petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Zeolit temizlenir mi?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve ERKİN AK tarafından 12 Haziran 2014 başlatılmıştır.

1. ERKİN AK

ERKİN AK New Member

Beğenileri:
    3
    arkadaşlar kullanan vardır alt taban malzemesi olarak zeoliti. bende uzun zamandır kullanıyorum. zeolit çok uzun ömürlü bir malzeme olduğu için nasıl temizleyebiliriz. dışkı karışmış zeoliti sıcak suyla yıkasak dışkıdan arındırmış olurmuyuz. (ben iki haftada bir altını temizlerken direk tüm zeoliti döküp çöpe atıyorum)

#1 ERKİN AK, 12 Haziran 2014
    Son düzenleme: 12 Haziran 2014
  2. Enes YLKSN

Enes YLKSN Active Member

Beğenileri:
    1
    temizlemek çok meşakatli ayrıca 1 çift muhabbet kuş için 1 ay makul 15 gunde bir değiştirmenize gerek yok. bende çöpe döküyorum

3. Atılım BUKAĞIKIRAN

Atılım BUKAĞIKIRAN Active Member

Beğenileri:
    1
    Bi kovada su ile yıkayıp, güneşe serip kurutmak gerekiyor.. Cok pahalı birsey degil, kullan at yapmak daha mantıklı.. James007 zeolit olayı cözüme kavuştu mu facebookta?

4. ERKİN AK

ERKİN AK New Member

Beğenileri:
    3
    peki bir şey daha sormak istiyorum. mesela mama kokuyorum doğğal olarak dağıtıp saçıyorlar zeolitin üstüne. 1 ay kalsa o mama orada pit pire vs. üretir mi

5. Enes YLKSN

Enes YLKSN Active Member

Beğenileri:
    1
    üretmez ama dökülen mama kısmını ben elimle alıyordum. ve kuluçka dönemindeki olan kuşlar malum büyük dıçkı yapıyor onlarıda elimle alıyordum

6. ERKİN AK

ERKİN AK New Member

Beğenileri:
    3
    teşekkür ederim gerekli bilgiyi aldım. son bir soru zeolit olan yerde ızgara kullanıyormusunuz. kararsız kaldım kullanıp kullanmama konusunda. dişi kuş zeolit taşıyor yuvalığa ondan almasam daha iyi olacak gibi

Sayfayı Paylaş