Karadeniz Pet

Yeni Kafes almayi Düşüyorum Bu Nasıl Sizce

• Konbuyu başlatan Cem Temiz
  • Başlangıç tarihi
C

Cem Temiz

Guest
1277797786bx.jpg

arkadaşlar bu çifhane gibi bizim burdaki kuşcuda 50 tl miş yeni kafes almayi düşüyorudum zaten 1 cift kuşum var eşler bu kafes yavrular için güzel olur değilmi...

Telleri dikey pek tavsiye edilmiyor ve yatay telli çifthaneyi ben 30 liraya almıştım :)

senın aldiğin fotosu varmi dostum çifhanelerin coğu sanırım dikey internete gördüğüm kadari ile...

Cem bey yatay telli yigit kafeste var 27,50 tl gibi.kargoda var ayrıca tabi.

yatayda kuşların hareket etmesi daha kolay oluyor bencede arkdaşlar hakkı

bu tip kafesler çok iyi oluyor benimkiler buna benzer kuş haraket ediyor yağlanmayı önlüyor ayrıca yem değişiminde falan kuşlar pek fazla paniklemiyor bir de ben çok denedim normal küçük kafesten kuşları bu tip kafese koyunca gercekten fark ediyor kuş oyun oynuyor seviniyor geniş kafese geçince

Aslinda şöyle bi durumda war.kuslar tırmanirken kanatlarını yatay tellerden dışarı cıkarip takılabiliyor.dikeyde o ihtimal kalkiyor ama işte tirmanirken zorlaniyorlar bu seferde.arada kaliyorum bende seçimde

dikey yatay pek farketmiyor kuş alışıyor merak etme bendekilerin hepsi dikey cambaz gibiler alıştıktan sonra kafese :)

yavrular ıcın pek ıyı degıl bu tür kafesler alt ızgaralı kafeslede yenı yuvadan cıkan yavrular zorluk cekıyor ayrıca yemı yere atamıyorsun ayeme alıştırmak ıcın bence alt ızgarası olmayan tavalı bır kafes tercıh edin

nilgün hanımın gönderdiği resimdekinin aynısının dikey tellisi var bende ancak altında tava yok yani klipslerden kompe çıkarıyorsun kafes etrafında streç varsa sıkıntı oluyor sök yeniden streç çek vs... sen hiç kafanı karıstırma resimdeki kafesi al tavalı model om resimdeki hem de bayaz renk fiyatta çok pahalı değil kargo vs.. boya parası aynı yani

Aslinda şöyle bi durumda war.kuslar tırmanirken kanatlarını yatay tellerden dışarı cıkarip takılabiliyor.dikeyde o ihtimal kalkiyor ama işte tirmanirken zorlaniyorlar bu seferde.arada kaliyorum bende seçimde

çarpı şeklinde örgü tel en iyisi ama bulmak imkansız :)

Tabi kargo parasıyla o fiyata geliyorsa.görerek alirsiniz ozaman daha iyi olur

Geri