Karadeniz Pet

Böbrek hastalığı- Beyaz Dışkı - Gaga ve tırnak büyümesi

Fındık - Fıstık

Meraklı Üye
Kuşumda böbrek hastalığı ve beyaz dışkı var. Uzun zamandır bu hastalık devam ediyor. Beyaz dışkı, sürekli uzayan alt gaga ve tırnaklar, yenilemeyen tüyler bu sonuca ulaşmamı sağladı. Ayrıca aşırı derecede su içiyor. Bu hastalığa ek olarak soğuk algınlığı ve burun akıntısı da kronik olarak devam ediyor. ANTİBİYOTİK kullanımı işe yaramadı. Yemesi ve içmesi gayet iyi, enerjisi düşük... Böbreklerini güçlendirmek ve alt gaga büyümesini durdurmak için ne yapabilirim?

Öncelikle beyaz dışkı kuşta pankreas sorunu olduğunu gösteriyor. Dışkı fotoğrafı atınız. Yenilemeyen tüyler için Kuşunuza ayrı bir yemlikte sadece yulaf verin bu kuşun tüye girmesini sağlar

Son düzenleme:
Öncelikle beyaz dışkı kuşta pankreas sorunu olduğunu gösteriyor. Dışkı fotoğrafı atınız. Yenilemeyen tüyler için Kuşunuza ayrı bir yemlikte sadece yulaf verin bu kuşun tüye girmesini sağlar
Pankreans sorunu olabileceğine ben de katılıyorum ancak kimi kaynaklarda böbrek probleminin de benzer belirtileri gösterdiği yazdığı için o şekilde düşündüm. Kuşun ve dışkısının fotoğraflarını paylaştım. Normalde yeşil dışkı, hemen hemen hiç yapmıyor. Resimdeki yeşilimsi dışkıların sebebi, bu problemi aşabilmek için ara sıra salatalık yediriyorum.

Pankreans sorunu olabileceğine ben de katılıyorum ancak kimi kaynaklarda böbrek probleminin de benzer belirtileri gösterdiği yazdığı için o şekilde düşündüm. Kuşun ve dışkısının fotoğraflarını paylaştım. Normalde yeşil dışkı, hemen hemen hiç yapmıyor. Resimdeki yeşilimsi dışkıların sebebi, bu problemi aşabilmek için ara sıra salatalık yediriyorum.
Sorun böbrekte olsa pankreasta olsa,veterinere götürme şansınız varsa geciktirmeyin bence.Şehrinizde kuştan anlayan bi uzman vardır umarım.

Sorun böbrekte olsa pankreasta olsa,veterinere götürme şansınız varsa geciktirmeyin bence.Şehrinizde kuştan anlayan bi uzman vardır umarım.
Soğuk algınlığı da olduğu ve hava değişiminden kötü şekilde etkilendiği için durumu veterinere anlattım ve ona göre antibiyotik ( Baytril, daha sonra Neo Terramycin) kullandık. Onun dışında vitaminini, probiyotiğini, 3 çeşit gaga taşını kafesinden eksik etmedim. Fakat sorun çözülmedi. Böbrek ya da pankreas, ismi fark etmez, bir sorun var ve bu kuşu iyileştirmek için çok uğraşıyorum. Yemini, suyunu, altını günde belki 3 defa değiştiriyorum.

Son düzenleme:
Soğuk algınlığı da olduğu ve hava değişiminden kötü şekilde etkilendiği için durumu veterinere anlattım ve ona göre antibiyotik ( Baytril, daha sonra Neo Terramycin) kullandık. Onun dışında vitaminini, probiyotiğini, 3 çeşit gaga taşını kafesinden eksik etmedim. Fakat sorun çözülmedi. Böbrek ya da pankreas, ismi fark etmez, bir sorun var ve bu kuşu iyileştirmek için çok uğraşmıyorum. Yemini, suyunu, altını günde belki 3 defa değiştiriyorum.
Çok uğraşıyorum olacak doğrusu

Çok uğraşıyorum olacak doğrusu
Eğer sorun pankreassa buradaki bir arkadaşın ismini hatırlayamadım maalesef,onun da kuşunda aynı sorun vardı ve tedavi görüyordu.Durumu iyiye gitmişti hatta.Gerçi pankreas sorununda dışkılar beyaz ve kupkuru oluyor diye biliyorum.Ne kadar iyi baksakta sorun yaşıyoruz ne yazık ki.

