petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Zeolit ve kanser ilişkisi

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve tttttt tarafından 19 Mayıs 2014 başlatılmıştır.

1. tttttt

tttttt Guest

Forumda gördüğüm kadarı ile Zeolit,kafeslerin tabanında kokuyu engellemsi için kullanılıyor.Ayrıca akvaryum filtre malzemesi olarakta kullanılıyor.Su arıtımındada kullanılıyor ve daha bir çok yerde.Zeoliti çok araştırdım özellikle tozunun solunması sonucu kanser yapıyor diyende var kanserin ilacı diyende.Şimdi biz bunu kuşlarımızda kullanıyoruz(ben denemedim).Kullananlar yarar-zarar ilişkisini paylaşırlarsa memnun oluruz.Teşekkürler.

2. sarpkale

sarpkale New Member

Beğenileri:
    0
    Ben de bulaşık makinesi alırken Bosch marka makinelerde zeolit kurutma özelliği olan bulaşık makineleri vardı. Bu özellikte olanların fiyatı diğerlerinin iki katıydı.

3. tttttt

tttttt Guest

Doğrudur 1.500 kadar alanda kullanılıyor.

4. Enes YLKSN

Enes YLKSN Active Member

Beğenileri:
    1
    Zeolit kullanan biri olarak ilk başlarda çok memnunum. Taki 2 ay sonra durumu fark edene kadar. Zeolit kumu kuşlar yiyor ve kuşlarda istahsızlık kuruma diye adlandırılan zayıflama olduğunu gordum. Tabiki bunun zeolit kumdan kaynaklandığını taki kumesimi profesyonel bir dostum ziyaret edene kadar. Kaldır bu kumu hemen hiç kullanma dedi nedenleri dediğim gibi. Şuan kullandığım fırınlanmış plaj kumu gibi haftada bir değiştirtiyorum. Zeolit kumu 1.5 ayda değiştiriyordum ama fiyat olarak da fırınlanmış kum 25, kg 17.5 lira zeolit kum 25 kg 40 lira,

5. g0rky06

g0rky06 Active Member

Beğenileri:
    19
    Arkadaşlar niye ugrasıyorsunuz kumla felan çekmeceli kafes alın kurtulun

6. tttttt

tttttt Guest

Çok teşkkür ederim.İşte bende bunu istiyorum.Tamam,zeolit kokuyu hapseder,bit,pire yapmasını önler vs.kullanan yararını görürler.Ama kuş bir sebeple ölür ama nedeni bilinmez.Buna Zeolit sebep oldu diyemez ama olmadıda diyemez.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 12:03 -->-> Daha önceki mesaj 12:02 --

Bende zaten 10 gözlü pvc var sadece Zeolit'in bilindiği kadar yararı varmı?

7. g0rky06

g0rky06 Active Member

Beğenileri:
    19
    Kuş kumu bile çok kullanıldığı zaman mideden atamaz kuş herşeyin fazlası zarar taşa felan gerek yok bence.

8. tttttt

tttttt Guest

Aynen,zeolit çok sorgulanan bir madde.Kuşun temas edemeyeceği bir ızgaranaın altında olsa kullanılabilir ama kuşlar bunu yiyor.

9. g0rky06

g0rky06 Active Member

Beğenileri:
    19
    sadece temiz kalması amaclı kullanılacak ise üzerine ızgara konulsun yeterli olur. Yemesine karsıyım

10. tttttt

tttttt Guest

11. alse

alse Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    9
    bence bukadar çok sorgulanıyorsa kararsız kalınıyorsa tartışılacak bir durum varsa akılda soru işareti kalıyorsa kullanmamak daha iyidir

12. Enes YLKSN

Enes YLKSN Active Member

Beğenileri:
    1
    Bende 10 gozlu pvc Box kullanıyorum lakin zeolit kuma izgarada olsa bir şekilde yinede sıkıntı oluyor izgara ben kullanmıyorum firinlanmış deniz kumu ile gayet rahatlar. Zaten PVC kuşlar ustundede yoğunlaşma yapıyor kuma tema edince o yoğunlaşmayı üstünden atıyorlar. Mısır granuru kullanmanlarda var ama 25 kg 75 lira ayrıca kaç günde değişmesi gerektiğini bilmiyorum.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 12:50 -->-> Daha önceki mesaj 12:46 --

Bit pire içinde gerekli parazit ilaçlarınızı ve dezenfekte temizliği yaptığınız zaman barınamıyor. Ardap kullanıyorum gayet memnunum özellikte tanımadığınız kişilerden eminonu gibi yerlerden kumesinize kesinlikle kuş sokmayın. Gayet suluk ve yemlerini sık kontrollu şekilde takip etriğnğz zaman geriye çok ciddi sorun teşkil edecek durum kalmıyor

13. tttttt

tttttt Guest

Temizliği düzenli yaptığımız zaman haliyle ne koku nede parazit olmaz.
    Zeolit kullanımının gereksiz olduğunu düşünüyorum.

Sayfayı Paylaş

Kullanıcılar bu sayfayı, aşağıdaki kelimeleri arayarak buldu :

1. zeolit taban kumu

,
  2. zeolit kum

,
  3. zeolit kum fiyatları

,
  4. zeolit fiyat kuslarda kullanma