Karadeniz Pet

Petshop

• Konbuyu başlatan Master3v5
  • Başlangıç tarihi
M

Master3v5

Guest
Muhabbet Kuşu sakinleri . Bende kendime bir muhabbet kuşu almayı düşünüyorum . Yakın çevremde sadece 1 petshop var . Mecbur petshop tan almak zorundayım . Veya , ailem teyzemgilde vardı pek ilgilenmiyolar . Daha önce 3-4 kuşları vardı . Muhabbet kuşları var . Cinsiyetini bilmiyorum (muhabbet+ku_u+pinare.jpg (image) alıntı ) Ayakları sabit değildi . Kafeste aynaya bakarken ayağını kafesin yanlarına yapıştırıyor . Kafesin üstünde ayaklarını bir sürüngen gibi yan yapıyor ve normal değil gibi . Annem ilgilenemiyorlar alalım diyor ne yapmamı önerirsiniz . Petshop dışında bir yer daha var ama bakımsız geldi mekanları orayada güvenmiyorum . Petshop tan alırsam hasta olup olmadığını nasıl anlarım . Erdemlide yaşıyanlar yardımcı olabilirler . Erkek almayı düşünüyorum.

Edit:Teyzemgil kuşa isim vermiş onu değiştirirsem sıkıntı olur mu?

Moderatör tarafında düzenlendi:
Resimdeki kuş çok güzel bir erkek bence ve 1 yaşından büyük :) tabi resimden göründüğü kadarıyla..eğer ilgilenmiyorlarsa al derim kuş ilgisiz kalmasın sen daha iyi ilgilenirim diyosan..ama alabileceğin bir yavruya göre daha zor alıştırırsın kendine..

Son düzenleme:
Ben resmi internet üzerinden o renkten olduğu için atmıştım

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:42 -->-> Daha önceki mesaj 16:41 --

Benim demek istediğim ayağından sorun olurmu biraz çarpık bacaklı gibiydide

Moderatör tarafında düzenlendi:
Kuş engelli galiba ayakları falan bi değişik anlattınız :) ama engelli kuşa bakmak daha eğlenceli bence :))

Peki ben ismini değiştirsem ve yeni kafes alsam herhangi bi sorun olur mu

Petshoptan hastalıksız kuş nasıl anlaşılır .

Bence forumdan al mubişini petshopta kim bilir kaç tane kus var, oraya gelene kadar nerelerden geçti falan sorun hep , bence forum iyidir en azından bakımlı vitaminli oluyor.((((((tabi tüm petshoplardaki kuşlar hastalıklıdır demiyorum olabilir diyorum))))))

Ailemle tekrar konuşup almayı planlıyorum . Ama bi yazıda okudum evde onu sevmeyen biri olursa evden kaçtığı doğru mu ?

Ailemle tekrar konuşup almayı planlıyorum . Ama bi yazıda okudum evde onu sevmeyen biri olursa evden kaçtığı doğru mu ?

Benim kuşu sadece ben severdim oda beni severdi ailem hoşlanmazdı sorun olmadı bizde , sen onunla hep ilgilenen o yeter. Bahsettiğin olay söyle olabilir ; eve misafir gelir kalabalık olursunuz herkes konuşur ama kuşa kimse bakmaz konusmaz onunla o zaman sesli sesli öter ilgi ister .(şımarıklıktan) :))

kapalı bi yerde tutulan her canlı kaçmak ister kardeşim sen bile sabah akşam evde kapalı kalsan çıkmak istersin sevme ilgilenme kaçmamısını saglayabilir :)

forumda kuş sahipleneceğini belirten bir konu yayınla, sana en yakın üreticiden al kuşunu. üreticilerdeki kuşlar daha sağlıklı olurlar, ayrıca eğitimi daha kolaydır, daha kolay konuşur.

Merhaba , eğer imkanların yeterse forumdan almanı öneririm hem sağlıklı kuşlar hemde uygun fiyata bulabilirsin. PetShop konusuna gelince 1 - 2 aylık yavru ayrımı gaga uçları siyah renkte olur kafasında siyah çizgiler olur sağlıklı olması konusunda kuşa bakın ayağında bir sorun varmı sonra poposuna bakın temiz olanı bakın birde alırken petshopcuya söyleyin 5 - 10 dk bakıcam sonra karar vericem sonra o süre içinde inceleyin hareketli olan kuşu alın yaşlı kuş almayın alışması çok zor olur.

