Karadeniz Pet

Uçamayan albino muhabbet kuşum

Pamuk/

Yeni Üye
Merhaba, tahmini 3-4 aylık albino muhabbet kuşum var. Aldığımız da uçarken yere düştü. Uçamama sorununu fark edince veterinere götürdük röntgen de kırık olmadığını söyledi. Fakat uçamıyor ve kanadının tekini daha rahat açıp kapatamıyor sanki. Dış görünüşünde herhangi bir problem görünmüyor. Sorunun ne olduğunu çözemedik yardımcı olursanız sevinirim

Düşme kaynaklı bir sorun yaşadıysa ve kırık yoksa incinmiştir. Kafes dışına çıkartmayın bir süre. Zamanla toparlar.

En başından beri uçamıyorsa bir fotoğraf atın bakalım.
Öncesinde kırık olup yanlış kaynamışsa veteriner belirtirdi herhalde. İhtimalleri eliyoruz

Düşmesinin ardından yaklaşık 1 ay geçti zaten dinlenmesi için çıkarmadık hiç. Çıkınca da kafesin üzerinde öylece duruyor uçmaya bile çalışmıyor. Sıkıntısı ne anlamakta gerçekten zorlanıyoruz

Ekli dosyalar

• CBAB37AE-A900-4E8F-B4EC-68967A4AEBF4.jpeg
    CBAB37AE-A900-4E8F-B4EC-68967A4AEBF4.jpeg
    916.2 KB · Görüntüleme: 25
Düşmesinin ardından yaklaşık 1 ay geçti zaten dinlenmesi için çıkarmadık hiç. Çıkınca da kafesin üzerinde öylece duruyor uçmaya bile çalışmıyor. Sıkıntısı ne anlamakta gerçekten zorlanıyoruz
Duruşundan belli bariz bir problem olduğu ben öncesinde yanlış kaynamış olabileceğini düşünüyorum ama böyle bir durum varsa bunu veterinerin belirtmesi gerekirdi. Belirtilmemiş olması beni biraz tereddüt ettirse de fikrim aynı yönde.

Peki bu durumla ilgili yapabileceğim bir şey var mı 😔

Geri