Karadeniz Pet

önerilerinizle ilk yavrum doğdu bugün..

zeynep beril

Meraklı Üye
@ Levent ACAR @ murat DEMİR [MENTION=2]Serkan ERKAN[/MENTION] @ Yusuf Kürşat AKKUŞ @ Mudo DURMUŞ

Sitede çok başınızı ağrıttım ama söylediğiniz herşeyide yaptım ve nihayet bugün ilk yavru doğdu daha 4 yumurta var.. inşallah onlarda doğar...

bu dönemde yavrular anne ve baba için yapmam gereken önemli bişeyler varsa yazabilirmisiniz..en azından bu kadar uğraş boşa gitmesin sağlıklı bakımlı güzel yavrular büyüsün..malum ilk tecrube bu yavrular yanlış birşey yapmak istemiyorum..

hepinize teşekkür ederim...

ilk önce cok rahatsız etme yem su eksık etme mama olarak yumurtayı hasla yarsını kabuklu seklı ile ver

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:48 -->-> Daha önceki mesaj 14:47 --

tuzsuz etimek nerden cıktı [MENTION=6387]Levent ACAR[/MENTION]

Suyun avisol damla koyuyorum her suyuna koymalımıyım yoksa haftada birgüne devammı ediyim sizce

inşallah sağlıklı yavrular alırsınız

İnşallah yavrularınız sağlıklı bir şekilde büyürler. Benimkilerin ilk yavrusu da dün geldi onların ilk kuluçkası benim de ilk yavru büyütme heyecanım. Hem sizin hem benim hem de tüm üretim yapan arkadaşlarımız dostlarımız için hayırlısı olsun sağlıklı yavrular olsun inşallah.

Deneyimli abilerimiz gerekenleri yazmış zaten bende bir şey ilave edeyim. Yuvalığı temizlemem gerekirmi vs diye düşünüyorsan eğer cevap olmuş olur yanlışım varsa düzeltir ustalarımız.

Diğer yumurtalarda çıkarsa ilk yavrunuz 10-15 günlük olduğunda yavruları dikkatlice alıp yuvalığı temizleyip tekrar geri koyabilirsiniz. Benimde bildiğim bu eksik yanlış varsa ustalarımızz lütfen eklesinler yanlış bilgi vermiş olmayayım hem kendim hem diğer yeni yavru alan arkadaşlar yanlış yapmamış oluruz :)

Son düzenleme:
İnşallah yavrularınız sağlıklı bir şekilde büyürler. Benimkilerin ilk yavrusu da dün geldi onların ilk kuluçkası benim de ilk yavru büyütme heyecanım. Hem sizin hem benim hem de tüm üretim yapan arkadaşlarımız dostlarımız için hayırlısı olsun sağlıklı yavrular olsun inşallah.

Deneyimli abilerimiz gerekenleri yazmış zaten bende bir şey ilave edeyim. Yuvalığı temizlemem gerekirmi vs diye düşünüyorsan eğer cevap olmuş olur yanlışım varsa düzeltir ustalarımız.

Diğer yumurtalarda çıkarsa ilk yavrunuz 10-15 günlük olduğunda yavruları dikkatlice alıp yuvalığı temizleyip tekrar geri koyabilirsiniz. Benimde bildiğim bu eksik yanlış varsa ustalarımızz lütfen eklesinler yanlış bilgi vermiş olmayayım hem kendim hem diğer yeni yavru alan arkadaşlar yanlış yapmamış oluruz :)

İyi dilekleriniz için teşeklür ederim..güzel sağlıklı yavrular her isteyene nasip olsun inşallah..

Valla yuvalığı temizlemek bi yana dursun kafese yaklaşmamıza bile tepki hösteriyolar..erkek kuşta yuvaya girip çıkmaya başladı sıksık sizdede varmıbu olay bugüne kadar girmezdi hiç yuvalığın ağzınd dururdu en fazla yavruya zarar vericek diye korkuyorum öyle diyolardı..

İlk başlarda benim erkek de girmezdi yuvalığın ağzından bakardır içeri dişi kafasını çıkartınca birbirlerini kaşırlardı vs. Sonraları içeriye girmeye başladı ozaman 6 yumurta vardı. Bende korktum içerde yumurtaları kırarmı niye giriyo içeri anneyimi besliyor diye düşündüm. Baktım yumurtalara zarar vermiyor iyi dedim girsin. Sonra 3 yumurta kırıldı ben erkek yaptı sanmıştım ancak anne boş olduğu için kırdı sanırım Levent abi dişi boş olduğunu anladıysa ve vakti geçtiyse kırar demişti.

Şimdi yavru çıkınca daha sık girmeye başladı içeriye yavruyu beslemek için giriyor sanırım. Anne de dışarıda daha çok vakit geçirmeye başladı 2 tane daha yumurta olmasına rağmen. Kafese yaklaşınca anne içeri giriyor direk bazen yuvalığın ağzını kapatıyor baba içeri giremiyor içerdeyse dışarı çıkamıyor :D

Erkek yavruluğundan beri bende olduğu için bize karşı bir tavrı yok gibi şuan hatta beni gördüğünde kafesten salayım diye oraya buraya atlıyor kafes tellerinde yapışıyor. Anne daha korumacı yuvaya vs giriyor hemen. Bizde durum bu :) İnşallah sağlıklı şekilde büyütürler yavruları tüm üreticiler ve hobiciler olarak sağlıklı güzel yavrular alırız inşallah :)

Geri