Karadeniz Pet

yardım eder misiniz ?

pınar

Meraklı Üye
arkadaşlar kuşumu alalı 15 gün oldu 5.gün salmıştım şimdi bugün kuşun oyuncağı elimdeydi kuşta oyuncağı görünce kafama omuzuma felan kondu elimede kondu kuş elimi okadar ısırıyoki elim kabardı okadar çok fena ısırıyo ısırmaması için ne yapmalıyım kuşum jumbo 4 aylığa yeni girdi :confused:

Avuç içinizden yem yedirerek kendinize alıştırabilirsiniz.

Kardeş büyük ihtimal kuş sana karşı sinirlenmiş, nefret etmiş gibi sana alışması zor ama fazla rahatsız etme kendine bırak şu aralar daha sonra eline yem koy kafesin içinde tut elinden falan yesin nazik davran ona karşı

muhabbet kuşum ayaklarını hissetmiyo :(

kuşumu pazartesi günü aldım,adam yakalarken galiba ayağını kırmış eve geldiğimde ayağına basamıyodu günden güne eridi lütfen yardım edin buradaki veterinerler anlamıyormuş

Cihan kardeşim bu şekilde bizde anlayamayız bi konu aç, orada anlat derdini fotoğrafınıda koy...

bana sinirlenmesinin sebebi nedir şuana kadar elime hiç almaya çalışmadım onu rahatsız etmedim ??

Oyuncağını sizde görmesi onun sinirlenmesine yeterli bir sebep olabilir sadece ele alınca sinirlenmezler, siz fazla rahatsız etmeyin belli bir süre...

bu arada tek oyuncak için değil kafese tam elimi yaklaştırırken suyunu felan değiştirirken ısırmaya çalışıyo aldığımız günden beri böyle ısırmaması için yapabileceğim bişey yokmu ?

Son düzenleme:
Dediğim gibi Pınar Hanım bir süre kendi haline bırakın size karşı sakinleşsin sonra evcilleştirme hareketleri uygularsınız sizi sevmeye, size karşı ilgi duymaya başlar...

Kuşunuz ergenlik dönemine giriyor bazı kuşlarda olabilir bu durum bir top falan alın ısırınca atın yere dikkatini başka bir şeylere çekmeye çalışın maşallah kuşunuza keyifli hobiler

Geri