Karadeniz Pet

Kuşumda böbrek büyümesi

guneygokhan

Yeni Üye
Arkadaşlar ve üstadlar merhaba,

Yaklaşık bir haftadır muhabbet kuşumda "bık bık" şeklinde ara sıra sesler duymaya başladım. Bu sesler uçtuktan sonra oluyordu. Son 1-2 gündür gece de ara sıra bu sesleri duyunca, zaman kaybetmeden dün sabah veterinere getirdim. Veteriner röntgen çekti ve böbreklerinde büyüme var dedi. Bundan dolayı zorlanıyor olabilir dedi. Kuşuma biri antibiyotik olmak üzere toplam 6 ilaç verdi ve hepsini ağızdan damlatmamı istedi. İlaçlar aşağıdaki gibidir:

ilaçlar.jpg

Şimdi değerli üstadlara birkaç sorum olacak. 6 ilaç kuşlar için çok ağır gelmez mi? Veterinerin çok ilaç satmak için böyle yapmadığını düşünmek istiyorum. Kuşuma gereksiz ilaç verip daha da yormak istemiyorum. Konu hakkında veteriner ilaçları eksiksiz uyguyın dedi. Ancak baktığımda kuşum iki gündür biraz daha yorgun ve uykulu.

Şimdiden çok teşekkür ederim.
Saygılarımla.

Çok teşekkürler ben de öyle düşünüyorum. Ufacık kuş için 6 ilaç verince acaba satmak için mi yaptılar diye düşündüm. Şu anda durumu çok kötü değil. Ama keyifsiz olduğu belli. Çoğunlukla gününü uyuyarak geçiriyor. Uçtuktan sonra "bık bık" sesleri devam ediyor. Sizce ne yapmam gerekir? Çok teşekkürler.

Çok teşekkürler

video:

dışkısı aşağıdadır.

Screenshot_1.jpg

WhatsApp Image 2023-02-27 at 14.05.34.jpeg

tekrar teşekkür edererim. veterinerle de görüştüm. ilaç listesini aşağıdaki şekilde güncelledi.

ilaç yeni.jpg

Çok teşekkür ederim.

Dışkı fotoğraflarında beyaz kısım ( üre ) idrar yok. Dışkıları her zaman bu şekilde mi ? Kuşunuz fazla su tüketmiyor gibi görünüyor.

Son bir haftadır bu şekilde oldu. Normalde beyaz kısım da vardı. Su tüketmesini artırmaya çalışmam gerekiyor o zaman.

Bir de ağızdan ilaç damlatmaya başladıktan sonra kuşum baya strese girdi sanırım. Benle çok vakit geçirmemeye başladı. Elimi ne zaman uzatsam "bik bik" sesler çıkartıyor. İlaç damlatırken de çok zorluyor.

Uyku hali de öncesine göre baya artmış durumda. Antibiyotik kullandığı için mi yoksa veterinerin göremediği başka bir problem mi var?

Yardımcı olan herkese çok teşekkür ederim.

Ne yapmam gerektiğini bilemedim.

Aslında multimineral dediği bir takviye, onu suluktan yazabilirdi. Ama iyi bir yerse bana laf söylemek düşmez.
Bir yandan da, sizin uyarmanızla ilaçları azaltan bir yer olduğu için beni tereddütte bırakan bir yer açıkçası.

Google'da yorumları olumluydu. Kuş üzerine uzmanlaşmış veterinerdi. Aslında çok da ilgili oldular ve sorularıma dönüş yaptılar.

Ama sonuçta söz konusu muhabbet kuşum olduğu için tedirgin oluyorum.

Bu şekilde Cumartesi'ye kadar kullanmamı, Cumartesi kontorele getirmem söylendi.

Kuşumun uyku halini ve mutsuzluğunu ortadan kaldırmam için bu durumda siz ne önerirsiniz?

Tekrar teşekkür ederim.

Google'da yorumları olumluydu. Kuş üzerine uzmanlaşmış veterinerdi. Aslında çok da ilgili oldular ve sorularıma dönüş yaptılar.

Ama sonuçta söz konusu muhabbet kuşum olduğu için tedirgin oluyorum.

Bu şekilde Cumartesi'ye kadar kullanmamı, Cumartesi kontorele getirmem söylendi.

Kuşumun uyku halini ve mutsuzluğunu ortadan kaldırmam için bu durumda siz ne önerirsiniz?

Tekrar teşekkür ederim.
O zaman güzel. Kuş üzerine uzmanlaşmışsa doğru tedaviyi yürütme olasılığı çok yüksek.

İlaçlar yan etki yapabilir. Dolayısıyla bu şekilde olması normal sayılabilir. Her zamankinden daha fazla ilgi, dal darı ya da oyuncak belki işe yarar. Aklıma başka bir şey gelmiyor maalesef

Arkadaşlar ve üstadlar merhaba,

Yaklaşık bir haftadır muhabbet kuşumda "bık bık" şeklinde ara sıra sesler duymaya başladım. Bu sesler uçtuktan sonra oluyordu. Son 1-2 gündür gece de ara sıra bu sesleri duyunca, zaman kaybetmeden dün sabah veterinere getirdim. Veteriner röntgen çekti ve böbreklerinde büyüme var dedi. Bundan dolayı zorlanıyor olabilir dedi. Kuşuma biri antibiyotik olmak üzere toplam 6 ilaç verdi ve hepsini ağızdan damlatmamı istedi. İlaçlar aşağıdaki gibidir:

Ekli dosyayı görüntüle 66087

Şimdi değerli üstadlara birkaç sorum olacak. 6 ilaç kuşlar için çok ağır gelmez mi? Veterinerin çok ilaç satmak için böyle yapmadığını düşünmek istiyorum. Kuşuma gereksiz ilaç verip daha da yormak istemiyorum. Konu hakkında veteriner ilaçları eksiksiz uyguyın dedi. Ancak baktığımda kuşum iki gündür biraz daha yorgun ve uykulu.

Şimdiden çok teşekkür ederim.
Saygılarımla.
Nereye götürmüştünüz kuşunuzu?

Arkadaşlar güncelleme yapayım.

Kuşlardan anlayan farklı bir veterine getirdim. Röntgen çekildi ve çok ilgilenildi. Böbrek ve karaciğer ile ilgili sorun varmış ve bunlar rahatsız ediyormuş oğlumu. 3 adet damla verdi. 3 haftadır oğlum baya toparladı çok şükür. Geceleri ve uçarken çıkardığı sesler gözle görülür biçimde azaldı.

Herkese tekrar teşekkürler.

Son düzenleme:
Arkadaşlar güncelleme yapayım.

Kuşlardan anlayan bir veterine getirdim. Röntgen çekildi ve çok ilgilenildi. Böbrek ve karaciğer ile ilgili sorun varmış ve bunlar rahatsız ediyormuş oğlumu. 3 adet damla verdi. 3 haftadır oğlum baya toparladı çok şükür. Geceleri ve uçarken çıkardığı sesler gözle görülür biçimde azaldı.

Herkese tekrar teşekkürler.
Hangi veterinere götürdün?

İstanbul Kağıthane'de Vetform'a götürdüm. Gözde Hanım vardı sanırım. O baya ilgilendi. Tek tek sorunları anlattı. Verdiği ilaçların bitkisel olduğunu söyledi. 3 haftadır ilaçları kullanıyorum. Gözle görülür sonuç aldım.

Yalnız kuşlarda böbrek karaciğer büyümesi gibi bir sorun söz konusu değilmiş. Verdiği bitkisel ilaçların simi nedir?

Geri