Soğuk algınlığı da olduğu ve hava değişiminden kötü şekilde etkilendiği için durumu veterinere anlattım ve ona göre antibiyotik ( Baytril, daha sonra Neo Terramycin) kullandık. Onun dışında vitaminini, probiyotiğini, 3 çeşit gaga taşını kafesinden eksik etmedim. Fakat sorun çözülmedi. Böbrek ya da pankreas, ismi fark etmez, bir sorun var ve bu kuşu iyileştirmek için çok uğraşıyorum. Yemini, suyunu, altını günde belki 3 defa değiştiriyorum.
Bir insan bile telefon açıp iç hastalığını doktordan anlamasını bekleyemez. Tahlil gerekir röntgen gerekir...

Bir insan bile telefon açıp iç hastalığını doktordan anlamasını bekleyemez. Tahlil gerekir röntgen gerekir...
Öyle bir teknoloji, yaşadığım şehirde bulursam 1 saniye bile durmam. Fakat minnacık kuşu, kış günü uzak yerlere de bu hasta hali ile götürmek imkansız. Dayanamaz.

Eğer sorun pankreassa buradaki bir arkadaşın ismini hatırlayamadım maalesef,onun da kuşunda aynı sorun vardı ve tedavi görüyordu.Durumu iyiye gitmişti hatta.Gerçi pankreas sorununda dışkılar beyaz ve kupkuru oluyor diye biliyorum.Ne kadar iyi baksakta sorun yaşıyoruz ne yazık ki.
Kesinlikle

Aslında bizimkinin de dışkısı kuru, bol salatalık yediriyorum da hafif sulu ve yeşil oluyor. Salatalık yiyince daha iyi oluyor çünkü.

Bu dışkılara bakaraktan kuş ishal gibi ancak dışkı tahlili gerek hocam. Birde kafes tabanına yeni tuvalet kağıdı koyun 5,6 tane dışkı yapsın bakalım tekrardan.
Değerli görünüşüz için teşekkür ederim fakat dışkının hafif sulu olma sebebi, salatalık yedirdim ondan. O da sadece 2-3 dışkı sürdü. Yeni dışkıların tamamı, tamamen katı. Dışkı renginde bir problem var, bu konuda ne düşünüyorsunuz?

Eğer sorun pankreassa buradaki bir arkadaşın ismini hatırlayamadım maalesef,onun da kuşunda aynı sorun vardı ve tedavi görüyordu.Durumu iyiye gitmişti hatta.Ne kadar iyi baksakta sorun yaşıyoruz ne yazık ki.
O yüzde
Öyle bir teknoloji, yaşadığım şehirde bulursam 1 saniye bile durmam. Fakat minnacık kuşu, kış günü uzak yerlere de bu hasta hali ile götürmek imkansız. Dayanamaz.
O da doğru fakat bende kış günü sarıp sarmalayıp sabahın 5 inde acil bi veteriner bulup götürmüştüm,bazen mecbur kalıyoruz.Basit sorunlara burdan öneride bulunabiliriz ama bazı durumlar bizi aşar.Dışkı tahlili vs yapan yer de bulmak çok zor tabi.

Son düzenleme:
O yüzde

O da doğru fakat bende kış günü sarıp sarmalayıp sabahın 5 inde acil bi veteriner bulup götürmüştüm,bazen mecbur kalıyoruz.Basit sorunlara burdan öneride bulunabiliriz ama bazı durumlar bizi aşar.Dışkı tahlili vs yapan yer de bulmak çok zor tabi.
Aynı şekilde eski kuşumda ben de öyle götürmüştüm. Çok zor gerçekten. Kış günü, buz gibi havada hayvanı dışarı çıkarmak içimi acıtıyor resmen. O yüzden elimden gelen bakım ve özeni gösteriyorum. Özellikle böbrek ya da pankreas sorunlarında temiz suya çok ihtiyaç duyuyor. Güne başlarken gün biterken, işten gelince vs. Aklıma geldikçe yemini, suyunu ve altını değiştiriyorum.

O yüzde

Bir önceki kuşum 12 yaşında aramızdan ayrılmıştı. Bu daha 5 yaşında. Umuyorum ki iyileşecek ve daha uzun yıllar, bizimle kalacak.

Değerli görünüşüz için teşekkür ederim fakat dışkının hafif sulu olma sebebi, salatalık yedirdim ondan. O da sadece 2-3 dışkı sürdü. Yeni dışkıların tamamı, tamamen katı. Dışkı renginde bir problem var, bu konuda ne düşünüyorsunuz?
Yeni dışkıları bana atarmısın. Eğer dediğiniz gibi pankreas sorunu var ise tedavi önericem size..

Geri