi davranıyor. Solunum yollarında bir sıkıntı olabilir mi diye düşünüyorum. Konuyu güncel tutalım bulduğunuz bir çözüm olursa paylaşırsanız sevinirim.
Neredesiniz istda iseniz ivermektin ilacindan satın aldım sizede verebilirim isterseniz

Videoların hepsi silindiği için süreci takip edemiyorum. Tünekte yeni videolarını çekip eklerseniz sevinirim. Ayrıca yeni yapılmış dışkısını da ekleyin
Merve hanım yeni yapılmış dışkı fotosu istemiştiniz.

Ekli dosyalar

• IMG_20230430_125519.jpg
    IMG_20230430_125519.jpg
    804 KB · Görüntüleme: 17
Dışkı 2.foto

Ekli dosyalar

• IMG_20230501_141333.jpg
    IMG_20230501_141333.jpg
    886.1 KB · Görüntüleme: 15
Geri