Karadeniz Pet

Ücretsiz Sahiplendirme

• Konbuyu başlatan Erdem DEDE
  • Başlangıç tarihi
bende bilmiyordum sultan yavrumu satmak için ilan verdim .ilan aktif oldukdan sonra 2 saat içinde en az 100 kişi aradı çoğu bedavamı dedi 2-3 kişide para lafını duyunca kapattı bizim milletimiz bedava mezar bulsa ne varmış diye girerler.

Aslında insanlarımız ile alakalı bir durum söz konusu değil, insanlarımızı bu duruma alıştıran şerefsizler olduğu için bu durumdayız. Emek harcamadan yemek olmayacağını 3-5 yaşındaki çocuk dahi bilir, fakat öyle bir yazı yazıyorlar ki "Hobiyi bırakıyorum evde beslemekten sıkıldım iyi bakacak birisini arıyorum, hiç bir ücret taleb etmiyorum" diyor. Buradan ne anlaşılır? Bence halkımız saf, bir kuşu beslemek isteyipte ücret veremeyen insan sayısı çok o yüzden bedava mezar ile alakası yok aç gözlülük yapanlar utansınlar.

Aslında insanlarımız ile alakalı bir durum söz konusu değil, insanlarımızı bu duruma alıştıran şerefsizler olduğu için bu durumdayız. Emek harcamadan yemek olmayacağını 3-5 yaşındaki çocuk dahi bilir, fakat öyle bir yazı yazıyorlar ki "Hobiyi bırakıyorum evde beslemekten sıkıldım iyi bakacak birisini arıyorum, hiç bir ücret taleb etmiyorum" diyor. Buradan ne anlaşılır? Bence halkımız saf, bir kuşu beslemek isteyipte ücret veremeyen insan sayısı çok o yüzden bedava mezar ile alakası yok aç gözlülük yapanlar utansınlar.

diyecek bir şey yok.

yok arkadaşim ben daha önce cok kişiye mesaj yazdım ama herkes para ıstıyor yanı ucretsız sahıplendırme falan yalan hikaye

daha önceden adamlar ilan verirken ücretini belirtiyorlar ne olduysa birden hayvan ilanları ücretsiz yazılarak verildi ama ücretli çıkdı.Nasıl iş anlamadım.siz siz olun böyle basit tuzaklara düşmeyin.

Süper derecede hayır duası alırsın.

İnternet üzerinden yapılan canlı hayvan satışının da, 3285 sayılı Kanuna dayalı olarak Ev ve Süs Hayvanları Satış Yerleri nin Ruhsat ve Kontrollerine tabi olduğu bildirilmektedir.

Yukarıda 2 yorumu baz alarak bahsi geçen sitede ilanımı görüp alt taki yorum üzerine yapılan yorumdur polemik çıkmaması açısından cevap bile vermeyebilirim.

Mehmet ŞEKER
ezel albayrak siz sahibinden.com da ki kandırmaya karşı değilmiydiniz?

Hayır duası alırsın derken beni arayıp fiyat isteyip ölücülük yapan adam şikayetle ilanımı kaldırttınca arayıp güzelce

hayır duası ediyorum umarım anlamışındır.

Ve tekrar bahsi geçen sitede yukarıda kanun gereği ücretli ilan verilemiyor

peki sahibinden comu burayla veya bilindik malum sitelerden ayıran nedir ? burada sahiplendirelim dimi ?

hertürlü sanal oyun sanal eşyaya para verenler elleri ile tutacak şeylerde ölücülük yapsın, hiç bi emeği olmayan steam,k2,m2

gibi firmalar para kazansın.

Rica ediyorum bu tür konularda çocuk olmayın empati kurun ve öyle durum değerlendirmesi yapın.

EDİT: Hangi devirde yaşayıp bedava ürün arıyorsunuz ? veya akrabanızdan kuşmu istiyorsunuz ?

Son düzenleme:
Valla bilmiypdum almakta niyetim yoktu saten sadece parasi olmayan kardeslerimiz varsa onlar icin dedim

Ben mesaj attım o siteye ve yasak olduğu için öyle yazmak zorunda kaldık dedi adam. Jako papağanı için zaten huylandım ama şansımı deneyeyim dedim. 500-600 liralık hayvanı kimse kimseye beleşe vermez. Ben olsam gider petshopa satarım niye ilan koyayımki o kadar uğraşayım ?

O kadar anlatmama rağmen , 1 cümlesi kulağına girmemiş hala, insanlar mallarının ilanı onaylansın diye prosedür gereği aşı mama ıvır zıvır için ücret talep etmiyorum yazdığı için
üç kağıtçı olabiliyorsa sizin gözünüzde.
Sizinde benim gözümde cahil mühendislerden farkınız yoktur.

bu demek değilki ben bütün sahibinden comu koruyorum bilakis her ne kadar bir ortamda iyi adamlar varsa üç kağıçtı adamlar vardır.

yalnız genelleme yapma murat karayılan efendi o sitede bende varım..

fatma3.... Cebinden Onaylı 22-08-2013 11:17

merhaba acaba bende 3aylık erkek çok güzel goldun yavrusu var takas edermiydiniz kabl ederseniz bana bu numaradan ulaşın lütfen 0537 7.. .. .. 500 tl aldım bakamadım için kuşla takas etmek isterim

Yine yeniden tekrar yineliyorum.

Hangi devirde yaşayıp hangi hakla prosedür gereği aşı mama vs ücret talep edilmeyecektir yazısını baz alarak ilancıları suçluyorsunuz? Akrabanızdan kuş mu istiyorsunuz ?

Altına aşı mama gibi şeyler içinde ücret talep edilmeyecek kuş tamamen ücretsiz verilecektir yazmaktamı zorunluluktan.

rsmly.jpg

Geri