Karadeniz Pet

2 gündür kusuyordu, şimdi 6 7 saattir halsizce uyuyor

Kıskıs

Yeni Üye
Tüye girmişti hiç dökülmedigi kadar döküldü bu sefer. Tüy bitti ama 2 gün kustu bugün de halsizlesti gittikce daha da halsizlesiyor. Tunekden inadina inip kafesin tabanında uyuyor. Hiç tuydeyken hasta falan olmazdi. Dürüstçe söyleyin ölecek mi? Tanidik geldi mi bu durum . Yapabileceğimiz birşey var mı kurtarabilir miyiz 2.5 yaşında

Normalde hiç sevdirmez cazgır bir kuş yani şimdi gidip baya elliyorum tepki veremiyor bagiramiyor, kafasında da tüpler var
Ne yapabiliyorsam yapmak istiyorum

Burdan fotoğraf yükleyip linki buraya atar mısınız?

Burdan fotoğraf yükleyip linki buraya atar mısınız?
Güncel hali kafesin tabanında uyuyan hali diğer fotoğraf 2 saat öncenin

Kafes tabanına inen kuşlar ileri derece hasta olup birçoğu maalesef hayatını kaybeder. Kuşun cere kısmında mavilik/kahverengilik karışık bir renk var ki bu hormonal bozuklukta görülür ama kusmukta olabilir. Bahsettiğiniz belirtiler ciddi. Vakit kaybetmeden kanatlı uzmanı veterinere götürmelisiniz. Bu durumdaki kuş için evde yapabileceğiniz pek bir şey yok mutlaka kanatlı hekimi görmeli. Geç kalmışsınız maalesef

Kafes tabanına inen kuşlar ileri derece hasta olup birçoğu maalesef hayatını kaybeder. Kuşun cere kısmında mavilik/kahverengilik karışık bir renk var ki bu hormonal bozuklukta görülür. Bahsettiğiniz belirtiler ciddi. Vakit kaybetmeden kanatlı uzmanı veterinere götürmelisiniz. Bu durumdaki kuş için evde yapabileceğiniz pek bir şey yok mutlaka kanatlı hekimi görmeli. Geç kalmışsınız maalesef
Bir anda kötüleşti maalesef yoksa yapmayacağım hiçbir şey yok tek dostum bu kuş. Ama çevremde kuş veterinerini bu saatte bulmanın imkanı da yok . Nefesi de duzensizlesti. Sanırım çok geç artık. Çok tesekkurler cevaplar için intrenet uzerinden veterinere ulaşmaya çalışacağım .

Bir anda kötüleşti maalesef yoksa yapmayacağım hiçbir şey yok tek dostum bu kuş. Ama çevremde kuş veterinerini bu saatte bulmanın imkanı da yok . Nefesi de duzensizlesti. Sanırım çok geç artık. Çok tesekkurler cevaplar için intrenet uzerinden veterinere ulaşmaya çalışacağım .

Açık olan veteriner klinikleri var 7/24 .
Kuşun karnı açsa kursaktan besleme yapmayı biliyorsanız besleme yapın. Hazır mama varsa yapın verin,elinizde entrobac probiyotik ya da zeolit tozu varsa mamanın içine ikisinden birini ekleyin 1 pirinç tanesi kadar.
2.5 ml verin mama ılık olsun,sıcak olursa yanar.
Mamam yok derseniz evde yapıp vereceksiniz.
Yumurtayı haşlayın,sarısını ezin ve mısır unu ekleyin,sıcak su ekleyin karıştırın yoğurt kıvamına getirin,mama ılık olunca kuşa yedirin. Aç kalmasın yoksa açlıktan ölür.
Zeolit tozunuz varsa kursak mantarına fayda sağlar 10 gün boyunca zeolitli mama verin👍

Açık olan veteriner klinikleri var 7/24 .
Kuşun karnı açsa kursaktan besleme yapmayı biliyorsanız besleme yapın. Hazır mama varsa yapın verin,elinizde entrobac probiyotik ya da zeolit tozu varsa mamanın içine ikisinden birini ekleyin 1 pirinç tanesi kadar.
2.5 ml verin mama ılık olsun,sıcak olursa yanar.
Mamam yok derseniz evde yapıp vereceksiniz.
Yumurtayı haşlayın,sarısını ezin ve mısır unu ekleyin,sıcak su ekleyin karıştırın yoğurt kıvamına getirin,mama ılık olunca kuşa yedirin. Aç kalmasın yoksa açlıktan ölür.
Zeolit tozunuz varsa kursak mantarına fayda sağlar 10 gün boyunca zeolitli mama verin👍
Çok teşekkürler deneyeceğim şimdi elimden gelenleri ancak yemek yiyebilecek durumda değil gözlerini açamıyor boğarak öldürmek istemiyorum kuşu

Çok teşekkürler deneyeceğim şimdi elimden gelenleri ancak yemek yiyebilecek durumda değil gözlerini açamıyor boğarak öldürmek istemiyorum kuşu

İğnesiz şırınga ile verin eğer kursaktan beslemeyi bilmiyor iseniz ki zaten kursaktan beslemeyi bilen birinin yapması gerekir,yemek borusuna değil de soluk borusuna verilirse kuş boğulup ölür.
İğnesiz şırınga ile ağızdan verin kuşa yoksa açlıktan ölür. Kuşunuz ya zehirlendi ya da kursak mantarı olabilir.

Geri