Karadeniz Pet

Yavru varken tekrar yumurtlama

Ahmet Küren

Yeni Üye
Arkadaşlar merhabalar size bir sorum vardı. Kuşum geçen kuluçkasında 3 yavru çıkarıp hepsini büyüttü yavruların en küçüğü şuan 30 günlük. Yavrulardan en küçüğü hariç diğerleri yuvaya girip çıkıyor ancak en küçüğünün çıktığını henüz görmedim ancak diğer yavrularda akşamları tekrar yuvalığa giriyor. Bu akşam yuvalığa baktığımda kuşun tekrar yumurtladığını gördüm. Ancak diğer yavrular hala yuvalıkta. Tüm gün işte olduğum için yavruların yem yiyip yiyemediklerini bilmiyorum. Şuan ne yapmam lazım yavruları ayırayım mı yoksa annelerinin yuvadan atmasını mı bekleyeyim. Cevaplarınız için şimdiden hepinize teşekkürler. İyi akşamlar.

Yem yemelerine bak yiyebiliyorlarsa ayırabilirsin.

Yarın kafesin dibine aspur (kanarya yemi) döküver, anne baba onlara yem kırmasını gösterir, sonra akşam ayırrısın ayrı bir kafese. Göstermezse, yuvadan atlayanları ayrı bir kafese alman lazım. Yani her şartta yarın ayırman gerekiyor yuvadan atlayanları. Zamanını doldurmuş onlar. En ufak yavru 28. gününe geldiğinde diğerleriin yanına koyarsın. En ufak yavru varken dişinin tekrar yumurtlaması doğal.

Yarın kafesin dibine aspur (kanarya yemi) döküver, anne baba onlara yem kırmasını gösterir, sonra akşam ayırrısın ayrı bir kafese. Göstermezse, yuvadan atlayanları ayrı bir kafese alman lazım. Yani her şartta yarın ayırman gerekiyor yuvadan atlayanları. Zamanını doldurmuş onlar. En ufak yavru 28. gününe geldiğinde diğerleriin yanına koyarsın. En ufak yavru varken dişinin tekrar yumurtlaması doğal.

En küçük yavru yarın itibariyle 32 günlük olacak ama dediğim gibi onu hiç yuvalığın dışında görmedim diğer iki yavru ise çıkıp giriyolar en küçük yavru yuvadan atlamasa bile yarın alayım mı onu kafesten

Bence alin derim anne dovebilir. Yem kuracak yasa gelmişler yere yem serpin muhtemelen kurarlar. Olmadi babayida yanlarına koyun o ogretir

Anne nasıl hırçın mı, diğer yavruları dövmediyse küçük olan biraz daha dursun sıkı takip edin ama, büyük yavruları alın kafesin dibine yem dökün. Tekrar yumurtlamıya başlamış erkeği almayın çiftleşmeye devam edeceklerdir.

Anne nasıl hırçın mı, diğer yavruları dövmediyse küçük olan biraz daha dursun sıkı takip edin ama, büyük yavruları alın kafesin dibine yem dökün. Tekrar yumurtlamıya başlamış erkeği almayın çiftleşmeye devam edeceklerdir.

Yok anne hırçın değil şuana kadar yavrulara saldırdığını hiç görmedim sadece insanlardan çok korkuyor. Dediğniz gibi yapıp iki yavruyu alayım en son yavru yuvalıkta birkaç gün daha kalsın. Büyük olan iki yavru yuvalığa sürekli girip çıkıyor bunu yaparken muhtemelen yumurtaya zarar verecekler o yüzden en iyisi dediğiniz gibi yapmak. Bu arada cevabınız içinde çok teşekkürler.

yavruların resimlerini de bekliyoruz :)

Kardesim azda olsa kendi capimda uretim yapiyorum az cok bu konuda tecrubeliyim o yuvaya girip cikan yavrular yem yemeye baslamistir onlari ayirin bence 30 gunlu olansa dursun ama anne bi sure sonra yuvadan atmaya calisir yumurtaları korymak icin atamazsa zarar verdiklerine sahit oldum

Geri