Karadeniz Pet

kuşum hastalandı acil yardım edermisiniz

• Konbuyu başlatan mehmet akçelebi
  • Başlangıç tarihi
M

mehmet akçelebi

Guest
erkek kuşum sabah ayakta durcak hali yoktu olcek gıbı yan yatıyodu kafeste dısısıde kuluckada suan :( ishal olmus gıbı gagsısının etrrafı kırmızı kırmızı olmus ve bı bolgesınde tuy dokulmus kuyruk sokumunda ne ldugunu anlayamadım bısı var bı vetırenerı arayı anlattım avidiare vermemı soyledı agızdan uyguladım suan bıraz daaha ıyı napmam gerekıyo yarın veterıne goturıcem ama sızden bılgı almak ısterım
eN2DvN.jpg

wOzop0.jpg

xJzQyq.jpg

K4Vav0.jpg

xAX1d7.jpg

e5nD1M.jpg

KdNOAZ.jpg

kardes ceşitli hastalıklar var , ama yumurta maması yap biraz ondan yedir , fransız tüy dökümü ya da derideki mantara benziyor. kesin götür veterinere

çok geçmiş olsun öncelikle biz buradan ne söylesek boş olacak veterinere götürmenizde fayda var inşallah iyileşir döner yuvasına.

Bu Fransız tüy dökümü neyse her hastalığı Fransız tüy dökümü diye teşhis konur olundu forumda, bence ilginç...

usta sen yardımcı ol arkadasa ben kendi bildigimle anlatmaya calıştım..

teşekkür ederim yardımcı olmaya çalıstgınız için ancqak bende tüy dökümü olduğunu düşünmüyorum kuyruk bölgesınde bıldıgnız bır sey cıktı

Bu Fransız tüy dökümü neyse her hastalığı Fransız tüy dökümü diye teşhis konur olundu forumda, bence ilginç...

http://www.muhabbetkusu.com.tr/hast...et-kusu-fransiz-tuy-dokumu-hastaligi-281.html

Arkadaşlar yardım edelim diye söylüyorlar iyi niyetlerinden ama halbuki daha çok zararı oluyor bu durumun. Bilmediğimiz konu da yorum yapmaktan kaçınmak gerek yanlış yönlendirebiliriz insanları.Hastalık fransız tüy dökümü değil okuduğuma göre umarım geçebilir bir rahatsızlıktır üzücü bir durum.

Hocam ilk defa görüyorum böyle bişey , ishale üşütmeye, tüy dökümüne falan benzemiyor, bişey çıkmış hayvanın arkasından görmüyormusunuz arkadaslar??? Bence derhal veterinere götürülmeli

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:31 -->-> Daha önceki mesaj 23:28 --

http://www.muhabbetkusu.com.tr/hast...et-kusu-fransiz-tuy-dokumu-hastaligi-281.html

Arkadaşlar yardım edelim diye söylüyorlar iyi niyetlerinden ama halbuki daha çok zararı oluyor bu durumun. Bilmediğimiz konu da yorum yapmaktan kaçınmak gerek yanlış yönlendirebiliriz insanları.Hastalık fransız tüy dökümü değil okuduğuma göre umarım geçebilir bir rahatsızlıktır üzücü bir durum.

Hocam evet biliyorum Fransız tüy dökümü diye bi kuş hastalığı var ama kuşa baktınızmı ne alakası var yani şimdi onu anlamadım Fransız tüy dökümüyle

Hocam ilk defa görüyorum böyle bişey , ishale üşütmeye, tüy dökümüne falan benzemiyor, bişey çıkmış hayvanın arkasından görmüyormusunuz arkadaslar??? Bence derhal veterinere götürülmeli

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:31 -->-> Daha önceki mesaj 23:28 --

Hocam evet biliyorum Fransız tüy dökümü diye bi kuş hastalığı var ama kuşa baktınızmı ne alakası var yani şimdi onu anlamadım Fransız tüy dökümüyle

bende onu anlamadım işte o hastalığı diğer arkadaş yazdı

yarn ilk işim bu olıcak ancak işin kötü yanı eşi kuluökada yumurtaları var son gunlerı onu görmedımı oda cıldırıyo bugun cıkardım teedavı amaclı gormeeyınce cıldırdı

yarn ilk işim bu olıcak ancak işin kötü yanı eşi kuluökada yumurtaları var son gunlerı onu görmedımı oda cıldırıyo bugun cıkardım teedavı amaclı gormeeyınce cıldırdı

bi an önce götürün yoksa kuluçka tehlikeye girebilir

Çok üzüldüm gerçekten, sabah ilk iş bi çaresine bakmanızı tavsiye ederim, bi veteriner görsün inşallah önemli bişeyi yoktur tez zamanda iyileşir

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:41 -->-> Daha önceki mesaj 23:39 --

bi an önce götürün yoksa kuluçka tehlikeye girebilir

Kuşa bişey olmasın kuş iyi olsunda kuluçka boşada gitse sorun değil hocam , yeterki sağlığına kavuşsun, bu benim düşüncem tabiki

kuluckanın son gunlerı ben yawrudan falan vazgeçtim zaten kafesi kaldırdım komple temızledım dezenfekte ettim ona bısey olmaısn yeterki

kuş kötü olmuş hocam inşallah iyileşir bugün benim rainbow jumbom öldü canım sıkkın baya inşallah senin ki kurtulur...

hocam ben bir biyolog um.. fransız tüy dmkümü tek cesit olmaz . bu bir hastalıktır ve bu hastalıgın bilinen 24 türü vardır, bilinen . örnegin alerji çesitleri gibi. bu hastalıkddada bir sorundan sonra ortamda baska hastalıklarda türer. şöyle düşünün ateşin var , derin dökülür , menenjit gecirme ihtimali ile beyin zarar görür. ates ve beyin ?? ne alaka ? mammalia gibi aveslerde de aynı durum vardır.

veterinere resmini gösteriyorum bana arkasından sallanan ne diye soruyor :S

işi bilen kuşlardan anlayan veteriner de bulmak zor başka birine yönlendirsin konuşunda imkan varsa

Geri