Karadeniz Pet

Yem Değişikliği

Ben n11 den almıştım sanırım. Bir kaç farklı satıcıdan denemiştim. Ama akyoldan almadım. Belki oranınki tazedir bilemiyeceğim ama benim içime sinmedi o yem malesef. Bu konuda oldukça titizim en az 15-20 marka denemişimdir :)
Haklı bir arayış hocam. Tazelik olmazsa olmaz bir şey zaten. Biz yemiyoruz bayat bir şey hayvana da vermem haliyle. Ki tek dert o değil. İlerde yediği yemden bile sıkıntı yaşıyor. Garden mixi deneyip "ok" verdiyseniz listedeki yerini kuvvetlendirecem ama söyliyim :D

Konu sahibinde durum ne bu arada? Sabah 1 de yazmış ama nedir durumlar hocam? Alışmaya başladı inşallah. Yemi de çekip atın bu arada yine de. Belki de tadını falan beğenmedi o sebzeli bir karışım gibi. İlle de zorlamayalım öyle bir durumda.

Haklı bir arayış hocam. Tazelik olmazsa olmaz bir şey zaten. Biz yemiyoruz bayat bir şey hayvana da vermem haliyle. Ki tek dert o değil. İlerde yediği yemden bile sıkıntı yaşıyor. Garden mixi deneyip "ok" verdiyseniz listedeki yerini kuvvetlendirecem ama söyliyim :D

Garden mix iyidir deneyin mutlaka. Birde yem ne kadar kaliteli olursa olsun taze paketlensin, ancak depolama koşulları çok önemli. Şöyleki eğer sıcak ve nemli bir ortamda depolanırsa yemde mantar ürer ve bayatlar. Bu kapalı paketler içinde geçerli... Ondan sonra kuşlar iç mantar enfeksiyonu yaşıyor. İç mantarın sebeplerinin başında bayat yemler geliyor.... Dikkat etmek lazım...

Evet orjinali daha önce vardı türkiyede ama şuanda türkiyedeki vitakraft orjinal değil ve çok kötü bir yem. Ama orjinalinin iyi olduğunu söylüyorlardı ben şahsen deneme fırsatı bulamadım. Bu yüzden orjinalinin içeriğini merak ettim. Hangi tohumlar hangi oranda eklenmiş resim atılırsa bakarız merak ettim :)

15885170153413316309345469527138

Cok tesekkur ederiz yanitlariniz ve ilginiz icin @Enes Greyback @kayıbeyi1453 . Iki gundur once elimden ayikladiklarimi yiyerek basladi yedi , ancak bugun sabah hareketliydi , oglen durgunlasti ve kustu :( , suyuna vitamin koydum , ve sanirim bu yem degisikligi ve 2 aydir bitmeyen tuy degisimi birlikte agir geldi :( Kafasindaki tüpler 2 aydir cikiyor azaliyor cogaliyor ama hep var ve bn de o yuzden tuy degisiyor diye dusunuorum.

15885173502086077860644852351424

20200503-103553

15885174629787053224763323331018

Konu sahibinde durum ne bu arada? Sabah 1 de yazmış ama nedir durumlar hocam? Alışmaya başladı inşallah. Yemi de çekip atın bu arada yine de. Belki de tadını falan beğenmedi o sebzeli bir karışım gibi. İlle de zorlamayalım öyle bir durumda.

Yem degisikligi 1-2 gun sonra , kusma ve ishal yapar mi ? Hic bilemedim ben bu yem meselesini, degisince farkedicegini bile dusunmemistim.

Besin değişikliği ishale sebep olabilir. Eski yemi ile karıştırarak yem geçişi yapınız.

Düzelme olmaz ise konu açıp güncel dışkı fotoğrafı ekleyiniz.

Kusmuğunda koku mevcut mu?

Ilk mesajimda da belirttigim gibi ,malesef ilk yemi bitince yeni yem aldim :( bilmiyordum boyle bir sorun yasiyicagimi. Ve ilk yeminin markasini malesef bilmiyorum , sahibinden posette almistik. bugun ishali de durdu fakat eski diskisindan daha koyu renkte diskisi simdi de . Resimlerinde sizce de tüy degisiminde mi ? Cok tesekkur ederim.

Ilk mesajimda da belirttigim gibi ,malesef ilk yemi bitince yeni yem aldim :( bilmiyordum boyle bir sorun yasiyicagimi. Ve ilk yeminin markasini malesef bilmiyorum , sahibinden posette almistik. bugun ishali de durdu fakat eski diskisindan daha koyu renkte diskisi simdi de . Resimlerinde sizce de tüy degisiminde mi ? Cok tesekkur ederim.

Tüy değişiminde kuşlar sancılı süreç yakabilir kusma eylemi görülebilir. Dışkı değişikli devam ederse takip edin durumu semptomlarını detaylı yazarak konu açarsınız.