Karadeniz Pet

Veterinerimizin verdiği vitasigna ürünleri

zhrb

Yeni Üye
2 gün önce akşam saatlerinden muhabbet kuşum salyalı bir şekilde kustu ve sonrasında kendini toparlaması biraz uzun sürdü. Aralıklı olarak kusma durumları olduğu için hem de kontrol amaçlı İstanbul’da Galaksi Pet ve kuş veterinerine götürdük. O kadar güzel ilgilendiler ki. Röntgenimizi de çektik kursağının dol kısmıydı sanırım şişme vardı ve bağırsak taraflarında yazılı kağıt ve peçete gibi şeyleri kemirdiğinden dolayı bir birikme oluşmuş maalesef. Veterinerimiz hemen antibiyotik verip yollamayacağını söyledi bize mantıklı da geldi açıkçası. Vitasigna’nın bitkisel 6 ayrı damlasından kullanmamızı istedi uygulamalı olarak da gösterdi nasıl kullanılacağını. Bugün kullanmaya başladık. Fakat aklıma takılan 6 damla günde 2 kez kullanmak kuşuma fazla gelebilir mi kaldırabilir mi bunları bilirkişilerin de fikrini almak istiyorum açıkçası.

Bir de damlaları kullanırken biraz zorlanıyoruz açıkçası ama veterinerimiz 1 haftaya kadar kuşumuzun alışabileceğini söyledi. Kullandıktan sonra kuşumuz bize küsüyor kanatlarını açarak stres hareketleri yapıyor. Bu durum onda kalıcı olarak bir strese yol açabilir mi? Öyle olmasından çok korkuyorum:(((

Bu markanın ürünlerini bilmiyorum öncelikle burdan başlayayım. Veteriner hekiminiz kanatlı alanında profesyonel ise tavsiyelerini dinlemenizi öneririm.
Bazı kuşlara ilaç vermek zor olabiliyor. Kuşa nazikçe yaklaşın ve korkutmadan ilacı verirsiniz. Eğitimli bir kuş ise işiniz kolay olur.
Ama eğitimsiz ve aşırı stresli bir kuşunuz varsa bu sıkıntı. Çok çok dikkat etmeniz gerekir hallerinize.
Kanatlarını sıcak bastığı için,elle kanatlarına baskı yapıldığı için açıyor olabilir. Stres göstergesi olabilir. Onun hoşuna giden bir şeyle yaklaşın ve o sıra korkutmadan elinize alıp ilacı verin.

Bu markanın ürünlerini bilmiyorum öncelikle burdan başlayayım. Veteriner hekiminiz kanatlı alanında profesyonel ise tavsiyelerini dinlemenizi öneririm.
Bazı kuşlara ilaç vermek zor olabiliyor. Kuşa nazikçe yaklaşın ve korkutmadan ilacı verirsiniz. Eğitimli bir kuş ise işiniz kolay olur.
Ama eğitimsiz ve aşırı stresli bir kuşunuz varsa bu sıkıntı. Çok çok dikkat etmeniz gerekir hallerinize.
Kanatlarını sıcak bastığı için,elle kanatlarına baskı yapıldığı için açıyor olabilir. Stres göstergesi olabilir. Onun hoşuna giden bir şeyle yaklaşın ve o sıra korkutmadan elinize alıp ilacı verin.
Elimize alırken ne kadar nazik davransak da kuşumuz elde tutulmaktan nefret eden bir kuş. O yüzden o hallerine çok üzülüyorum. Veterinerin yorumlarına bakarak gittik biz de açıkçası yorumların çoğunluğu muhabbet kuşlarını götürmüş memnunlar. 6 ayrı damla ve hepsinden 3’er tane birisi sirkemsi bir tadı var annem sağ olsun baktı tatlarına 😄o suyuna katılıyor mesela kuşuma fazla gelebilir mi diye endişelendim.

Marka ile ilgili bilgisi olan birisi varsa görüşlerini okumak isterim. :)

Cevap verebilecek kimse yok mu?🥺 Damlaları verirken içimde hep sıkıntı oluyor aman fazla gelir mi diye bugün üçüncü günü şu anlık sıkıntısı yok ama ileride nasıl olur durumu fazla mı gelir ona damlalar endişeleniyorum

Cevap verebilecek kimse yok mu?🥺 Damlaları verirken içimde hep sıkıntı oluyor aman fazla gelir mi diye bugün üçüncü günü şu anlık sıkıntısı yok ama ileride nasıl olur durumu fazla mı gelir ona damlalar endişeleniyorum
Pek bilindik ürün değil. Siz bu soruyu veteriner hekiminize sormalısınız. Bu ürünler ne için kullanılacak, faydaları nelerdir diye..

Geri