Pet shoptan asla yem dahi almani önermem sahtekar adamlar birçogu

Ayrica hayvanlar o dükkana gelene kadar ne eziyetler çekiyor bu sektöre para kazandirma

Ben olsam o ilgi gösterilmeyen zavalli engelli kuşa bakmak isterdim,, en azindan bir hayvanin hayati kurtulmuş olur, daha mutlu olur
Yaşi da çok önemli degil bence,, ilgilenirsen her kuş sana alişir,, benim kuşumun birisi 5 aylikti bana geldiginde ama çok rahat alişti üstelik iki kuş ve ben egittim

Eger kuşu alip da iki gün sonra süs gibi kenara koyacaksaniz ailecek,, hiç almayin günahina girmeyin bence

Petshoptan kuş al. Sadece bir tane besliyeceksen al ama. Oradakiler de canlı ve oradakiler de Bakım istiyor. Bir kuş kurtaracaksak petshopdaki olsun. Ama eşlerim yavrularını alırım dersen durum farklı

Sent from my iPhone using Tapatalk

Petshoptan kuş al. Sadece bir tane besliyeceksen al ama. Oradakiler de canlı ve oradakiler de Bakım istiyor. Bir kuş kurtaracaksak petshopdaki olsun. Ama eşlerim yavrularını alırım dersen durum farklı

Biz gidip ordan alişveriş yaptikça o hayvanlarin bakim koşullari iyileştirilmeyecek niyetiniz güzel ama yöntem bu olursa, o insanlarin işine gelir,
Vicdansizlara para kazandirmamak gerekli ki güçlerini kaybetsinler
Alacaksa üreticiden alsin

Son düzenleme:
Asıl sorun petshoptan kus almak değil asıl sorun petshopa kuş satmaktır. Ilini 4 4lük yapan petshoplar da var hayvanları ticari mal olarak gören de.. Sorun bu noktada Başlıyor. Birileri alsın veya almasın o kuşlar sürekli petshoplara gelecek ve orada harcanıp gidecekler. Bu işin içine iyice girmeden bu Piyasanın nasıl birler olduğunu görmek çok zor.. Imkanınız varsa petshoplardan alın yani imkan derken evde beslemek istiyorsanız. Kısacası petshoptan kuş almamak petshoplara pek etki etmez zaten adamlar kuşu 3. Planda yapıyor

Asıl sorun petshoptan kus almak değil asıl sorun petshopa kuş satmaktır. Ilini 4 4lük yapan petshoplar da var hayvanları ticari mal olarak gören de.. Sorun bu noktada Başlıyor. Birileri alsın veya almasın o kuşlar sürekli petshoplara gelecek ve orada harcanıp gidecekler. Bu işin içine iyice girmeden bu Piyasanın nasıl birler olduğunu görmek çok zor.. Imkanınız varsa petshoplardan alın yani imkan derken evde beslemek istiyorsanız. Kısacası petshoptan kuş almamak petshoplara pek etki etmez zaten adamlar kuşu 3. Planda yapıyor

Tabii şu var her üretici gerçekten 4 4lük yapiyor mu bilinmez ,
Bu sitede her gün bi sürü ilan görüyoruz ,, hayvanina gözü gibi bakan da var, satilmazsa pet shopa gidecek diyen de var, her ile mal gibi kargo gönderen de var

Dediginiz dogru ama yine de vicdani olmayan hiç kimseye tek kuruş kazandirmamak lazim diyorum ben
Ben ordaki kuşu alinca yenisini getirecek
Bu gerçegi bile bile alamayiz ki

Son düzenleme:
Sorun bu noktada kaynaklanıyor o kuş sayılmadığı zaman ne oluyor hiç merak ettin mi? Ben gözlerimle gördüm o kuşlara ne yapıldığını. Hastalnıncaya kadar bir kafeste tutuluyor hastalanınca Kafası çekilip çöpe atılıyor. Üretici Dediğin adam bu işi para pul için yapmaz. Zaten üretip ben bundan para kazanırım birkaç bin lira kar ederim dediği Zaman biz onu üretici sınıfına dahil etmiyoruz daha çok ölücü sınıfına dahil ediyoruz ki federasyondan ihraca kadar yolu var bu işin.. Piyasa bozuk kuşculuk Sıfır bu ülkede. Biz bir avuç insan doğru düzgün bu işi yapmaya çalışıyoruz.. Gerçekten üretici Dediğin adam fotoğraf koymaya bile korkar. Bunun sebebini de daha Detaylı bir konu açıp yazabilirim isterseniz.. Hatta bu ülkenin en önde gelen kuşcularıyla bir video hazırlayıp koyabilirim

Geri