Karadeniz Pet

ne zaman eşe atmalıyım ?

• Konbuyu başlatan ibraksum
  • Başlangıç tarihi
I

ibraksum

Guest
selam arkadaşlar, erkek kuşumun yanına dişi almıştım bir iki gün aynı kafeste kaldılar pek bi yakınlaşma olmadığı için ayırdım ben bunları, 4-5 gün olmuştur, şimdi kafesin tellerini tırmalıyolar :) sizce ne zaman eş atmalıyım dişiyi, dişi zaten tam kızışmadı şuanda, ben bakımlarını yapıyorum başkada dokunmuyorum, sizin önerileriniz nelerdir

dişinin kızışmasını beklemeyın şimdiden atın bırbırrlerıne alışsınlar koklaşsınlar felan işte ayrı tutmanıza gerek yok

dişinin kızışmasını beklemeyın şimdiden atın bırbırrlerıne alışsınlar koklaşsınlar felan işte ayrı tutmanıza gerek yok

hocam erkek kuşum eşini kendi seçti, yani kuşumu petshopun kafesine atınca birbirlerini buldular, eve getirdiğim ilk akşam ufak tefek yakınlaşmalar vardı, sonraki günlerde baktım ikiside kendi hallerinde takılıyorlar, bende ayırdım :) şimdi biraz akıllansınlar diye tutuyorum ama ne yapıcamı bilemedim ya eş tutmazlarsa diye endişeliyim açıkçası

hocam kuşlarla oynamayın kendı halıne bırakın zamanla olur ınş aa kuşlarla süreklı oynarsanız böyle dışarı felan salarsanız muvaffak olamazsınız bende ılk aldığımda çok heveslıydım yavru alcam dıye sureklı oynuyodum ama sabır etmeyı öğrendim

hocam kuşlarla oynamayın kendı halıne bırakın zamanla olur ınş aa kuşlarla süreklı oynarsanız böyle dışarı felan salarsanız muvaffak olamazsınız bende ılk aldığımda çok heveslıydım yavru alcam dıye sureklı oynuyodum ama sabır etmeyı öğrendim

çok oynamıyorum aslında salmak falanda yok, ama arada odaya girdiğimde falan kafeslerinin yanına uğrayıp ne yapıyonuz diye hal hatır sorup az konuşuyorum hepsi bu :) hiçmi muhatap olmamak lazım hocam

tabikide muhattap olun ama kuşları az özlem çekın 2 gun sen şurda dur sen şurda dur yapmayın yerlerını değiştirmeyın bı yer belırleyın oraya koyun ve koyduğunuz yerdede süreklı rahatsız olacakları yer olmasın

Geri