Karadeniz Pet

Kuşumu kendime alıştırmam lazım yardım edermisiniz

Fatihsker58

Yeni Üye
Kuşum elime geliyor omzumda duruyor ama bazen cok. Feci ısırıyor elime bazen zor alıyorum. Daha 2 aylık . Bide ufak kızımla oynayınca çok kıskanıyor . Kafese zaten zorla sokuyorum aramızda bi bağ var ama oturduğum yerden çağırınca gelmiyor bazen kendi kendine omzuma geliyor. Bazen öpüyor ama genelde ısırıyor . Cok mu acele ediyorum acaba

Resmide burda

Ekli dosyalar

• 6D2C27F8-D026-4373-90FD-7183FED47478.jpeg
    6D2C27F8-D026-4373-90FD-7183FED47478.jpeg
    348 KB · Görüntüleme: 11
Forumda bu tarz konular çok var. Göz atarsanız faydalı olacaktır. Ben yine de birkaç tavsiye vereyim.
Isırma konusunda yapacağınız en önemli şey; ona tepki vermemek olacaktır. Isırdığında elinizi çeker ya da korktuğunuzu belli ederseniz bunun işe yaradığını anlar ve bu davranışından zor vazgeçer.
Kuşunuz henüz çok küçük, eğitime çok müsait. Bu yaşlarda ne verirseniz direkt öğrenir ve kapar.
Uzaktan çağırma eğitiminde dal darı ve kuşun sevdiği oyuncak işe yarar. Ayrıca telefondan kuş sesi açarsanız ve o sesin telefondan geldiğini fark ederse telefona doğru yani elinize doğru uçacaktır. Bu yöntemi sık sık kullanmayın ama arada işe yarar. Böyle şeylerle alıştırmak gerekir. Çıngıraklı ve hışırtılı oyuncakları severler. Örneğin ben bir kuşumu basit bir şeker çöpüyle alıştırdım. Hışırtısını seviyordu ve onu ne zaman elimde görse elime uçardı. Zamanla hiçbir şey yokken elimi açar açmaz gelmeye başladı. Kuşun seveceği şeyi bulmak tamamen size bağlı.
Ayrıca kuşun omzunuza gelmesi çok güzel. Demek ki size güvenmeye başlamış. Zamanla aranızda ki bağ daha da kuvvetlenecek demektir. Size güvenmeseydi omzunuza dahi konmazdı.

Geri