Karadeniz Pet

Kuşumun burnunda bir şey var

Coszma

Yeni Üye
F6DF9631-8650-4632-BD55-CE1068A2117E.jpeg
Herkese iyi günler
Kuşumun burnunda bir şey var, ne kadar baksam da ışıkla baksam ne olduğunu bilmiyorum ama hayvan bana onun orda olduğunu söylüyor resmen..
Kuş sürekli burnunu kaşımaktan artık tırnağı ile orayı yara yaptı, sürekli hapşırıyor ve o şeyi çıkarmaya çalışıyo. Kuşum yumurtlama dönemlerinde iken folluğuna petshoptan aldığım talaştan döktüm, kıvamında yeterli bi ölçüde.. ve ben burnundakinin talaş olduğunu düşünüyorum.
Halsizlik ve benzeri hiçbir şey yok, hâlen sevecen hâlen afacan meraklı, bakınca keyfi yerinde evet ama burun deliklerinin etrafını yara yaptı

Peçeteyi tuzlu su ile ıslatıp içine sokucak kadar minik hale getirdim, sonuç hayvanın hırçınlaşması telaşlanması ile son buldu
Kürdan veya iğne sokamam cesaret edemiyorum
Kendisinden bir tüy kopardım, burun deliğinden içeri girebilecek kadar ufak olanlardan ve yine sonuç hırçınlaşıp bana hiçbir şekilde müsade etmemesi ile son buldu

Bu konuda ne yapabilirim, daha önce yaşıyanlarınız oldu mu tecrübe edinen var mı bana da yardımcı olun lütfen

Veterinere gitme imkanım yok

Yüklediğim fotoğrafa aldanmayın, sadece yaranın nerde olduğu hakkında göstermek içindi ve şu an aynı şekilde 2 deliğin etrafı bir taraf kan toplamış ufak bi şişlik, diğer taraf direkt çizik,yara.. kendileri uyuyordu güncel halini atarım (yardımcı olucak ise)

Burun deliklerinin içine değil ama yara yaptığı cere etrafına teramisin deri kremi sürün. İçinde bir şey varsa kendi kendine çıkartma ihtimali var. Eğer bir şey kaçtığı için böyle yapıyorsa ancak burun deliklerini, nefesini açacak kekik spreyi önerebilirim. Onun haricinde burun deliklerine bir cisim sokmanızı önermem.

Geri