Karadeniz Pet

Muhabbet çiftim ve mantar hk. (görselli)

Muhabbet111

Yeni Üye
Arkadaşlar herkese selam, kuşların yaşlarının 1 yaşına yakın 9-10 aylık, ceresi pembemsi olan erkek beyazmavi olan ise dişi ve bu canlar çek ırkına mensup diye biliyorum. ancak oğşanın göz irisi ile kızın göz irisleri farklı bu durum bana bir yandan acaba aralarında yaş farkı olabilir mi diye düşündürüyor?

Birde mantar hastalığımız varış ve çok başındaymış avipom merhem tavsiye edildi 2 gündür kullanıyorum ama oğlanın tüylerinde değişim olduğunu gördüm sanki bir problem var acaba sıkıntısı nedir?

Mantarın farkedildiği foto:
d31y0L.jpg

QB6rWV.jpg

2gun merhemi uyguladım bugun uyandıgımda tuyleri garipti biraz yıkadım guzel suyla

57Z5Mj.jpg

Diğer fotolar
PkyLBQ.jpg

qM5oRW.jpg

9onJEQ.jpg

LABVAG.jpg

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:45 -->-> Daha önceki mesaj 12:10 --

Arkadaşlar kuşun tüyleri bu şekilde, avipom merhemi kullanana kadar böyle olmuyordu, sizce herşey yolunda mı? Lütfen birileri fikirlerini söylesin.

ljJ2yE.jpg

Kuşu ayrı bir kafese al.Eczaneden oksijenli su ve trosyd krem temin et.Kafes muhakkak dezentekfe edilmiş olmalı.Önce oksijenli suyu mantarlı yerlere sürün yani dezektenfe edin.Ardına trosyd kremi iyice yedirerek sürün.Bu zaman içinde ne sıcak nede soğuk bir ortamda kalsın.Tedavi süresi içerisinde Antibiyotik desteiği verebilirsin.Antibiyotiği sadece 4 gün kullan.Antibiyotiği veteriner ilaçları satan eczaneden bulabilirsin.Tercihim eritrotek veya devamisin tablet.Geçmiş olsun.Ayrıca gözdede hafif sulanma belirtisi var gibi bunun için tobrased göz damlasını her göze birer damla olmak şekliyle ilk 2 gün günde iki defa sonraki 5 gün 1 defa olmak kaydıyla damlatın.Komple tedavi 15 günü aşmamalı.Sonuçları buraya yazarsın.

Son düzenleme:
Antibiyotik haricinde digerlerini uygulayacagim, daha iyi gozukuyor suanda. Sizce kuslarin yasi nedir ? Irki çek sanirim

Geri