Karadeniz Pet

Yavru hakkında yardım

E-ray

Yeni Üye
Kuşumuz kaç aylık ve ırkı nedir dışı mi erkek mi arkadaşlar? Bugün aldım.Yeme düştü dendi ama daha yem yediğini girmedim.Hazır Mama koysam kafese zararı olur mu?Başka neler önerirsiniz?Teşekkürler.
d22dNn.jpg

Xoo1zo.jpg

Kuş yeni yeme düşmüş bir delikanlı. doğru söylemişler . İlk geldiklerinde ortama alışana kadar yem yememeleri gayet normal bir davranıştır. Kafesinin yerini değiştirmezseniz kuşu korkutmazsanız kısa zamanda yeme saldıracaktır merak etmeyin. Güle güle besleyin renkleri süpermiş

Maşallah çok güzelmiş,güle güle büyütün.1 aylık erkek kuşunuz.Yalnız daha çok küçük.Kafeste akıllı yemlik var sanırım.Şu an onun mekanizmasını çözebileceğini sanmıyorum.3 aylık falan olunca takarsınız akılllı yemliği.Normal yemliklere koyun yemi.Hatta bir yemlik de kafes zeminine koyun.Rahatça ulaşabilsin yani.
Birkaç saat rahatsız etmeyin ama daha sonra elinizden de besleseniz çok iyi olur.Parmağınıza yem koyup gagasına yaklaştırın.Yedikten sonra aynı şekilde suyunu da verin.2-3 saatte bir bu şekilde besleyin.Bu şart olan bişi değil ama bu şekilde yaklaşırsanız aranızda farklı bir bağ oluşur.Size daha kolay bağlanır.Parmaktan yemeye alıştıktan sonra avcunuzdan da beslersiniz.
Elinizde minicik,güzeller güzeli bir bebek var.Kıymetini bilin:) Bebek yavrusundan farkı olmadıgından bir süre sürekli uyucak ve sık sık yem yicek.Büyüdükçe de hareketlencek.Güle güle bakın:) Maşallahh.Bu arada bir iki hafta mamaya gerek yok bence.Ortamı ve yemi değiştiğinden dışkısı sıvılaşabilir zaten.Önce ortama,yemine alışsın.Sonra mamaya da başlarsınız.(Tabii onu da direkt koymamalısınız.Yumurta,havuç,ceviz gibi şeylerle mama zenginleştirilir.Sayfada yumurta maması dierek aratırsanız tarifler vardır tahminimce)

Son düzenleme:
Tesekkur ederim arkadaşlar güzel bilgiler verdiniz.Bugün elimle biraz dal darı verdim.Dediginiz gibi akilli yemlige donup bakmadı bile.
Bu kusun ırkı nedir arkadaşlar boynunda hic benek yok.

ql8Nrq.jpg
pamuk akilli yemliği içinde uyumak için kullanıyor:DAyrica bizleri de yatak olarak kullanıyor.

Bugün hazır mamanın içine havuç rendeleyip verdim yüzüne bakmadı pek.İçine ek olarak havuç yumurta ceviz başka ne koyabilirim?Hazır mamayla karıştırarak hazırlayacam.Kaç günde bir verilmelidir?

Son düzenleme:
Geri