Karadeniz Pet

Kuşum Kafese Girmiyor

Faruk KILIÇ

Meraklı Üye
Arkadaşlar muh isim sürekli kafesten çıkmak istiyor çıkmak için ötuyor yerinde durmuyor çıkınca Kafese Girmiyor bende mecbur elimde tutup Kafese koyuyorum ne yapmam lazım tabi elime alınca kızıyor???

Yani özgürlük konularına girmeye gerek yok tabi ama kısaca dışarıda olmak onu mutlu ediyor demek ki :) Kafesin içerisinde ilgisini çekecek birşeyler koymanı tavsiye ederim işine yarayabilir.

Böyle bir kuşu kafese almak için avuçlamak kuşun daha kızgın, hırçın olmasına yol açar. Işıkları kapatıp parmağına alıp kafesinin kapısının önüne bırakırsın. Sonra ışıkları açarsın, kendi girmeyi öğrensin. Bunu dışarda birkaç saat bekleyip kendi girmediğinde yap ki, içeri girip karnını doyuracağını öğrensin. Alıştıktan sonra çık bıraksan da kendi girip çıkar..

Gündüzleri nasıl yapacağım?

Uzun bir çubuk kullanarak kuşun çubuğa konmasını sağlayabilirsiniz. Konduktan sonra yavaşca kafesin kapısına götürün bu şekilde ürkütmeden kafese girmeye alıştırılabilir.

benim kuşta aynısı kırk takla atıyorum sokana kadar :) sanki anne babası benim o derece bağlandı. ben levent beyin söylediği gibi yapıyorum. yada yem yemeye girince kapatıyorum. fakat içerdede durmuyor bir sağa bir sola deli gibi ötüp konuşuyor sal beni der gibi. insan dayanamıyor böyle şeylere :(

aynen avuçlamak yerine levent abinin dediğini yapabilirsin.

Geri