Karadeniz Pet

Sorun Cevaplayalım ( BİLAL ERDEM ) CANLI DESTEK HATTI

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
merhaba benim 6 aylık erkek muhabbet kuşum var bugün yanına 2 aylık dişi kuş aldım bi sorun olur mu :? şimdiden tesekkürler

Selamun Aleyküm abi
Kuşlarımız da ki yağlanmaları önlemek için ne yapmamız lazım(Tedbiri alalım taktiri YÜCE ALLAH A bırakalım)
Hobici olarak salma gibi büyük mekan da üretim yapamıyorum bu yüzden kuşlar yağlanmasın ve sürekli kafes içinde kalarak kanatların tutmayıp uçamamasından korkuyorum önerilerinizi bekliyorum.
Bir de sürekli kafes içinde kalan kuşların kanatlarının tutmayıp uçamaması gibi bir hadise başınıza geldi mi veya duydunuz mu ?
Ustayı bulunca sormak lazım :) SAYGILAR AYRICA TEŞEKKÜR EDERİM

Vee aleyküm selam Çağrı kardeşim.
Sorun için teşekkür ederim sana ki güzel ve gerekli bir soru olmuş inan bu.
Yağlanmayı yani obeziteyi önlemek için;
1 cok dar ve basık kafesler kullanılmamalıdır
2 üretim de olan çiftlerin kafeslerinde tek tunek kullanılmalıdır
3 beslenme kürleri sadece ak darı olmamalı % 50 darı ( % 30 ak % 10 kızıl % 10 sarı darı ) % 50 de aspur olmalıdır
4 sadece tahıla yönelik bir beslenmeden kaçınılmalıdır. ...

2 üretim de olan çiftlerin kafeslerinde tek tunek kullanılmalıdır
Neden tek tünek abi

Merhabalar arkadaşıma petshoptan 1 çift bitane yavrusu ve altında yumurtası olan muhabbet aldık tabi haliyle yumurtaları kendi kafesimizdeki yuvalıga koyduk yavruyu anne babayla aynı kafese koyduk mrk ettigim kuşlar yavrusuna bakarmı yumurtalara yatarlarmı acaba

s.a bilal kardeş benim bir çift muhabbet kuşum var 5-6 aylık civarındalar bakımları gayet iyi vitaminleri var avisol b kullanıyorum birde öttürücü kızıştırıcı damla yemlerinde nijer,keten tohumları var ayrıyeten kızıştırıcı yemde katıyorum yemlerine üremeye müsaitlermidir sizce şimdiden teşekkürler

s.a bilal kardeş benim bir çift muhabbet kuşum var 5-6 aylık civarındalar bakımları gayet iyi vitaminleri var avisol b kullanıyorum birde öttürücü kızıştırıcı damla yemlerinde nijer,keten tohumları var ayrıyeten kızıştırıcı yemde katıyorum yemlerine üremeye müsaitlermidir sizce şimdiden teşekkürler

2 Ay daha bekleyın 5-6 aylıklar çok küçük daha

selam.kuşum 2 haftadır ishal.dışkısında yeşil ve siyahlık var. avidiare ilacını veriyorum şuan.ilaçtan sonra biraz tepki vermeye başladı ve dışkısı az da olsa kurumaya başladı ama sürekli uyuyor.iyileştiğini nasıl anlarım?önerdiğiniz birşey var mı?

selam.kuşum 2 haftadır ishal.dışkısında yeşil ve siyahlık var. avidiare ilacını veriyorum şuan.ilaçtan sonra biraz tepki vermeye başladı ve dışkısı az da olsa kurumaya başladı ama sürekli uyuyor.iyileştiğini nasıl anlarım?önerdiğiniz birşey var mı?

İyileşince zaten uyuklamaz patetes püresi yedirmeyi deneyin zor biraz ama deneyın yinede ve ilaca devam edin

Bilal bey ben kuşu alalı bir hafta oldu kuş çok hareketli elimiz varmadan kaçacak yer arıyor (ürkek) insana yaklaşmıyor satıcı konuşuyor erkek dedi
kuşu kendimize alıştırabilirmiyiz (ilgimizi sevgimizi gösteriyoruz) ne kadar bir zamana ihtiyacımız vardır ve bir öneriniz varmı
cinsiyeti konusunda 2 farklı görüş var (http://www.muhabbetkusu.com.tr/cinsleri-ve-irklari/irki-ve-yasi-ne-olabilir-3704.html) birde siz baksanız nasıldır ırkı nedir cinsiyeti nedir
saygılar sevgiler kolay gelsin

Yakındır üremeleri, normalde 8 ay ve üstü bir zamanda eşe atılmalıdırlar ancak bakım koşullarına bağlı olarak bu süre 4 aya kadar düşebilir.

Bilal bey ben kuşu alalı bir hafta oldu kuş çok hareketli elimiz varmadan kaçacak yer arıyor (ürkek) insana yaklaşmıyor satıcı konuşuyor erkek dedi
kuşu kendimize alıştırabilirmiyiz (ilgimizi sevgimizi gösteriyoruz) ne kadar bir zamana ihtiyacımız vardır ve bir öneriniz varmı
cinsiyeti konusunda 2 farklı görüş var (http://www.muhabbetkusu.com.tr/cinsleri-ve-irklari/irki-ve-yasi-ne-olabilir-3704.html) birde siz baksanız nasıldır ırkı nedir cinsiyeti nedir
saygılar sevgiler kolay gelsin

Konuşuyor ?

En iyi satış yöntemidir bu laf

Yaşı gözlerinde iris oldugu için 6-7 aylık diyebiliriz

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri