petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Üretim Kafesi Hakkında Tavsiye

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Yasin ZORLU tarafından 6 Ocak 2014 başlatılmıştır.

1. Yasin ZORLU

bu kafesi almaya karar verdim arkadaşlar . varsa başka tavsiyeniz değerlendirmek isterim yardımcı olur musunuz? kafes hakkındaki yorumlarınızı merak ediyorum..

KAFES

Fiyat 26.00 tl
    Ölçüler : 60x43x35

2. Okan Şenol

Okan Şenol Active Member

Beğenileri:
    1
    tek çift besleyeceksen normal bir kafes

3. Mehmet ÖZEL

Mehmet ÖZEL Active Member

Beğenileri:
    0
  4. Kaan KARAN

Kaan KARAN Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    1
  5. Bilal KURDDAN

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    arkadasların dediği gibi tavalı(çekmeceli) model alın. alacağın kafesin aynısından bende var temizlik sıkıntı oluyor kuşlar yumurtladagı zaman tavalı model kafesimde var çok pratik temizlik.bu kafesi tavsiye etmem

6. Volkan SARSAN

Volkan SARSAN New Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Aynen bende çekmecesiz çifthane aldım kesinlikle çekmeceli alın temizlemesi kolay olur.Diğer türlü kuşlar kaçabilir veya kuluçkadayken kuşu rahatsız edebilirsin.

7. Yasin ZORLU

çekmeceli olan modelin taban tel ızgara yok dimi ? ama sizin söylediğinz gibi çekmeceli almak daha iyi sanki? gazete kağıdı falan yemesinler pisliğe basmasınlar diyede düşünmüştüm ...

8. HASAN AYTAR

Bu çekmecelilerde ızgara yok sanırım yoksa ben mi yanlış görüyom

9. ermann

ermann Member

Beğenileri:
    2
    aynı kafesi kullanıyorum aldıktan yaklaşık 2 ay sonra 1 çiftim kuluçkaya yattı 1 çift için ideal ve çok rahat.altı komple çıkıyor tel ızgarası var.

10. Cem Temiz

Cem Temiz Guest

bende bu kafesten alcaktim ama bizim burdaki kuşcuya gelmemiş bugun de :S bence gayet iyi iki ye bölüp 2 çift kuş dan da yumurta alabilirsiniz... daha rahat ediyolarmiş kuşlar bu tür kafeslerde...

11. Yasin ZORLU

temizlik zor oluyor mu? kuş kuluçkadayken alt tarafı komple sökmek rahatsız eder mi? acaba çekmeceli daha avantajlı değil mi?

12. ermann

ermann Member

Beğenileri:
    2
    Temizlik için şöyle yapıyorum kafesin yeri sabit her zaman temizlemek istediğimde yandaki mandalları açıyorum.Kafesi üstten tutup yan masaya koyuyorum temizleyip alt tabanı yerine koyuyorum kafesi de üstüne koyuyorum hepsi bu bu kafesin avantajı alt tel ızgarası da olması diğerlerinde tel ızgara yok sanırsam.

13. Yasin ZORLU

evet benide tel ızgara olaması cezbediyor. ama mandalları söke kafesi oraya buraya al kuluçkadaki kuşu rahatsz eder mi diğer arkadaşlarında söylediği gibi. :(

14. ermann

ermann Member

Beğenileri:
    2
    benim şuan kuluçkada bekleyen kuşum var aynı kafesde temizlik sırasında yuvadan bile çıkmıyor

15. Yasin ZORLU

uzun araştırmalar sonunda :) Bu kafese karar verdim.

eksik yanlarını söyler misiniz?

BUDUR

16. Burak Boyacı

bence sorun yok güzel kafes

17. Nilgün BULUT

aklınız varsa tek taban almayın cekmeceli alın

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:37 -->-> Daha önceki mesaj 18:36 --

yuvalıklı kuşlarda heleki bebekler varsa her defasında kafesi yerinden oynatıp tabanı cıkarmanız gerekecek ve buda size eksi dönüş olcak.çünkü kafesi kucağınıza alıp kaldırmada altını cıkarmanız mümkün olmayacaktır karar sizin

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:37 -->-> Daha önceki mesaj 18:37 --

yiğit kafesede bakın derim ben

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:39 -->-> Daha önceki mesaj 18:37 --

yani çekmeden kastım budur illa bu olcak diye kural yok ama cekmeceli bir sürü model bulabilirsiniz .

cekmecesi galvaniz olanlarda var

18. Mehmet ÖZEL

Mehmet ÖZEL Active Member

Beğenileri:
    0
    Seçtiğin kafes güzel aynısının 4 yemlikli modelini aldım kordon kafesden temizliği falan rahat oluyor kuşlar rahatsız olmuyor ayrıca altında ızgara olmaması da pek önemli değil.

19. Yasin ZORLU

benim belirttiğim kafes de çekmeceli diye biliyorum acaba yanıldım mı?

20. @Hakan

@Hakan New Member

Beğenileri:
    0
    tek çift için 60 lık, 2 çift için 80 lik çifthanenin iyi olur. Her iki seçenekte de zemini ızgaralıklı ve çekmeceli modeller temizlik açısından avantajlı.

Sayfayı Paylaş