Karadeniz Pet

albino tepeli erkek yavru kuşu sorunu ne

fgngzl

Yeni Üye
bana hediye geldi. şırnaktayım veterineri geçtim sağlıklı yem bulmak bile zor. ne yapmalıyım yardımcı olacak var mı. ölmesini istemiyorum.
poposuna dışkısı yapışıyor. polisinde tırnak ucu şeklinde hafif bir morluk gördüm. sürekli olarak kuyruğunu indirip kaldırıyor. bazen de sif sif diye ses çıkarıyor bu hareketi yaparken ama pilotundan geliyor ses.

Ekli dosyalar

• 20191202_125351.jpg
    20191202_125351.jpg
    5.7 MB · Görüntüleme: 36
Popoya dışkı yapışması kabızlık belritisidir kabız olmuş taze sebze meyve verin. Kuyruğu nefes alıp verirken mi sallanıyor? Dışkı fotoğrafı eklerseniz iyi olur

Popoya dışkı yapışması kabızlık belritisidir kabız olmuş taze sebze meyve verin. Kuyruğu nefes alıp verirken mi sallanıyor? Dışkı fotoğrafı eklerseniz iyi olur
yere düşse çekip atacağım ama genelde poposuna yapışıyor. meyve olarak elma vs verdim ama yemiyor. poposu yani kuyruğu nefes alırken değil normalde indirip kaldırıyor. nefesle alakalı değil sanırım kasılmayla alakalı. sanki poposunu sıkıp bırakıyor gibi ve poposundan tif sif diye ses çıkıyor.
kuyruğu şuan böyle

Ekli dosyalar

• 20191202_185008.jpg
    20191202_185008.jpg
    1.7 MB · Görüntüleme: 30
yere düşse çekip atacağım ama genelde poposuna yapışıyor. meyve olarak elma vs verdim ama yemiyor. poposu yani kuyruğu nefes alırken değil normalde indirip kaldırıyor. nefesle alakalı değil sanırım kasılmayla alakalı. sanki poposunu sıkıp bırakıyor gibi ve poposundan tif sif diye ses çıkıyor.
kuyruğu şuan böyle
Hocam dışkı fotoğraflarını atın popodaki değil normal kafesin tabanındaki dışkıyı atın

Dışkısı yapıştığını gördüğünüz zamanlar popoyu temizleyin ve az miktar zeytinyağı sürün popoya yapışmaz sebze olarak marul verebilirsiniz yemezse kafese asın

Dışkısı yapıştığını gördüğünüz zamanlar popoyu temizleyin ve az miktar zeytinyağı sürün popoya yapışmaz sebze olarak marul verebilirsiniz yemezse kafese asın
şuan dışkı bu şekilde hocam marulu dün de aştım dokunmadı bile portakal mandalin elma muz hepsini denedim ağzına sürmüyor.

Ekli dosyalar

• 20191202_201734.jpg
    20191202_201734.jpg
    4 MB · Görüntüleme: 23
eve geleli 6 gün oldu 6 gündür böyle. daha öncesini bilmiyorum
Hocam yeni geldiğini söylesenize en baştan :D :) yeni gelen kuşlarda böyle sorunlar yaşanabilir dediğim gibi zeytinyağı sürün poposuna az miktarda eğer 3,4 güne geçmezse bu konu başlığının altından yazarsınız

Hocam yeni geldiğini söylesenize en baştan :D :) yeni gelen kuşlarda böyle sorunlar yaşanabilir dediğim gibi zeytinyağı sürün poposuna az miktarda eğer 3,4 güne geçmezse bu konu başlığının altından yazarsınız
teşekkür ederim inşallah geçer 3 4 güne yazacağım.
Umarım anlaşılmıştır :)
sağlığına kavuşsun da inşallah bekleyeyim o zaman.

teşekkür ederim inşallah geçer 3 4 güne yazacağım.

sağlığına kavuşsun da inşallah bekleyeyim o zaman.
3,4 gün e geçmezse yazın buraya ben olurum ustalar olur yardımcı oluruz birde bişey sormak istiyorum kuyruğunu nasıl sallıyor aşağı yukarı şekilde mi sallıyor?

3,4 gün e geçmezse yazın buraya ben olurum ustalar olur yardımcı oluruz birde bişey sormak istiyorum kuyruğunu nasıl sallıyor aşağı yukarı şekilde mi sallıyor?
aynen zaten endişelendirer nokta da o. yukarı aşağı ritmik şekilde saat tık toku gibi bazen de sif sif diye ses çıkıyor poposundan. ama böyl e sanki karnını veya poposunu sıktığı için oluyor gibi.

Nefes alırken mi kuyruk sallıyor? sıf sıf sesi kabız olduğu için zorlanıyordur dışkı çıkarmada ondan dolayı olabilir
nefes alırken ses vs çıkarmıyor. anlayamadım onu nasıl salladığını. ama yem yerken şu içerken hatta tüylerini ağzıyla tararken bile sallanıyor

nefes alırken ses vs çıkarmıyor. anlayamadım onu nasıl salladığını. ama yem yerken şu içerken hatta tüylerini ağzıyla tararken bile sallanıyor
Yani nefes alırken kuyruğu sallanmıyor. Sallanmıyorsa ciddi bir şey olduğunu düşünmüyorum ama 3,4 gün sonra tekrardan yazın, suyuna vitamin koyun sıcak tutun kuşunuzu Kuşunuzda hastalık belirtileri varmı kabarıklık, iştahsızlık i, sürekli uyuklama vb.

Bu dı
4 gözle cevabınızı bekliyorum
Bu dışkı için nolur nolmaz tam dolu suluğa 3 damla elma sirkesi damlatın pek önemli birşey olduğunu düşünmüyorum daha eve yeni gelmiş ama damlatın elma sirkesi ;) :)

Geri