petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Yardım edin ne olursunuz [RESİMLİ]

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Burak Erk tarafından 16 Kasım 2014 başlatılmıştır.

1. Burak Erk

Burak Erk New Member

Beğenileri:
    0
    Arkadaşlar öncelikle merhabalar tüm kuş severlere saygılar.
    Kuşum " ŞEKER " 1 aydır benimle ona sevgimin merhametimin maksimumunu gösterdiğime eminim ancak ilk geldiğin de oldukça sevimli hareketleriyle ailemizin neşe kaynağı olmuştu . Şimdi yaklaşık 1 haftadır durgun , mutsuz , kaşıntılı . Gözlemim doğrultusunda 3-4 dakika da bir kaşınıyor araştırmalarım sonucu parazit , bit , pire olabilecek asalaklara karşı Avispray aldım . Küçük bir kafeste yaşıyordu şimdi oldukca büyük kafes aldım yeter ki rahat etsin diye ve kuşum sürekli kambur duruyor.

Sorularım ;

1 ) Durgunluğu , mutsuzluğu neden olabilir :confused:
    2 ) Kaşıntısını yenebilmesi için yapılabilecek daha fazla farklı yöntem varmıdır :confused:
    3 ) Banyoluğu var . Ilık su sizce nasıl girebilir ? Girse faydası dokunur mu :confused:
    4 ) Kambur duruşu neden olabilir :confused:

Cevap veren , sorunumu okuyan , okumayan candostlarıma sonsuz Rabbim rahatsız olsun.

#1 Burak Erk, 16 Kasım 2014
    Son düzenleme: 16 Kasım 2014
  2. Mert Okan

Mert Okan Member

Beğenileri:
    10
    Kuş boynunu bir yerlere vurdu mu ? Kuyruk bölgesinde dışkı yapışması falan var mı ? Birde bu havada banyo yaptırmasanız daha iyi olur havalar malum spreyide haftada 2 3 kere 30-40 cm den kanat ve enseye sıkın agzına gözüne gelmesin yemine suyuna gelmeyecek şekilde tünek ve kafesede sıkın

#2 Mert Okan, 16 Kasım 2014
    Son düzenleme: 16 Kasım 2014
  3. Burak Erk

Burak Erk New Member

Beğenileri:
    0
    İlk geldikten 1 hafta sonra dışarıya bırakmıştım o zaman ilk uçuş çok sert değil kafasını yada gövdesini vurmuştu . Dışkısın da yapışma hiç yok olmadı da . Evimiz sürekli ılığın biraz üstünde o yüzden banyoluğu koymuştum. Allah razı olsun cevaplarınız dan dolayı.

4. faramir33

faramir33 Member

Beğenileri:
    0
    yem yemesi nasıl peki?

5. Burak Erk

Burak Erk New Member

Beğenileri:
    0
    Yem yemesi gerçekten çok iyi hatta yeri geliyor epey yiyor çok iyi birde şöyle birşey var kuş çok durgun ama evimde iki tane muhabbet kuşum var ayrı odalarda bakıyorum konuşabilmeleri için . Arada 3-4 günde bir bi kere cik sesini duydugu an diğer kuşumun hemen canlanıyor . kamburunu falan düzeltiyor

6. Emre Erman Ceyhan

Beğenileri:
    0
    kuşun tüye girip girmediğine dikkat et.Eğer girdiyse sprey falan sıkma yorma kuşu.

Sayfayı Paylaş