Karadeniz Pet

Açık yeşil sulu kaka - halsizlik

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Yaptığım yorumu tekrar okumanız için bırakıyorum ya okumadınız yada okuduğunuz halde bir yerlere çekmeye çalışıyorsunuz;

Salmonella'da amoksilin veya ampisilin benzeri bakterisid etkiye sahip antibiyotikler kullanılır.

Diafurly bağırsak antiseptiğidir ani gelişen ishal ve su kaybı sebebi ile kullanılır.

Sizin Fransa'da eğitim gören Veteriner hekiminiz ya teşhis yada tedavi konusunda sıkıntılar yaşıyor sanırım.

İnsanları uyarsam elime ne geçecek? Uyarmasam ne geçecek?

Başka bir konuda da ''veterinerim dışkıya bakıp vitamin eksikliği var marul maydanoz ver dedi'' gibi ve buna benzer cümleleriniz oldu sadece yerine oturmayan söylemleriniz mevcut olduğu için konularınızı ve yorumlarınızı takip ediyorum sizi uyarma sebeplerim hep bu yüzden onun dışında şahsi bir konuda uyarım olmadı.

Sen yardımcı olduğunu sanıyosun ama alttan alttan bi laf sokmaya çalıştığının ya farkında değilsin ya da farkındasın. Kuşu eline alıp bakan dışkısını inceleyen senelerini bu mesleğe vermiş bi hekim var. Belki o bunu uygun gördü dışkı örneğine baktı ve bu ilacı uygun gördü. veya farzedeyim yanlış bi ilaç önerdi ama sen öyle kinayeli konuşuyosun ki fransada eğitim görmüş diye küçümsüyosun bunu ifade etmenin onlarca yolu varken sen hekimi yeriyosun senin mesleğini cok merak ettim gerçekten ne iş yapıyosunuz acaba veterinerlik fakültesi dekanı filan olduğunuzu düşünüyorum

Sen yardımcı olduğunu sanıyosun ama alttan alttan bi laf sokmaya çalıştığının ya farkında değilsin ya da farkındasın. Kuşu eline alıp bakan dışkısını inceleyen senelerini bu mesleğe vermiş bi hekim var. Belki o bunu uygun gördü dışkı örneğine baktı ve bu ilacı uygun gördü. veya farzedeyim yanlış bi ilaç önerdi ama sen öyle kinayeli konuşuyosun ki fransada eğitim görmüş diye küçümsüyosun bunu ifade etmenin onlarca yolu varken sen hekimi yeriyosun senin mesleğini cok merak ettim gerçekten ne iş yapıyosunuz acaba veterinerlik fakültesi dekanı filan olduğunuzu düşünüyorum
Veteriner olduğumu yada veterinerlerden fazla bilgili olduğumu beyan etmedim. Fakat söylediğiniz teşhis ile verilen ilaç alakasız bunu anlamak için veteriner olmaya gerek yok sonuçta bu işin içindeyiz az çok ne olduğunu biliyoruz.

Konuyu uzatmayınız tedavi ile ilgili bilgi almaya devam edebilirsiniz aksi takdirde konuyu kilitleyeceğim.

Konumu kilitleyemezsin İzmirde egzotik hayvanlarda uzman olan veterinerlerlede görüştüm verdiği ilaç etkilidir diyor ne hikmetse sen ikna olmuyorsun üstelik konumu kilitliyorsun sebebi nedir? Öyle bi yere getirdin ki konumu sen yazmadan önce gayet normal kuşun dışkısı hakkında konuşuluyordu veteriner sanki baş ağrısı ilacı vermiş gibi yanlış bilgilendiriyorsun mesleği veteriner olan hekimin verdiği ilaç yanlış diyorsun neye dayanarak merak ediyorum? Burası herkese açık bi platform benim burada bulunma hakkıma müdahele edemezsin ben yanlış bişey yapmadım. Veterinerin önerdiği ilacı yazdım belki aynı şeyleri yaşayanlara yol yordam olur diye herkes tecrübelerini paylaşılyor burda.

Objektif bakarsak kimin doğru/yanlış konuştuğunu görüyoruz açıkçası. İçselleştirilecek bir şey değil. @Ceydailker Diyarbakırı geçtim İstanbul'a gelin görün. Burada %99 u "kanatlı" hayvanlardan anlamıyor veteriner hekimlerin. Sorarsanız kendileri de söylüyor. Garantisi yok bu işlerin fakat "kanatlı uzmanlığı" olan bir hekime gitmeniz lazım. Foruma danışıyorsanız fikirlere ve tecrübelere "saygı" duymak zorundasınız. @ADRIAN hocam size hiçbir şey de demeyebilir ama bu durumu bildiğinden sizi uyarıyor. İzmir'de ÖZ-Vet'i diyorsunuz sanırım. Forumda oraya gidip inanılmaz boyutta "fahiş" fiyatlar verip, aldığı ilaçlarların daha büyük sıkıntı yarattığı bir üye de vardı. Garantisi yok dediğim de bu kısım işte. Hem madem bu kadar güveniyorsunuz ve diretiyorsunuz. Ne diye konu açtınız da foruma soruyorsunuz? Hem sorayım, hem itiraz edeyim. Mantıklı değil... Üslübunuza da iyi bakın. Saygı öğretiyorsunuz sözde ama kendinizden bir habersiniz. Bir forum üyesi olarak ben bile rahatsız oldum. Ayrıca "kişileştirmene gerek yok" diyorsunuz ama siz bir anda "ad hominem" e başvuruyorsunuz. Kişileştirenin kendi de sizsiniz. Benim umrumda değil açıkçası bundan sonrası. Gördüğümü yazarım. Kimseyi savunmak da derdim değil. Objektif olmak her zaman önemlidir. "Bence sen bu forumu insanları uyarıp forum çerçevesinde işlem yapmak için kullanıyorsun." diyorsunuz. O yüzden yanında moderatör yazıyor zaten. :D

Son düzenleme:
Konumu kilitleyemezsin İzmirde egzotik hayvanlarda uzman olan veterinerlerlede görüştüm verdiği ilaç etkilidir diyor ne hikmetse sen ikna olmuyorsun üstelik konumu kilitliyorsun sebebi nedir? Öyle bi yere getirdin ki konumu sen yazmadan önce gayet normal kuşun dışkısı hakkında konuşuluyordu veteriner sanki baş ağrısı ilacı vermiş gibi yanlış bilgilendiriyorsun mesleği veteriner olan hekimin verdiği ilaç yanlış diyorsun neye dayanarak merak ediyorum? Burası herkese açık bi platform benim burada bulunma hakkıma müdahele edemezsin ben yanlış bişey yapmadım. Veterinerin önerdiği ilacı yazdım belki aynı şeyleri yaşayanlara yol yordam olur diye herkes tecrübelerini paylaşılyor burda.

Başka veterinerden teyit etmişsiniz etkili olduğu söylenmiş, Teyit ettiğiniz için veteriner tavsiyesi buradaki yorumlardan daha sağlıklıdır.

Veteriner tavsiyesi ile ilaç önerildiği için bu konuda başka Öner’i sormanıza gerek kalmadı.

Geçmiş olsun, acil şifalar dilerim.

Konu Kilit.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri