Karadeniz Pet

Yavrulu dişi kafeste bekliyor

Mehmet KILINÇ

Meraklı Üye
Merhaba.

2 yavrusu 20 günlük olan dişim, 3 gündür kafes tabanına çöktü öyle bekliyor. Acıkınca yemliğe çıkıp yemini yeyip, suyunu içiyor fakat; ne yavruların yanına gidiyor ne de kafesin köşesinden yukarı çıkıyor. Aldım kontrol ettim bir şey mi var diye, kanatlarının alt kısımlarında bir kanama olmuş. Kafes tabanında yürürken sarhoş gibi genelde sağa yatık yürüyor. Elime aldığımda ya da alıp tüneğe bıraktığımda normal duruyor, ayağında her hangi bir sorun yok. Kafesin dışına çıkardığımda uçuyor, kafesin içinde uçamıyor. Yerde ters dönüp kanat çırpmaya çalışıyor ya da ayakta durup kanat çırpıyor.

Dostum ilk defa böyle birşey duyuyoryum yav .

Benimde hiç görmediğim bir durum. Anlamadım gitti. O kadar çift baktım, o kadar yavru aldım ama bu ilk defa :s

dişi kuşunuz yorgun olabilir..

2. kuluckadan önce 15 gün dinlendirin en azından..

Bütün çiftlerimde kuluçka geçirdikten sonra 1 ay dinlendiriyorum. Şuan ki kuşun sorununu çözmeye çalışıyorum. Olan durum yorgunluk değil başka bir şeyse, bilmeden anlamadan acı çekmesini istemiyorum.

Durumu enteresan gerçekten.. aklıma hiçbirşey gelmiyor.. kuş genç, çok kulucka gecirmemiş, arada dinleniyor.. ne olabilir ki.. acaba hastalandı mı, Allah korusun.

kanatlarının alt kısımlarında bir kanama olmuş diyorsun bence oraya yönlen

kanatlarının alt kısımlarında bir kanama olmuş diyorsun bence oraya yönlen

Yara merhemi sürdüm dün. Ama; anlamlandıramadığım durum şu. Kafesin dışına çıkardığım zaman kuş uçabiliyor, kafese girince anlattığım duruma geliyor. Yarın kafesin dışına çıkartıp kenara yem su koyup izleyeceğim bir süre.

Geri