Karadeniz Pet

Zeolit temizlenir mi?

ERKİN AK

Paylaşımcı Üye
arkadaşlar kullanan vardır alt taban malzemesi olarak zeoliti. bende uzun zamandır kullanıyorum. zeolit çok uzun ömürlü bir malzeme olduğu için nasıl temizleyebiliriz. dışkı karışmış zeoliti sıcak suyla yıkasak dışkıdan arındırmış olurmuyuz. (ben iki haftada bir altını temizlerken direk tüm zeoliti döküp çöpe atıyorum)

Son düzenleme:
temizlemek çok meşakatli ayrıca 1 çift muhabbet kuş için 1 ay makul 15 gunde bir değiştirmenize gerek yok. bende çöpe döküyorum

Bi kovada su ile yıkayıp, güneşe serip kurutmak gerekiyor.. Cok pahalı birsey degil, kullan at yapmak daha mantıklı.. James007 zeolit olayı cözüme kavuştu mu facebookta?

temizlemek çok meşakatli ayrıca 1 çift muhabbet kuş için 1 ay makul 15 gunde bir değiştirmenize gerek yok. bende çöpe döküyorum

peki bir şey daha sormak istiyorum. mesela mama kokuyorum doğğal olarak dağıtıp saçıyorlar zeolitin üstüne. 1 ay kalsa o mama orada pit pire vs. üretir mi

üretmez ama dökülen mama kısmını ben elimle alıyordum. ve kuluçka dönemindeki olan kuşlar malum büyük dıçkı yapıyor onlarıda elimle alıyordum

üretmez ama dökülen mama kısmını ben elimle alıyordum. ve kuluçka dönemindeki olan kuşlar malum büyük dıçkı yapıyor onlarıda elimle alıyordum

teşekkür ederim gerekli bilgiyi aldım. son bir soru zeolit olan yerde ızgara kullanıyormusunuz. kararsız kaldım kullanıp kullanmama konusunda. dişi kuş zeolit taşıyor yuvalığa ondan almasam daha iyi olacak gibi

Geri