Karadeniz Pet

Paşa'mın derdi nedir :(

• Konbuyu başlatan Kübra
  • Başlangıç tarihi
K

Kübra

Guest
Merhaba,bu benim 1.5 yaşındaki oğlum Paşa :) Geniş bir kelime hazinesi var,çok sıcak kanlı...Fakat bu sıralar biraz sıkıntısı var kusuyor :( Ayrıca hep sıcak yer arıyor ya laptop üstü,kalorifer dibi ya da avucumda,saçımın altında uyuyor. :( Ben Batman'da öğretmenim Veterinere götürdüm ilaç verdi bir süre kullandım kullandığım süreçte faydası oldu fakat kuş ilac değildi çok minik miktarlarda verdim.veterinere pek güvenemedim malum kuştan anlayanı bulmak zor.Acaba sıkıntısı nedir yardımcı olursanız çok sevinirim :(

vvstb.jpg

vvsur.jpg

vvsvv.jpg

vvsx8.jpg

vvsyf.jpg

hayır hırıltı hızlı nefes alıp verme falan yok suluğuna iki damla Antropin (1 hafta kullandım ) ve mercimek kadar Neoksitay(3 gün kullandım)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:28 -->-> Daha önceki mesaj 17:26 --

konuşmasında falan bir sıkıntı yok iştahsızlık yok su çok az içiyor dışkısı bazen renk değiştiriyor her zaman değil.

bunu kallandıysanız ben bundan bır damla bıle vermezdım

Teknovet Atropin Enjeksiyonluk Çözelti; At, sığır, koyun, keçi, köpek ve kedilerde; Sancı olgularında, barsak
ve uterus spazmlarında, koliklerde spazmolitik olarak, kolik ve diare hallerinde barsak peristaltiğinin
yavaşlatılması amacı ile, gözün muayenesinde midriyazis sağlamak amacı ile, Cerrahi amaçlarla yapılan
anestezilerde tükürük ve bronş salgısının azaltılması ve vago-vagal refleksler ile artan vagal tonusun kalp
üzerindeki olumsuz etkilerinin önlenmesi amacıyla preanestezik olarak (özellikle travmalı kedi ve köpeklerde
uygulanacak cerrahi anesteziden önce analjezik ilaçlarla birlikte başarılı sonuçlar elde edilir.), çeşitli bradikardi
tiplerinin ayırımında (Organik kalp hastalığı kökenli bradikardilerde enjeksiyonu takiben yarım saat içinde nabız
hızlanır.), Kalp ve solunum sistemi hareketlerinin uyarılması amacıyla, özellikle atlarda olmak üzere, kronik
amfizemli hayvanlarda bronşların genişletilerek solunumun geçici olarak rahatlatılmasında, organik fosforlu ve
karbamat grubu insektisitlerle zehirlenmelerde antidot olarak, morfin, eserin, pilokarpin, arekolin ve kloroform
zehirlenmelerinde de antidot olarak kullanılır.

ne yapmam gerekiyor peki şimdi? :( ölecek mi kuşum :(((

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:55 -->-> Daha önceki mesaj 17:52 --

lütfen bi yol gösterin ne olur :( :(

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:56 -->-> Daha önceki mesaj 17:55 --

ilaç öncesiyle ilaç sonrası arasında bi fark yok göünürde

Abi, at ilacı mı yazmış küçücük kuşa? Yuh!
ne yapmam gerekiyor peki şimdi? :( ölecek mi kuşum :(((

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:55 -->-> Daha önceki mesaj 17:52 --

lütfen bi yol gösterin ne olur :( :(

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:56 -->-> Daha önceki mesaj 17:55 --

ilaç öncesiyle ilaç sonrası arasında bi fark yok göünürde
Hanımefendi çok fazla telaş yapmayın. Kuşunuz gördüğüm kadarıyla çok da kötü durmuyor. Yani biliyorum, klasik gelecek ama genelde işe yarar. Vitamin takviyesi yapıp, ortalama bir sıcaklıkta tutun kuşunuzu. Yani ben daha önce de bazı arkadaşlara şunu söyledim, size de söyleyeyim: muhabbet kuşları kendilerini kolay kolay bırakacak hayvanlar değil. Sabredin biraz, korkmayın, atlatır. Belki de tüye girecektir. :) bu kadar basit bir şey bile olabilir. Moralinizi bozmayın, kuşunuzu da daha fazla kurcalatmayın bana sorarsanız. İyi edeyim derken yanlış ilaç yüzünden kuşunuzu kaybedebilirsiniz. Geçmiş olsun.
Ha bir de yeşillik vermeyin artık.

Moderatör tarafında düzenlendi:
maşallah çok sevimli... antibiyotik ve sindirim düzenleyici isteyin veterinerden. ama başka veterinerden. vitamin verin sıcak tutun.

geçmiş olsun

neo terramycin bunu kullan geçer ben kulllandım iyi oldu

Vitamin takviyesi yapabilirsiniz vitaform yada avisol falan

Sony Xperia P cihazımdan gönderildi.

Teşekkür ederim arkadaşlar Sera Multivitamin siparişi verdim.Dediğiniz gibi ben de pimipirikleniyor olabilirim :) desteğiniz için teşekkürler

Yalnız şöyle de bir problemimiz var benim kuşum vitamin kokusunu hiç sevmez vitaminli suya dönüp bakmaz bile susuz kalır ama o sudan içmez :D renginden mi kokusundan mı neyse artık :))
53s<uggv