Karadeniz Pet

Yardım edin ne olursunuz [RESİMLİ]

Burak Erk

Meraklı Üye
Arkadaşlar öncelikle merhabalar tüm kuş severlere saygılar.
Kuşum " ŞEKER " 1 aydır benimle ona sevgimin merhametimin maksimumunu gösterdiğime eminim ancak ilk geldiğin de oldukça sevimli hareketleriyle ailemizin neşe kaynağı olmuştu . Şimdi yaklaşık 1 haftadır durgun , mutsuz , kaşıntılı . Gözlemim doğrultusunda 3-4 dakika da bir kaşınıyor araştırmalarım sonucu parazit , bit , pire olabilecek asalaklara karşı Avispray aldım . Küçük bir kafeste yaşıyordu şimdi oldukca büyük kafes aldım yeter ki rahat etsin diye ve kuşum sürekli kambur duruyor.

Sorularım ;

1 ) Durgunluğu , mutsuzluğu neden olabilir :confused:
2 ) Kaşıntısını yenebilmesi için yapılabilecek daha fazla farklı yöntem varmıdır :confused:
3 ) Banyoluğu var . Ilık su sizce nasıl girebilir ? Girse faydası dokunur mu :confused:
4 ) Kambur duruşu neden olabilir :confused:

4R4zJQ.jpg

JE1DgB.jpg

OdgDX5.jpg

zEXMzD.jpg

Cevap veren , sorunumu okuyan , okumayan candostlarıma sonsuz Rabbim rahatsız olsun.

Son düzenleme:
Kuş boynunu bir yerlere vurdu mu ? Kuyruk bölgesinde dışkı yapışması falan var mı ? Birde bu havada banyo yaptırmasanız daha iyi olur havalar malum spreyide haftada 2 3 kere 30-40 cm den kanat ve enseye sıkın agzına gözüne gelmesin yemine suyuna gelmeyecek şekilde tünek ve kafesede sıkın

Son düzenleme:
İlk geldikten 1 hafta sonra dışarıya bırakmıştım o zaman ilk uçuş çok sert değil kafasını yada gövdesini vurmuştu . Dışkısın da yapışma hiç yok olmadı da . Evimiz sürekli ılığın biraz üstünde o yüzden banyoluğu koymuştum. Allah razı olsun cevaplarınız dan dolayı.

Yem yemesi gerçekten çok iyi hatta yeri geliyor epey yiyor çok iyi birde şöyle birşey var kuş çok durgun ama evimde iki tane muhabbet kuşum var ayrı odalarda bakıyorum konuşabilmeleri için . Arada 3-4 günde bir bi kere cik sesini duydugu an diğer kuşumun hemen canlanıyor . kamburunu falan düzeltiyor

kuşun tüye girip girmediğine dikkat et.Eğer girdiyse sprey falan sıkma yorma kuşu.

Geri