Karadeniz Pet

Muhabbet Kuşumun Yumurtası

• Konbuyu başlatan muhabbetciyiz
  • Başlangıç tarihi
M

muhabbetciyiz

Guest
Arkadaşlar Daha Öncede Konu Açtım,güzel yanıtlar aldım fakat,
Muhabbet kuşlarımın yumurtasından hayla yavru çıkmadı bugün 21.günleri,

13 Ekim pazartesi çıkmıştı ilk yumurtam ve 5 yumurta var !
kuluçkaya yattı kuşum ama bugün okuldan geldiğimde erkek yuvalıkta dişi
tünekte bekliyordu, neden ?

sonra dişi hemen girdi yuvaya.

Moderatör tarafında düzenlendi:
dişi dışkılamak için su içmek için yada yem yemek için çıkmıştır yuvalıktan erkekte o gelene kadar yumurtaları sıcak tutmak için yatmıştır üstüne yatıyormuydu bu arada erkek içeride

evet su içmek için cıktı biliyorum ama 21.gün bu gece doldu bu saatlerde çıkmıstı ilk yumurta 13 ekimde şimdiye çıkması gerekmezmiydi boş diye endişeliniyorum

ilk kuluçkasıysa boş ola bilir

benim kuşum da yuvalığa giriyor insallah diğer yumurtalar doludur 5inin de boş olması cok düşük mantıken ama diğer tecrübeli arkadaşlar daha tatmin edici cevaplar verecektir.

Yumurtanın boş olmasının birkaç nedeni vardır;
=> Eşlerin küçük olması ve tecrübesizlik. Bu durumda ilk kuluçkadaki yumurtalar boş çıkar ama ikinci üçüncü.. kuluçkalarda dolu olur.
=> Eşlerden birinin kısır olması. Bu durumda kısır olan eş değiştirilmedikçe yumurtalar boş çıkacaktır.
=> Dişinin tüylerinin uzun olması. Bu durumda döllenme gerçekleşmeyebilir.

Bu olasılıklara göre durumunuzu değerlendiriniz.

Muhabbet kuşumun yumurtası boş çıktı neden olabilir? - UZMANTV

ilk kuluçkada fazla birşey bekleme ... acemiliklerine geliyor :)

Yumurtanın boş olmasının birkaç nedeni vardır;
=> Eşlerin küçük olması ve tecrübesizlik. Bu durumda ilk kuluçkadaki yumurtalar boş çıkar ama ikinci üçüncü.. kuluçkalarda dolu olur.
=> Eşlerden birinin kısır olması. Bu durumda kısır olan eş değiştirilmedikçe yumurtalar boş çıkacaktır.
=> Dişinin tüylerinin uzun olması. Bu durumda döllenme gerçekleşmeyebilir.

Bu olasılıklara göre durumunuzu değerlendiriniz.

Muhabbet kuşumun yumurtası boş çıktı neden olabilir? - UZMANTV

Eşlerin İkiside Yetkişkin Dişi 1,5 Erkek 2 Yaşında Erkeğin Döllenmesinde Sorun Yok Çünkü Elimi Döllediğini gördüm ama dişi avucumdayken dişinin üstüne çıktı çiftleşme haraketleri yaptı olan bize oldu :D dişinin kulakal dedikler yer benim elimin altında kalınca bana yaptı :D

eşlerin kısır oldugunu sanmıyorum dişinin gagası çiftleşmede kahverengi olmuştu öncesi beyaz dı ama sürekli değişiyor.

Dişinin Tüyleri Uzun değil normal bir kuştaki gibi.

:)

5 Yumurta 2 yavru alsam bana yeter :) yeterki boş cıkmasın.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:09 -->-> Daha önceki mesaj 17:08 --

ilk kuluçkada fazla birşey bekleme ... acemiliklerine geliyor :)

Kuşum sürekli yuvalıktaydı..

ilk kuluçkada erkek tecrubesizi oluyor iyiy döleyemiyor o yuzden yumurtalar boş olması normal

benim 2 tane çiftim ilk kuluçkasında şuan biratanesi 8 tane yumurtladı 5 çıktı 3 tanesin dağa günü var ve yumurtalar dolu gibi öteki çiftim 5 tane yumurtladı ilk yumurtadan yavru çıktı 4 tanesi boş

benim 2 tane çiftim ilk kuluçkasında şuan biratanesi 8 tane yumurtladı 5 çıktı 3 tanesin dağa günü var ve yumurtalar dolu gibi öteki çiftim 5 tane yumurtladı ilk yumurtadan yavru çıktı 4 tanesi boş

Çiftinizin İlk Yumurtalarımı ?

bende 5 yumurta var 2 tane dolu çıksa yeter :)

Benim çiftim ilk kuluçkasında 6 yumurta yapmıştı. Hepsi de doluydu ancak dişinin tecrübesizliği nedeniyle 2 yavru yaşayabildi. İlk kuluçkada çok stres yaşamayın, her sonuçla karşılaşabilirsiniz. Diğer arkadaşların da yazdığı gibi birçok durum ortaya çıkabilir. İnşallah sorunsuz olur.

Yumurtalar dolumu boşmu anlamak çok zor bişey değil öncelikle buna baktınızmı.
yumurtaları ışığa tutarak dolumu boşmu anlayabilirsiniz.
Ayrıca kuşlar ilk yumurtayı yapar yapmaz yatmazlar. 3. yumurtadan sonra 18 gün sayın.

ilk çifte kolay gele 5 yavru ne demek :D maşallah bu arada :D

21 gune ılk yavru cıkması lazım yumurta kontrolü yapmanı tavsıye ederim boşa yatmasınlar yumurta boşsa al yumurtaları

Yumurtalar dolumu boşmu anlamak çok zor bişey değil öncelikle buna baktınızmı.
yumurtaları ışığa tutarak dolumu boşmu anlayabilirsiniz.
Ayrıca kuşlar ilk yumurtayı yapar yapmaz yatmazlar. 3. yumurtadan sonra 18 gün sayın.

Yumurtalar boşmu dolumu diye bakmadım bugün ilk yumurtanın 23.Günü
İlk Yumurta 13 Ekim Pazartesi Çıkmıştı 3.Yumurtadan İtibaren Sayarsak Bugün İlk Yumurtanın 19.Günü Oluyor o zaman bu gün yarın çıkması lazım değil mi ?

Yavru çıktımı bilmiyorum ama boş yumurta ile dolu yumurtayı ayırt etmek çok kolay.

Androidli bir telefonunuz varsa el feneri programını kurup flaşınızı açın. Karanlık bir odada yumurtanızı ışığa yan tarafından dayayın içi doluysa zaten içerdeki yavruyu görürsünüz. Yada damarlanmaları görürsünüz.
Boş ise zaten hemen anlarsınız.

2u9jy1h.jpg

Geri