Karadeniz Pet

Muhabbet Kuşlarımın Beslenmesi İçin Önerebileceğiniz Markalar

muhabbetadam

Yeni Üye
Selamlar 2 tane kuşum var akrabamdan sahiplendim ve durumları pek iyi değil.
Öncelikle vitamin ve probiyotik için marka önerisi ve nasıl kullanacağım hakkında bilgilendirme yapabilir misiniz?
Son olarak yem, mineral blok ve kalamar kemiği olarak marka seçmemin bir önemi var mı? Varsa hangi markalar? Ha bir de hafta da bir kez kafes altlarını değiştirmeye başladım, yardımcı olursanız çok mutlu olacağım.
Ayrıyeten dişi kuşum(beyaz olan) halsiz gibi, bazen tuylerini kabartiyor ve uçmak istediğinde uçamıyor düşüyor.
Kendileri:

vitamin gerwit w(bölünmüş olsun)
probiyotik pro acti bir öneririm

Bunlara bakarsın

Ekli dosyalar

• Screenshot_20201226-213358_Chrome.jpg
    Screenshot_20201226-213358_Chrome.jpg
    265.6 KB · Görüntüleme: 104
  • Screenshot_20201223-222819_Chrome.jpg
    Screenshot_20201223-222819_Chrome.jpg
    234.1 KB · Görüntüleme: 101
  • Screenshot_20201223-222826_Chrome.jpg
    Screenshot_20201223-222826_Chrome.jpg
    212.1 KB · Görüntüleme: 94
Selamlar 2 tane kuşum var akrabamdan sahiplendim ve durumları pek iyi değil.
Öncelikle vitamin ve probiyotik için marka önerisi ve nasıl kullanacağım hakkında bilgilendirme yapabilir misiniz?
Son olarak yem, mineral blok ve kalamar kemiği olarak marka seçmemin bir önemi var mı? Varsa hangi markalar? Ha bir de hafta da bir kez kafes altlarını değiştirmeye başladım, yardımcı olursanız çok mutlu olacağım.
Ayrıyeten dişi kuşum(beyaz olan) halsiz gibi, bazen tuylerini kabartiyor ve uçmak istediğinde uçamıyor düşüyor.
Kendileri:
Mineral blok ,kalamar kemiği markası önemli değil.Kafes tabanına mısır granülü alabilirsin ya da her gün havlu kağıt serebilirsin.Haftada bir kafesi komple temizle ,daha sağlıklı olur kuşun ,elma sirkesi çok faydalı.akyol kardeşler internetten sipariş edebilirsin.Dişi kuşun için de kafes tabanına kağıt havlu ser hocalar yorumlar .

Şimdi sana ne gerekli ne gereksiz hepsini yazıcağım :

İlk öncellikle hem kaliteli yurt dışından getirilen belirli vitaminler var
Bunları Karadeniz pet diye bir siteden alabilirsin
O sayfadan özel üretici set diye bir set var onu almanı tavsiye ederim
Alamazsan çok pahalı gelirse
Gervit w
Met tollyamin ve entrobac almalısın
Ml yada gr mı farketmez sana programla haftada ne kadar sürede kullanman gerektiklerini belirli bir kağıt yolluyorl
Tavsiyem mesela gervit w bir multivitamin bir gün kullan ara ver med tollyamin gind bir gün ara ver (taze su koy) günlük vitamin olsun normal su olsun hergün sularını değiştir ve sakına musluk suyu koyma arıtma yada hazır su olsun
Sonraki gün entrobac dene
1 kere daha yap sonra 4 gün ara ver
Eğer özel üretici set alırsan bunlara ihtiysç duymazsın direkt sana hazırdan programını kuruyorlar neyede ne kadar koycağını ekliyorlar
Mama olarak karadeniz pet özel mamalar ayarlıyorlar hasta ve yavru kuş yemleri al hem çok lezzetli hemde çok vitamin içerikli istemezsen versele laganın prestige diye bir maması var onu alabilirsin ayriyetten ballı yumurtalı nemli mama alırsın onuda ayrı bir kaba koyar normal mamanın arasına karıştırısın sakına ana mamalığa koyma
Ana mamalım dediğim şey akıllı yemliktir akıllı yemlikte sadece mama olsun
Diğerini o bahsettiğim yumurta ve normal mama karışımınıda küçük bir kap oluyor gine kuş mamalarını koymak için ona koyabilirsin
Gine maddi durumun iyiyse yada zamanlanda gine olur kanarya yemi veya diğer tohumlardan alabilirsin
Sakına ve sakına dal darı almayı unutma
O sitede benim tavsiyem tilki dal darı var kocaman ve çok kaliteli kesinlikle tabsiye ediyorum
Gine kesin alman gereken şeylerden bir tanesi kum , kum olmazsa olmazın olsun kumuda ayrı bir mama kabına alır kafese koyarsın
Kuşların kuma alışmazlarsa mamaların arasına karıştırabilirsin
İsteğe bağlı kuş kömürü alabilirsin
Birde virkon s diye bir dezenfektan var onu alırsan harika olur hani mikroplardan korunur kuşun
Kafesin altına mısır granülü alarak gine mikroplardan koruyabilirsin
Ekstra sorularınız olursa lütfen bana instgram ulaşabilirmisiniz buraya pek bakamıyorum ordan daha çok yardımcı olurum instgramım : nehirkgn istek atmanız yeterli
Onun haricinde sakına ve sakına ilgiyi unutmayın , ona bir evladınız gibi bağrınıza basın ve çok sevin çok sıkmayın
Elinizede çok almayın ama parmağınıza gelmeyi denettirebilirsiniz
Şimdiden mutluluklar dilerim görüşmek dileğiylen

