Karadeniz Pet

Muhabbet kuşu ishal sorunu

nurays.d

Yeni Üye
Merhabalar, kuşumu veterinere götürmüştüm halsizlikten kusmaktan ishalden. İshali geçmişti veterinere götürdüğümüz zaman o yüzden doktor ishali için ilaç vermemişti. Ama hala ishal 4. Gün bugün ilk günlerde iyiydi kakası sonradan iyice sıvılaştı güncel kaka resmini atacağım. Ne yapabilirim? Yarından sonra ilaçları keseceğim 5 gün kullanmamız gerektiğini söyledi doktor. Ondan sonra mı bağırsakları için bir şey kullanayım? Ayrıca kakası çok mu kötü sizce?

Ekli dosyalar

• 20230319_120513.jpg
    20230319_120513.jpg
    112.5 KB · Görüntüleme: 45
Geçmiş olsun, dışkı şekli biraz bozuk olsa da idrarda bir sıkıntı yok sağlıklı gözüküyor fazla sıvı artışı yapılmış idrar biraz fazla ancak daha net bir fotoğrafla daha iyi yardımcı olabiliriz (eğer idrar yeşil veya sarı renkliyse sıkıntı vardır) renk olarak da yemle beslenen bir kuş için uygun, sadece 1 2 açık renkli var onun da çook fazla sebebi olabilir, sebze meyve tüketimi, antibiyotik, sebepsiz su içmede artış gibi. Önceki başlıkta size probiyotik önermiştik lütfen antibiyotik bittikten sonra başlayın

Daha net bir şekilde çektim, teşekkür ederim. Moderatör Adrian, Röhnfried Entrobac probiyotiğini önerdi ilaç kullanımı bittiğinde buna başlayacağım. Teşekkür ederim😊

Ekli dosyalar

• 20230319_123021.jpg
    20230319_123021.jpg
    759.7 KB · Görüntüleme: 36
Bu dışkılar pek hoşuma gitmedi açıkçası ancak antibiyotik tedavisi sonucu normal olduğunu düşünüyorum, Adrian beyin önerdiğini kullanın piyasanın en iyilerindendir ondan sonra tekrar bakalım dışkıya çünkü önceki konuda dediğim gibi antibiyotikler iyi huylu bakterileri de yok eder bunun sonucu dışkıda değişiklik görülebilir

Veteriner ne teşhisi koymuştu?

Dışkılar Trichomonas gibi görünüyor yine güncel dışkı fotoğraflarını paylaşın bakalım tekrar.
Veteriner bir teşhis koymadı, sadece ilaç verdi. Birkaç saat sonra tekrar dışkısını atarım. Dün biraz yemli dışkı yaptı bugün geçti. Umarım antibiyotikten böyledir dışkısı.

Merhaba kuşumun güncel dışkısı bu şekilde. Sabahkinden daha az sulu. Bu arada eklemek istiyorum bugün kuşum kendini kabartmıyor sadece neşesiz görünüyor.

Ekli dosyalar

• Screenshot_20230319_205602_Gallery.jpg
    Screenshot_20230319_205602_Gallery.jpg
    122.5 KB · Görüntüleme: 28
Flaş açık fotoğraf atarsanız çok iyi olur öyle daha net görebiliriz ancak son attığınıza göre daha iyi görünüyor gibi duruyor

Katze adrıan bu kadar çok şeyi nasıl biliyorsunuz veteriner misiniz ve diğer moderatörlerde öyle bunları nasıl öğrendiniz tecrübeyle olacağını sanmıyorum bir yerden öğrenmiş olmalısınız

Flaş açık fotoğraf atarsanız çok iyi olur öyle daha net görebiliriz ancak son attığınıza göre daha iyi görünüyor gibi
Bugün güncel dışkımız bu şekilde. Su çok az. Ama rengi açık yeşil tonlarında. Bugün kendini kabartmıyor ama hala halsiz. İlaçlarımız bitti. Probiyotiği sipariş ettin 1-2 gün içinde elimde olur. Bu süreçte ne yapmam gerekiyor kuşuma? Sıcak tutmaya çalışıyorum, suyunu günde 1 kere değişiyorum.

Ekli dosyalar

• Screenshot_20230320_121638_Gallery.jpg
    Screenshot_20230320_121638_Gallery.jpg
    515.9 KB · Görüntüleme: 14
  • Screenshot_20230320_121623_Gallery.jpg
    Screenshot_20230320_121623_Gallery.jpg
    463.9 KB · Görüntüleme: 16
Bugün güncel dışkımız bu şekilde. Su çok az. Ama rengi açık yeşil tonlarında. Bugün kendini kabartmıyor ama hala halsiz. İlaçlarımız bitti. Probiyotiği sipariş ettin 1-2 gün içinde elimde olur. Bu süreçte ne yapmam gerekiyor kuşuma? Sıcak tutmaya çalışıyorum, suyunu günde 1 kere değişiyorum.
Dün paylaştığınız dışkılar kadar kötü görünmüyorlar bu süreçte ortam ısısına ve beslenmesine dikkat edin probiyotik ulaşınca probiyotige başlayın dışkılar biraz daha toparlar o zaman kontrol ederiz

Dün paylaştığınız dışkılar kadar kötü görünmüyorlar bu süreçte ortam ısısına ve beslenmesine dikkat edin probiyotik ulaşınca probiyotige başlayın dışkılar biraz daha toparlar o zaman kontrol ederiz
Probiyotiği nasıl kullanmam gerekiyor? Her gün mü yoksa haftada 2 kere mi? Suyuna mercimek kadar koymam gerekiyor diye okudum. Teşekkür ederim sağ olun.

Geri