Karadeniz Pet

arkadaş iş yok bu erkekte

tm o zaman 1 aya erkek işi bittiiir

yok ayırma dişi kuyruk kaldırıp bekledinde erkeke habire kur mu yapıyor yoksa bakıyormu ... dişi kuyruk kaldıedıgında erkek cıkmadıgı zaman erkegi döver kızar ... kuyrugu yeni kaldırmaya başlamış deme benim anladım kadarıyla.... benim 2 sene tek baktım erkek te öyleydi anca kur yapıyordu kuyruk kaldırdıgında 1 hafta izmire tatile gitim geldimde ciftleşiyorlardı ama 15 gün böyle kuyruk kaldırıp beklemişti ama erkek cıkmıyordı...günde 2 defa 5 dk vide izletim 1 hafta boyunca birde ve hiç salma 1 a

yok ayırma dişi kuyruk kaldırıp bekledinde erkeke habire kur mu yapıyor yoksa bakıyormu ... dişi kuyruk kaldıedıgında erkek cıkmadıgı zaman erkegi döver kızar ... kuyrugu yeni kaldırmaya başlamış deme benim anladım kadarıyla.... benim 2 sene tek baktım erkek te öyleydi anca kur yapıyordu kuyruk kaldırdıgında 1 hafta izmire tatile gitim geldimde ciftleşiyorlardı ama 15 gün böyle kuyruk kaldırıp beklemişti ama erkek cıkmıyordı...günde 2 defa 5 dk vide izletim 1 hafta boyunca birde ve hiç salma 1 a

tamam hocam yeni yeni dişi pozisyona geçiyor bugün erkek baya baya gelişme kaydetti ayak atmaya başladı çıkıyordu neredeyse acemiliğine verecez artık ileride olur inşallah

offf beee herkezdede aynı sorun varmış aynı sorun bende vardı değiştirdim erkeği yine dişi kuyruğunu kaldırınca çıkmıyor üstüne dişide dövüyor :(

:D:Derkek yakında işi bitirir de yavruların olur inşallah

Son düzenleme:
benim bir erkek te böyleydi şans eseri daha önce kızgınlık yumurtası yapmış daha önce yavrudan birisinde bakılmış sonra kuşcuya satılmış dişi buldum eş atım 15 gün sonra yumurtladı ... yani mümkünse biraz araştır ele alışkın kuş bula bilirsen öyle dişi al erkege saldırmayan

erkke ürküyor ola bilir veya uzun zaman tek bakılmış ele alışık konuşan vs ise ondan
Şu üstteki yorumunuzun aynısı bende mevcut ele alışık 3 senedir kendi ırkından bi haber kuşuma ele alışık hatta konuşan evden bırakılmış dişi aldım ama oğlum ürkek kaşıyor besliyor kafesten baş aşağı durup kıza kur yapıyor aynı tünekte bile duramıyor ve tam 7 aydır öyle. Dişi kuşum 2 ayda 6 tane yumurtladı ama hepsi boş çünkü erkekte iş yok. Anlayan kime sorsam olmuştur görmemişsindir diyor iyide saldığım zaman oyuncaklara saldırırken hiç utanması yok ama :mad:

benim erkek kuşta da iş yok yaklaşık 2 hafta önce aldım dişi sürekli kur yapıyor hatta ayak atıyor ama erkek tepki vermiyor yalnız dişi kuş çok azgın erkeği kur yapması için zorluyor yapmadığı zaman erkeği dövüyor sonra erkek kur yapmaya başlıyor ancak yanlarına başka bir erkek koyup o erkek dişiye kur yapınca o erkeği dövüyor ayrıca dişi hiç yuvaya girmiyor

inşallah arkadaşlar sağolun :)

Taner Bey merhaba,

Şimdiki durum ne bilmiyorum, bir hafta olmuş son mesajınızdan bu yana.
Bende de bir erkek vardı, geçtiğimiz şubatta 2 yaşına yakın eş aldım.
İlk aldığım eşe direkt ayak atmaya çalıştı ama, dayak yedi tabii :D
Sonra kaç tane dişi değiştik ama yok.
En sonunda mart ayında bir dişiyi biraz daha iyi anlaşıyor diye seçtik.
Yine de dediğiniz gibi, sürekli korkuyordu.
Öyleki artık umudumu kestim, kafesin kapısı sürekli açık, hiç de bir beklentim yoktu.
Hatta bir ara kavga ettiklerini düşünüp ayırmayı bile düşündüm.
Bir hafta kafar önceyse bir de ne göreyim, kafesin tabanında bir yumurta var.
Kırılmıştı yumurta, attım yumurtayı.
Kızgınlık yumurtası diye düşündüm.
Ama iki gün sonra yeni yumurta geldi.
Sonra çiftleştiklerini de gördüm :)
Yumurtalar dolu mudur bilmiyorum ama, en umutsuz benken, durum bu.
Artık bekliyoruz :D
Diyeceğim o ki, sabır sabır sabır...

Taner Bey merhaba,

Şimdiki durum ne bilmiyorum, bir hafta olmuş son mesajınızdan bu yana.
Bende de bir erkek vardı, geçtiğimiz şubatta 2 yaşına yakın eş aldım.
İlk aldığım eşe direkt ayak atmaya çalıştı ama, dayak yedi tabii :D
Sonra kaç tane dişi değiştik ama yok.
En sonunda mart ayında bir dişiyi biraz daha iyi anlaşıyor diye seçtik.
Yine de dediğiniz gibi, sürekli korkuyordu.
Öyleki artık umudumu kestim, kafesin kapısı sürekli açık, hiç de bir beklentim yoktu.
Hatta bir ara kavga ettiklerini düşünüp ayırmayı bile düşündüm.
Bir hafta kafar önceyse bir de ne göreyim, kafesin tabanında bir yumurta var.
Kırılmıştı yumurta, attım yumurtayı.
Kızgınlık yumurtası diye düşündüm.
Ama iki gün sonra yeni yumurta geldi.
Sonra çiftleştiklerini de gördüm :)
Yumurtalar dolu mudur bilmiyorum ama, en umutsuz benken, durum bu.
Artık bekliyoruz :D
Diyeceğim o ki, sabır sabır sabır...

aynen öyle sabır sabır sabır çiftleşti kuşlarım geçen hafta yumurta bekliyorum inşallah :)

Geri