petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Paşa'mın derdi nedir :(

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Kübra tarafından 25 Aralık 2013 başlatılmıştır.

1. Kübra
    Gizli

Kübra Guest

Merhaba,bu benim 1.5 yaşındaki oğlum Paşa :) Geniş bir kelime hazinesi var,çok sıcak kanlı...Fakat bu sıralar biraz sıkıntısı var kusuyor :( Ayrıca hep sıcak yer arıyor ya laptop üstü,kalorifer dibi ya da avucumda,saçımın altında uyuyor. :( Ben Batman'da öğretmenim Veterinere götürdüm ilaç verdi bir süre kullandım kullandığım süreçte faydası oldu fakat kuş ilac değildi çok minik miktarlarda verdim.veterinere pek güvenemedim malum kuştan anlayanı bulmak zor.Acaba sıkıntısı nedir yardımcı olursanız çok sevinirim :(

2. murat DEMİR11

murat DEMİR11 Active Member

Beğenileri:
    3
    hırıltı yada sık nefesalıp verıyormu bırde hangi ılacı kullandın

3. Kübra
    Gizli

Kübra Guest

hayır hırıltı hızlı nefes alıp verme falan yok suluğuna iki damla Antropin (1 hafta kullandım ) ve mercimek kadar Neoksitay(3 gün kullandım)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:28 -->-> Daha önceki mesaj 17:26 --

konuşmasında falan bir sıkıntı yok iştahsızlık yok su çok az içiyor dışkısı bazen renk değiştiriyor her zaman değil.

4. murat DEMİR11

murat DEMİR11 Active Member

Beğenileri:
    3
    bunu kallandıysanız ben bundan bır damla bıle vermezdım

Teknovet Atropin Enjeksiyonluk Çözelti; At, sığır, koyun, keçi, köpek ve kedilerde; Sancı olgularında, barsak
    ve uterus spazmlarında, koliklerde spazmolitik olarak, kolik ve diare hallerinde barsak peristaltiğinin
    yavaşlatılması amacı ile, gözün muayenesinde midriyazis sağlamak amacı ile, Cerrahi amaçlarla yapılan
    anestezilerde tükürük ve bronş salgısının azaltılması ve vago-vagal refleksler ile artan vagal tonusun kalp
    üzerindeki olumsuz etkilerinin önlenmesi amacıyla preanestezik olarak (özellikle travmalı kedi ve köpeklerde
    uygulanacak cerrahi anesteziden önce analjezik ilaçlarla birlikte başarılı sonuçlar elde edilir.), çeşitli bradikardi
    tiplerinin ayırımında (Organik kalp hastalığı kökenli bradikardilerde enjeksiyonu takiben yarım saat içinde nabız
    hızlanır.), Kalp ve solunum sistemi hareketlerinin uyarılması amacıyla, özellikle atlarda olmak üzere, kronik
    amfizemli hayvanlarda bronşların genişletilerek solunumun geçici olarak rahatlatılmasında, organik fosforlu ve
    karbamat grubu insektisitlerle zehirlenmelerde antidot olarak, morfin, eserin, pilokarpin, arekolin ve kloroform
    zehirlenmelerinde de antidot olarak kullanılır.

5. Kübra
    Gizli

Kübra Guest

ne yapmam gerekiyor peki şimdi? :( ölecek mi kuşum :(((

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:55 -->-> Daha önceki mesaj 17:52 --

lütfen bi yol gösterin ne olur :( :(

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:56 -->-> Daha önceki mesaj 17:55 --

ilaç öncesiyle ilaç sonrası arasında bi fark yok göünürde

6. Emre TURAN
    Gizli

Abi, at ilacı mı yazmış küçücük kuşa? Yuh!
    Hanımefendi çok fazla telaş yapmayın. Kuşunuz gördüğüm kadarıyla çok da kötü durmuyor. Yani biliyorum, klasik gelecek ama genelde işe yarar. Vitamin takviyesi yapıp, ortalama bir sıcaklıkta tutun kuşunuzu. Yani ben daha önce de bazı arkadaşlara şunu söyledim, size de söyleyeyim: muhabbet kuşları kendilerini kolay kolay bırakacak hayvanlar değil. Sabredin biraz, korkmayın, atlatır. Belki de tüye girecektir. :) bu kadar basit bir şey bile olabilir. Moralinizi bozmayın, kuşunuzu da daha fazla kurcalatmayın bana sorarsanız. İyi edeyim derken yanlış ilaç yüzünden kuşunuzu kaybedebilirsiniz. Geçmiş olsun.
    Ha bir de yeşillik vermeyin artık.

#6 Emre TURAN, 25 Aralık 2013
    Son düzenleyen: Moderatör: 25 Aralık 2013
  7. maşallah çok sevimli... antibiyotik ve sindirim düzenleyici isteyin veterinerden. ama başka veterinerden. vitamin verin sıcak tutun.

8. Yeliz KOCAGÜN

Beğenileri:
    0
    geçmiş olsun

9. ÖmER AkALıN
    Gizli

neo terramycin bunu kullan geçer ben kulllandım iyi oldu

10. Ozan Demir

Ozan Demir New Member

Beğenileri:
    0
    Vitamin takviyesi yapabilirsiniz vitaform yada avisol falan

Sony Xperia P cihazımdan gönderildi.

11. Doğuş ŞEKER

Altın Üye

Beğenileri:
    0
  12. Kübra
    Gizli

Kübra Guest

Teşekkür ederim arkadaşlar Sera Multivitamin siparişi verdim.Dediğiniz gibi ben de pimipirikleniyor olabilirim :) desteğiniz için teşekkürler

13. cikiciki

cikiciki Member

Beğenileri:
    0
  14. Kübra
    Gizli

Kübra Guest

Yalnız şöyle de bir problemimiz var benim kuşum vitamin kokusunu hiç sevmez vitaminli suya dönüp bakmaz bile susuz kalır ama o sudan içmez :D renginden mi kokusundan mı neyse artık :))
    53s<uggv

15. cikiciki

cikiciki Member

Beğenileri:
    0
    o zaman kusunuz olecektir

16. Cem Temiz
    Gizli

Cem Temiz Guest

bana eş al diye bilir. dostum eşi yoksa. eş al.

Sayfayı Paylaş