petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Ustalar yardım edin mubişimin nesi var?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Seda CAN tarafından 22 Eylül 2014 başlatılmıştır.

1. Seda CAN

Seda CAN Member

Beğenileri:
    0
    beyaz renkli bir muhabbet kuşumuz var. ailemize 4-5 ay önce dahil oldu. o sıralarda tüyleri tam herhangi bir sıkıntısı yok gibiydi fakat zaman geçtikçe psikolojik bir sıkıntısı olduğuna (eşimle birlikte) inanmaya başladık. sultan papağanlarımız ve diğer muhabbet kuşlarımızla kesinlikle anlaşamıyor. ayrı bir kafeste bakıyoruz...

konuya gelirsek iki haftadır kuşumuzun tüylerinde dökülmeler ya da tam gelişemeden çıkma gibi bir problem var. hatta az önce düşen bir tüyün içinden kurumuş kan renginde bir madde çıktı tüyün ve maddenin ayrı ayrı fotoğraflarını ekledim ayrıcakanadının da bir fotoğrafını ekliyorum. göreceğiniz sarılıklar kuşun rengi değil rivanol isminde bir antiseptiktir. tedbir olarak kullnıyorum. dış parazit spreyi yaptım ve mikrobik bir durum sözkonusu olabilir belki diye rivanol sürmeye başladım (günde bir kez...)

2. Atılım BUKAĞIKIRAN

Atılım BUKAĞIKIRAN Active Member

Beğenileri:
    1
    kuyruk tüylerinde dökülmeler de mevcut mu acaba?

3. Rassien

Rassien Well-Known Member

Beğenileri:
    30
    acaba strese girip kendisi mi yoluyor hep mi anlaşamıyordu

4. İsmail CAN

İsmail CAN New Member

Beğenileri:
    0
    Kuyrukta da dökülmeler mevcuttur. French hastalığı olduğunu sanmamakla beraber görüşlere açığız. Hatta şunu belirtmeyi de unuttuk... Normal bir tüy döküldüğünde dibinde 0.5 Cm ya da 1 cm sap olur bizim kuşun dökülen tüylerinde sap 0.1ya da 0.2 cm kadar... Tüy teleklerinin yapısı daha ince ve olgun tüyler gibi tamamen açık değil daha çok rulo gibi...

5. Seda CAN

Seda CAN Member

Beğenileri:
    0
    acaba tekrar bakar mısnıız? bu soruya net bir cevap gelmedi de?

6. İsmail CAN

İsmail CAN New Member

Beğenileri:
    0
    Bu konuyla alakalı ve bilgili olan arkadaşlar net bir cevap yazar mı acaba?

7. Emre Erman Ceyhan

Beğenileri:
    0
    Nekton bio gibi güçlü bir destek kullanmanız en mantıklısı.

Sayfayı Paylaş