Karadeniz Pet

Taban Kumu

Mustafa Murat KARACAKAYA

Paylaşımcı Üye
Kafes altlarına serdiğimiz gazete (kağıt havlu) çok çabuk kirleniyor.
Bunun için piyasada taban kumları satılıyor.
Dışkıyı emerek çabucak kurumasını sağlıyor.
Bunların sepiyolit ve zeolit olanlarını gördüm, başka maddeler varsa da bilmiyorum.
Kokuyu engellemek için biberiye aromalı olanları da var.
Kullanan var mı bu taban kumlarını, önerir misiniz?

Mısırlı olanları var onları çok tavsiye ediyorlar araştırın derim.

Sanibird'ün biberiye aromalısı var, onun hakkında bilginiz var mı?
375 gr kadarı bir çifthane için ne kadar kullanım sağlar?
Mısırlı için önerebileceğiniz link var mı?

Sanibird kullanıyorum koku olayı %80 azalıyor tavsiye ederim.

Bilal Bey ne kadar ve kaç liraya nereden alıyorsunuz?
Benim bir çiftim var büyük çifthanede, Sanibird'ün 375 gr'lık paketi bana ne kadar yeter?
Petshoplarda vs. satılıyor mudur?

ben 15 gün önce ankaradaki fuardan aldım 20 kg 35 tl .375 gr dediğiniz tek seferlik galiba paketin tamamını tavaya boşaltın . ayda bir temizleyin (elekten geçirin) tekrar kullanın

ben 15 gün önce ankaradaki fuardan aldım 20 kg 35 tl .375 gr dediğiniz tek seferlik galiba paketin tamamını tavaya boşaltın . ayda bir temizleyin (elekten geçirin) tekrar kullanın

Eh Ankara İstanbul'da olmayınca çoğu şeyi kolay kolay bulamıyoruz.
Petshoplara yada internete mahkumuz.
Artık bakınacağız :)
Peki elekten kaç kere geçirebiliyoruz?
Dışkılar vs. ne oluyor?

Eh Ankara İstanbul'da olmayınca çoğu şeyi kolay kolay bulamıyoruz.
Petshoplara yada internete mahkumuz.
Artık bakınacağız :)
Peki elekten kaç kere geçirebiliyoruz?
Dışkılar vs. ne oluyor?

benim kullandıgım ince kum tarzında bir şey eleğe koy eleme yaptıgın zaman kumlar aşağı dökülüyor dışkı-yem mama kalıntıları elek üzerinde kalıyor onları atıyorsun.sayısı yok istediğin süre kullanabilirsin.eksilme oldukça üzerine ekliyorsun yeni kumu

benim kullandıgım ince kum tarzında bir şey eleğe koy eleme yaptıgın zaman kumlar aşağı dökülüyor dışkı-yem mama kalıntıları elek üzerinde kalıyor onları atıyorsun.sayısı yok istediğin süre kullanabilirsin.eksilme oldukça üzerine ekliyorsun yeni kumu

Çok teşekkür ederim, açıklayıcı oldu.
Artık en önemli mesele bulabilmek :)

adresi özelden verin göndereyim size

Çok teşekkür ederim Bilal Bey, yarın bir petshoplara bir bakayım da, bulursam size zahmet vermeyim.
Bir çift için ne kadarı yeterli olur?
Kargo ile beraber ne kadar tutar?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 03:16 -->-> Daha önceki mesaj 03:15 --

Siz Tokat'ta mısınız?

Çok teşekkür ederim Bilal Bey, yarın bir petshoplara bir bakayım da, bulursam size zahmet vermeyim.
Bir çift için ne kadarı yeterli olur?
Kargo ile beraber ne kadar tutar?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 03:16 -->-> Daha önceki mesaj 03:15 --

Siz Tokat'ta mısınız?

ortalama büyüklükte kafes için 400-500 gr yeterlidir.bu birazda size kalmış isterseneiz 200 gr da koyabilirsiniz evet tokat merkezdeyim bulamazssanız yardımcı olurum

Geri