petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Muhabbet çiftim ve mantar hk. (görselli)

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Muhabbet111 tarafından 9 Mayıs 2016 başlatılmıştır.

1. Muhabbet111

Beğenileri:
    0
    Arkadaşlar herkese selam, kuşların yaşlarının 1 yaşına yakın 9-10 aylık, ceresi pembemsi olan erkek beyazmavi olan ise dişi ve bu canlar çek ırkına mensup diye biliyorum. ancak oğşanın göz irisi ile kızın göz irisleri farklı bu durum bana bir yandan acaba aralarında yaş farkı olabilir mi diye düşündürüyor?

Birde mantar hastalığımız varış ve çok başındaymış avipom merhem tavsiye edildi 2 gündür kullanıyorum ama oğlanın tüylerinde değişim olduğunu gördüm sanki bir problem var acaba sıkıntısı nedir?

Mantarın farkedildiği foto:

2gun merhemi uyguladım bugun uyandıgımda tuyleri garipti biraz yıkadım guzel suyla

Diğer fotolar

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:45 -->-> Daha önceki mesaj 12:10 --

Arkadaşlar kuşun tüyleri bu şekilde, avipom merhemi kullanana kadar böyle olmuyordu, sizce herşey yolunda mı? Lütfen birileri fikirlerini söylesin.

2. Yüksel BULUT

Yüksel BULUT Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    44
    Kuşu ayrı bir kafese al.Eczaneden oksijenli su ve trosyd krem temin et.Kafes muhakkak dezentekfe edilmiş olmalı.Önce oksijenli suyu mantarlı yerlere sürün yani dezektenfe edin.Ardına trosyd kremi iyice yedirerek sürün.Bu zaman içinde ne sıcak nede soğuk bir ortamda kalsın.Tedavi süresi içerisinde Antibiyotik desteiği verebilirsin.Antibiyotiği sadece 4 gün kullan.Antibiyotiği veteriner ilaçları satan eczaneden bulabilirsin.Tercihim eritrotek veya devamisin tablet.Geçmiş olsun.Ayrıca gözdede hafif sulanma belirtisi var gibi bunun için tobrased göz damlasını her göze birer damla olmak şekliyle ilk 2 gün günde iki defa sonraki 5 gün 1 defa olmak kaydıyla damlatın.Komple tedavi 15 günü aşmamalı.Sonuçları buraya yazarsın.

#2 Yüksel BULUT, 9 Mayıs 2016
    Son düzenleme: 9 Mayıs 2016
  3. Muhabbet111

Beğenileri:
    0
    Antibiyotik haricinde digerlerini uygulayacagim, daha iyi gozukuyor suanda. Sizce kuslarin yasi nedir ? Irki çek sanirim

Sayfayı Paylaş