Karadeniz Pet

Plastik folluğa değil yere yatıyor

Uğur GENÇ

Moderatör
Arkadaşlar anne kuşumuz hamile fakat yuvalığın içindeki plastik folluğa değilde yere düz tahtanın üzerine yatıyor devamlı tahtanın üzerine talaş serptim fakat hepsini dağıttı plastik folluktaki talaşları da attı.Yumurtladığı zaman düz tahtada sorun olmasından yumurtaların kırılmasından sağa sola dağılmasından endişeleniyorum.Sizlerin yorum ve fikirlerinizi bekliyorum.

Bazı kuşların plastik folluğa alışması uzun sürüyor bazen alışmıyor plastik folluğu çıkarın ve yuvalığın içine kum koyun kuş kumu onu asla atmaz :)

Son düzenleme:
Plastik folluk kullanmayın. Çarpık bacak oluyor kuşlar. Şimdi forumda bir konu var çarpık bacakla ilgili ve plastik folluk kullanılmış. Tahta folluk takın.

Plastik folluk kullanmayın. Çarpık bacak oluyor kuşlar. Şimdi forumda bir konu var çarpık bacakla ilgili ve plastik folluk kullanılmış. Tahta folluk takın.

tam tersi plastik follukta carpık bacak olmaz

içi tırtıklı plastık folluk kullanabilirmiyiz ?

Son düzenleme:
tam tersi plastik follukta carpık bacak olmaz

BAsit bir mantıkla plastik kayar tahta kaymaz. o nedenle çarpık bacak olurlar. Bu konuyu okuyun bi bakalım. Tahta follukta olmuyordu plastikte oldu yazısını kendiniz görün. http://www.muhabbetkusu.com.tr/sorulariniz-ve-cevaplarimiz/carpik-ayak-hakkinda-28595.html

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:41 -->-> Daha önceki mesaj 00:41 --

içi tırtıklı plastık folluk kullanabilirmiyiz ?

Tırtıklı olduktan sonra da kaymayacak mı?

BAsit bir mantıkla plastik kayar tahta kaymaz. o nedenle çarpık bacak olurlar. Bu konuyu okuyun bi bakalım. Tahta follukta olmuyordu plastikte oldu yazısını kendiniz görün. http://www.muhabbetkusu.com.tr/sorulariniz-ve-cevaplarimiz/carpik-ayak-hakkinda-28595.html

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:41 -->-> Daha önceki mesaj 00:41 --

size sordum ben?

İlknur hanım mantık burda devre dısı kalıyor malesef biraz daha üretici arkadaslardan destek almanız lazım :D tüm üreticiler plastik folluk kullanır

tahtanın ortasının oyuk veya delik olmasının farkı olur mu acaba hazır bulamayacağımızdan marangozlara yaptıracağız artık

İlknur hanım mantık burda devre dısı kalıyor malesef biraz daha üretici arkadaslardan destek almanız lazım :D tüm üreticiler plastik folluk kullanır

Tüm üreticiler plastik folluk kullanmıyor. Sizin bildikleriniz kullanıyor olabilir ama çarpık bacakların çoğunun plastik folluktan kaynaklandığını veterinerim de bana söyledi ki en iyi kanatlı veterineridir.

Tüm üreticiler plastik kullanmaz benim gibi tarihi eser üreticiler de tahta folluk kullanır. Bende tahta folluğun daha faydalı olduğunu düşünenlerdenim. Bu arada evet tahta folluğun ortası yuvarlak olmalı Uğur Bey

Son düzenleme:
Tüm üreticiler plastik kullanmaz benim gibi tarihi eser üreticiler de tahta folluk kullanır. Bende tahta folluğun daha faydalı olduğunu düşünenlerdenim. Bu arada evet tahta folluğun ortası yuvarlak olmalı Uğur Bey

Yusuf Bey yuvarlak derken ortası hafif kazıılmış çukurlaşmış olanı var birde tamamen delik açılmış olanı var hangisi daha sağlıklı acaba sizce

Aslında çok zor değil ağabey pvc kullanıp içine kalın bir şekilde tahta folluk yapılabilir. Mesela hani o sevdiğimiz tahta yuvalıklar vardı ya geniş yandan delikli onların alt kısmında oyuk var ve sürgülü. o şekil folluk pvc yuvanın içine konabilir bence daha da faydalı olur ne dersin ?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 01:05 -->-> Daha önceki mesaj 01:03 --

Yusuf Bey yuvarlak derken ortası hafif kazıılmış çukurlaşmış olanı var birde tamamen delik açılmış olanı var hangisi daha sağlıklı acaba sizce

Ben her ikisinden de kullanıyorum ama bana göre ortası tam delik olan değilde sadece az çukur oval yuvarlak olan daha iyi benim izlenimim bu yönde. Çünkü dişi kemiriyor tam delik olanı kaldırıyor kemiriyor vs vs

Aynen haftaya cumartesi bol bol inceleriz inşaallah

Ve aleykum us selam evet kuş satışı da mevcuttur

Konu nereden nereye kaymış.. [MENTION=2149]Uğur GENÇ[/MENTION] Tahta derken nereye yatıyor anlamadım? Plastik folluk nerede tahta nerede? Fotoğraf varsa fikrimi söylemek isterim.

Ben de plastik folluk kullanıyorum ancak talaş miktarını kuşun büyüklüğüne göre iyi ayarlıyorum. Maşallah kuşlarımda herhangi bir ayak problemine rastlamadım. Üstelik temizlik olayı çok rahat ve yavruları hiç üzmeden oluyor.

Geri