Karadeniz Pet

Bit sorunu

hakanguc

Yeni Üye
Selamlar,
Maalesef bugün pvc kafese taktığım tünek aparatının iç kısmında siyah renkte küçük bitler farkettim. Hemen kuşların ensesine vilmectin damlattım. Tavsiye üzerine bugün propet sprey ve lcs 3 toz aldım. Kafesleri propet sprey ile temizleyeceğim ve ertesi gün lcs 3 toz püskürteceğim. Ancak sizden gelen başka tavsiyeler varsa açığım.
İlk defa ard arda 2 yetişkin kuşumu kaybettim,sebebini bite bağlıyorum. Bit ilerlemiş durumda. Yumurtada ve yavrulu kuşlarım var, onlar icin endişeleniyorum.
Bir diğer sorun ise kafeslerim pvc, demonte olarak gelmişti. Montajı yaparken İster istemez açıklıklar olmuştu. Tüm birleşim noktalarına silikon çekmiştim ancak ister istemez açıkta kalan noktalar olmuş olabilir, vida yerlerine bile yuva yapıyorlarmış. Kafesleri değiştirmeli miyim ?
Acilen yardımlarınızı bekliyorum. Teşekkürler

Kafesi değiştirmenizi öneririm. Değiştirmeyecekseniz bit sorunu ortadan kalkana kadar hergün kafesi ve ekipmanları yıkayıp temizleyiniz.
Teşekkür ederim,dediginiz gibi kafes Pvc kafes varsa kesinlikle kafes değiştirilmeli diye düşünüyorum, günlerdir bu illetle uğraşıyorum. Pvc kafes pişmanlıktır. Yarın katlı tel kafes alıyorum.
. Bu illet insanı bu hobiden soğutuyor... Pvc kafes tam olarak bitlerin aradığı ortam. Pvc kafesine bit bulaşan varsa kuşlar kafesteyse boşuna uğraşmasın, kuşları ayrı bir kafese ve ayrı bir odaya koyup pvc kafesi birkaç gün iyice ilaçladıktan sonra ve güneş altinda beklettikten sonra kafesleri elden çıkarmasını tavsiye ederim. Pvc kafes pişmanlıktır. En azından benim için.

Selamlar,
Maalesef bugün pvc kafese taktığım tünek aparatının iç kısmında siyah renkte küçük bitler farkettim. Hemen kuşların ensesine vilmectin damlattım. Tavsiye üzerine bugün propet sprey ve lcs 3 toz aldım. Kafesleri propet sprey ile temizleyeceğim ve ertesi gün lcs 3 toz püskürteceğim. Ancak sizden gelen başka tavsiyeler varsa açığım.
İlk defa ard arda 2 yetişkin kuşumu kaybettim,sebebini bite bağlıyorum. Bit ilerlemiş durumda. Yumurtada ve yavrulu kuşlarım var, onlar icin endişeleniyorum.
Bir diğer sorun ise kafeslerim pvc, demonte olarak gelmişti. Montajı yaparken İster istemez açıklıklar olmuştu. Tüm birleşim noktalarına silikon çekmiştim ancak ister istemez açıkta kalan noktalar olmuş olabilir, vida yerlerine bile yuva yapıyorlarmış. Kafesleri değiştirmeli miyim ?
Acilen yardımlarınızı bekliyorum. Teşekkürler
Kafesi ve ekipmanları kaynar suda yıkayın

Geri