petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Muhabbet kuşu yumurtlama sorunu.

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve katana tarafından 18 Ağustos 2013 başlatılmıştır.

1. katana

katana Guest

Eşi ölmüş yedi yaşında erkek bir muhabbet kuşum var. Halk arasında hollanda cinmiymiş neymiş. (Göğsü biraz daha iri.) Neyse buna geçen sene bir dişi aldım. Aldığım yer dört yaşında dedi. İki kere çiftleşip,yumurtladı ama ikisinde de yumurtaları kırdılar. Hangisi bilmiyorum ama yumurtanın sarısıda kalmadı kabuğuda.

Erkek olan kuş doğuştan uçamıyor. Pek sanmıyorum ama bunun bir etkisi var mıdır?

Özet:Muhabbet kuşlarım yumurtluyor, kuluçkaya yatmadan yumurtayı kırıyorlar.

2. Süleyman Mert DEMİRSOY

Bence o kuşlar yaş 70 iş bitmiş. Bu kuşları değiştirip daha genç çift alın.

3. Serkan ERKAN

Serkan ERKAN Active Member

Beğenileri:
    1
    Yumurtaları kırmalarının sebebi büyük ihtimalle boş olduğu içindir..Erkeğin yaşı baya büyük olduğu için yavru çıkacağını sanmıyorum..Çok seviyorsanız tek besleyin ama vazgeçebiliyorsanızda yeni genç bir çft alın yavrulasın..

4. katana

katana Guest

Daha öncede söylemişlerdi ama yumurtayı ışığa tutunca dolu olduğu anlaşılıyor. Zaten yumurta kırıklarında da sarı şeyler var.

5. Emre TAVLAN

Emre TAVLAN Active Member

Beğenileri:
    9
    O kuslardan yavru alamassin zorlama

Sayfayı Paylaş