Karadeniz Pet

tek ayak üzerinde duruyor

dustke1010

Yeni Üye
muhabbet kuşum bazenleri resimdeki gibi tek ayak üzerinde duruyor ilk defa kuş sahipleniyorum nedeni nedir? ayrıca uçamıyor galiba yavru olduğu için kanatları çok kısa kesilmiş olabilirmi

Ekli dosyalar

• IMG_2108.jpeg
    IMG_2108.jpeg
    51.4 KB · Görüntüleme: 26
Kanat ve kuyruk tüyleri eksik o yüzden uçamıyordur. Küçük bir kuş değil çok rahat uçar normalde. Ayağı geldiğinde mi böyleydi? İncinmişse ağrısı varsa o yüzden böyle duruyordur. Kuş tünekteyken bir videosunu atar mısınız?

Kanat ve kuyruk tüyleri eksik o yüzden uçamıyordur. Küçük bir kuş değil çok rahat uçar normalde. Ayağı geldiğinde mi böyleydi? İncinmişse ağrısı varsa o yüzden böyle duruyordur. Kuş tünekteyken bir videosunu atar mısınız?
peki yaşı 5 aydan büyükmüdür bana yavru diye satıldı eve gidince tünekteyken fotosunu atarım

muhabbet kuşum bazenleri resimdeki gibi tek ayak üzerinde duruyor ilk defa kuş sahipleniyorum nedeni nedir? ayrıca uçamıyor galiba yavru olduğu için kanatları çok kısa kesilmiş olabilirmi
Kuş büyük gözüküyor ve kuyruk ve kanat tüylerinin çoğu kesilmiş, kesilen tüyleri çekmeniz gerekiyor ki yenileri çıksın diye. Ayağı hakkında bilgim yok keşke kuş nasıl alınır siye videoları izleseydiniz gidin aldığınız yere geri verin bence adam kuşa eziyet etmiş

Kuş büyük gözüküyor ve kuyruk ve kanat tüylerinin çoğu kesilmiş, kesilen tüyleri çekmeniz gerekiyor ki yenileri çıksın diye. Ayağı hakkında bilgim yok keşke kuş nasıl alınır siye videoları izleseydiniz gidin aldığınız yere geri verin bence adam kuşa eziyet etmiş
kanatları böyle uçmasını istiyorum da kesilen tüyleri nasıl çekerim öğrenebileceğim bir yer varmı

Son fotoğrafı güncelse, tüneği kavrıyor dolayısıyla öncesinde incinmiş olabilir. O yüzden ayakta tutuyor olabilir. Zamanla iyileşir. Ayak tutulması şeklindeyse konuyu güncelleyin. Gözlerini net görmüyorum ama yavru olmasada büyük durmuyor zaten. Tabi kanat ve kuyruk tüylerinin eksikğinin yavrulukla ya da yetişkinlikle alakası yok. Çoktan tam bütün bir şekilde olması gerekiyordu.
Bt amin forte temin edin. Düzenli kullanın haftada 2 gün. Yanında diğer vitamin probiyotikle destekleseniz iyi olur. Güzel bir bakım sağlayın. Tüylerinde sorun yoksa 1-2 aya ilerleme kat edersiniz.
IMG_20230428_030934.jpg