Şimdi sana ne gerekli ne gereksiz hepsini yazıcağım :

İlk öncellikle hem kaliteli yurt dışından getirilen belirli vitaminler var
Bunları Karadeniz pet diye bir siteden alabilirsin
O sayfadan özel üretici set diye bir set var onu almanı tavsiye ederim
Alamazsan çok pahalı gelirse
Gervit w
Met tollyamin ve entrobac almalısın
Ml yada gr mı farketmez sana programla haftada ne kadar sürede kullanman gerektiklerini belirli bir kağıt yolluyorl
Tavsiyem mesela gervit w bir multivitamin bir gün kullan ara ver med tollyamin gind bir gün ara ver (taze su koy) günlük vitamin olsun normal su olsun hergün sularını değiştir ve sakına musluk suyu koyma arıtma yada hazır su olsun
Sonraki gün entrobac dene
1 kere daha yap sonra 4 gün ara ver
Eğer özel üretici set alırsan bunlara ihtiysç duymazsın direkt sana hazırdan programını kuruyorlar neyede ne kadar koycağını ekliyorlar
Mama olarak karadeniz pet özel mamalar ayarlıyorlar hasta ve yavru kuş yemleri al hem çok lezzetli hemde çok vitamin içerikli istemezsen versele laganın prestige diye bir maması var onu alabilirsin ayriyetten ballı yumurtalı nemli mama alırsın onuda ayrı bir kaba koyar normal mamanın arasına karıştırısın sakına ana mamalığa koyma
Ana mamalım dediğim şey akıllı yemliktir akıllı yemlikte sadece mama olsun
Diğerini o bahsettiğim yumurta ve normal mama karışımınıda küçük bir kap oluyor gine kuş mamalarını koymak için ona koyabilirsin
Gine maddi durumun iyiyse yada zamanlanda gine olur kanarya yemi veya diğer tohumlardan alabilirsin
Sakına ve sakına dal darı almayı unutma
O sitede benim tavsiyem tilki dal darı var kocaman ve çok kaliteli kesinlikle tabsiye ediyorum
Gine kesin alman gereken şeylerden bir tanesi kum , kum olmazsa olmazın olsun kumuda ayrı bir mama kabına alır kafese koyarsın
Kuşların kuma alışmazlarsa mamaların arasına karıştırabilirsin
İsteğe bağlı kuş kömürü alabilirsin
Birde virkon s diye bir dezenfektan var onu alırsan harika olur hani mikroplardan korunur kuşun
Kafesin altına mısır granülü alarak gine mikroplardan koruyabilirsin
Ekstra sorularınız olursa lütfen bana instgram ulaşabilirmisiniz buraya pek bakamıyorum ordan daha çok yardımcı olurum instgramım : nehirkgn istek atmanız yeterli
Onun haricinde sakına ve sakına ilgiyi unutmayın , ona bir evladınız gibi bağrınıza basın ve çok sevin çok sıkmayın
Elinizede çok almayın ama parmağınıza gelmeyi denettirebilirsiniz
Şimdiden mutluluklar dilerim görüşmek dileğiylen
Eski konulara yazıyorsunuz.Yazmadan evvel tarihlere baksanız..

Geri