Karadeniz Pet

Yavru ayırma

Papağanaşkına

Yeni Üye
IMG_20230227_133205_edit_337848367032301.jpg

Merhaba resmini eklediğim ufaklık çiftimin tek yavrusu 2 şubatta çıktı kendileri..
Beslemediğim süreç boyunca çoğu şeyi unutmuşum maalesef 😅 anne babadan ne zaman ayırmam gerekiyor? Hala anne babadan beslenmeye devam ediyor önlerinde daldsrı var ama yavru yiyor mu takip etmedim pek.. Ayırıp kontrol etsem yemediğine emin olduktan sonra geri koysam anne baba bakmaya devam eder mi bilemiyorum Bi kaç kez alıp sevdim oda da gözlerinin önünde elimden kaçtığında tutup yine koydum ona rağmen hala besliyorlar ama ayırsam ve sonra geri koysam beslerler mi onu bilemiyorum.

Besleyebildiği kadar beslesin sorun olmaz. Yavrunun yem kırıp kıramadığını kontrol edin sonra ayırırsınız.
Bu arada maşallah çok güzelmiş, çok beğendim 🧿🌺
Teşekkürler 🙏🏻
Aslında beslenmesinde vs değilim ne kadar çok anne baba tarafından beslenşrse o kadar iyi evet lakin erkeğin yanına başka bir dişi koyacağım karayanak cfw almak için o yüzden ne zaman ayıracağımı bilmem benim için biraz önem arz ediyor 😅 yaz geliyor ve Antalya da yaz cidden çok berbat geçiyor o zamana kadar en azından Bi ağız yavru alsam yine iyi olur diye düşünüyorum..