Karadeniz Pet

arkadaş iş yok bu erkekte

Taner ALTIN

Emektar Üye
arkadaşlar dişim acayip kızıştı normalde erkek kur yapar dişiye cilve olsun diye benimkilerde dişi kur yapmaya başladı kafa sallıyor falan erkeğin altına girmeye çalışıyor ama erkekte tık yok o sadece yem kusmak istiyor dişi 8 gündür yuvalıkla ilgileniyor günde en az gördüğüm kadarıyla 2 kere giriyor yuvalığa acaba erkek çiftleşmek mi istemiyor yoksa iş mi yok bu kuşta :D dişinin altına kadar yattığını gördüm erkek çıkmadı üstüne demin ne yapacam bu kuşu evcil diyemi acaba ustalar bi bakarsa sevinirim

arkadaşlar dişim acayip kızıştı normalde erkek kur yapar dişiye cilve olsun diye benimkilerde dişi kur yapmaya başladı kafa sallıyor falan erkeğin altına girmeye çalışıyor ama erkekte tık yok o sadece yem kusmak istiyor dişi 8 gündür yuvalıkla ilgileniyor günde en az gördüğüm kadarıyla 2 kere giriyor yuvalığa acaba erkek çiftleşmek mi istemiyor yoksa iş mi yok bu kuşta :D dişinin altına kadar yattığını gördüm erkek çıkmadı üstüne demin ne yapacam bu kuşu evcil diyemi acaba ustalar bi bakarsa sevinirim

Erkek kafeste yeni mi, bazı kuşlarda gördügüm şey yakınlarda insan varken çekingen olabiliyorlar.. kuş gün içinde suluga, kafes teline vs hiç mi kur yapmıyor?

Erkek kafeste yeni mi, bazı kuşlarda gördügüm şey yakınlarda insan varken çekingen olabiliyorlar.. kuş gün içinde suluga, kafes teline vs hiç mi kur yapmıyor?

hocam erkek yeni değil 1.5 yıldır bende dişi ise 3 ay oldu alalı acayip kızıştı dişi ceresi nar gibi oldu erkek demirlere kur yapıyor yuvalığa falan konuşarak kafa atıyor dişiyede yapıyor bunu ama sonucunda sadece yem kusuyor ayak atmaya çalışma falan yok yani hayvan yattı altına yine çıkmadı ben anlayamıyorum bu kuşu çıkmayınca heralde dişi birden harladı baya öttü böyle erkek dişiye bi kur yapma girişiminde bulunsun dişi hemen kafa sallıyor erkeğe :D

inşallah benim yapabileceğim birşey varmı dün mama verdim onlara bi cumartesi verdim birde cumartesi yaptığımı dolaba koydum kalanının dün verdim hafta hafta verecem artık

resimlerini eklermisiniz kuşların

B9WY8v.jpg

78WzA5.jpg

4RW41L.jpg

3RW0vA.jpg

Bizim erkeklerde iş yok :D

aynen :D yem kusuyo anca :D birde kafasını kaşıyor

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:21 -->-> Daha önceki mesaj 18:37 --

yokmudur başka yorum

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:08 -->-> Daha önceki mesaj 19:21 --

başka cevap yokmu

Hocam erkeğin sağlam dişi ilede eş olmuş sabırsızsınız siz bekleyin biraz.

Hocam erkeğin sağlam dişi ilede eş olmuş sabırsızsınız siz bekleyin biraz.

:D biraz öyleyim ya kafeslerini ayırsam erkek asıl kafeste kalsa 1 2 hafta ayrı ayrı dursalar işe yararmı erkek istekli hale gelirmi acaba erkeğimin ırkını bulamadım bi türlü kalıplı bir kuş sizce nedir

Sabırlı olun.Ben 3 tane dişi değiştirdim bizim Cicikuş hepsini sevdi ama ilki yaşlı çıktı,diğeri erkekle kavga etti şuanki ise hep yuvaya giriyor birbirlerini seviyorlar fakat dişiyle arada kavga ediyorlar.Dişi pek çiftleşmek istemiyor.

Son düzenleme:
Sabırlı olun.Ben 3 tane dişi değiştirdim bizim Cicikuş hepsini sevdi ama ilki yaşlı çıktı,diğeri erkekle kavga etti şuanki ise hep yuvaya giriyor birbirlerini seviyorlar fakat dişiyle arada kavga ediyorlar.Dişi pek çiftleşmek istemiyor.

benimkinin 4.eşi ilki öldü 2.si saldırdı ona 3.süde öldü son olarak bu kuşu aldım

Eş tutmuş kuşu değiştirirseniz diğer eşlerine saldırgan olur doğanın kanunu bu olsa gerek. Kafes felan ayırmayın sezon daha yeni açıldı biraz sabır.

Eş tutmuş kuşu değiştirirseniz diğer eşlerine saldırgan olur doğanın kanunu bu olsa gerek. Kafes felan ayırmayın sezon daha yeni açıldı biraz sabır.

bak demin dişi erkeği sıkıştırdı köşeye çıksın üstüme diye eğildi erkek yine çıkmadı aşağı indi

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:43 -->-> Daha önceki mesaj 21:43 --

Daha yüksek biyere asmayi deneyin. Her şey sabır malesef :(

yüksek yerdeler zaten :)

Ev ortamında bakılan kuşların çiftleşmesi uzun sürebiliyor, zamanla olacaktır diye düşünüyorum.

Geri